piaskowanie zębów

Cafe dla wszystkich
Awatar użytkownika
misiam
super forma
super forma
Posty: 1103
Rejestracja: 24 maja 2009, o 02:00
Lokalizacja: Pałac Kultury i Nauki.

Re: piaskowanie zębów

Post autor: misiam » 6 lut 2011, o 15:57

hmm,mi nie chodzi o efekt jako taki,w sensie żeby 'lepiej wyglądać' ; tylko-tak ja to rozumuję-to zabieg dla dobra moich zębów. może to i głupio brzmi.nie wiem.
Ufam swojemu dentyście(i właśnie zaczynam się zastanawiać czy dobrze robię) :roll:
Awatar użytkownika
Skaterin
super forma
super forma
Posty: 4143
Rejestracja: 12 sie 2006, o 00:00
Lokalizacja: Gdańsk

Re: piaskowanie zębów

Post autor: Skaterin » 6 lut 2011, o 22:28

Piaskowanie, jesli zachodzi potrzeba, dla dobra zębów - jestem na tak.
"ciebie bym nie chciala nawet gdybys byla noblistka o urodzie miss swiata." crystall, 14/10/2010
Awatar użytkownika
misiam
super forma
super forma
Posty: 1103
Rejestracja: 24 maja 2009, o 02:00
Lokalizacja: Pałac Kultury i Nauki.

Re: piaskowanie zębów

Post autor: misiam » 9 lut 2011, o 21:54

Byłam. polecam. jest Ok. 8)
Awatar użytkownika
Ireth
super forma
super forma
Posty: 9197
Rejestracja: 17 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Ørestad City

Re: piaskowanie zębów

Post autor: Ireth » 23 lut 2011, o 12:26

Ja wlasnie mialam wczoraj, skaling i piaskowanie, nic nie bolalo i nie boli (a mam nadwrazliwe zeby) i tez mi dentystka mowila, ze poleca taki zabieg raz na pol roku.
Nim nasza kolej zdążymy jeszcze
Wspomnieć proroctwa i przepowiednie
Znaki na niebie myśli piwniczne
Które niejedną zabrały noc
Awatar użytkownika
oraya
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3055
Rejestracja: 16 lis 2008, o 01:00
Lokalizacja: Gdańsk

Re: piaskowanie zębów

Post autor: oraya » 23 lut 2011, o 12:49

A ile to trwało?
"... ja nic nie sądzę, głowa mnie od tego boli. Źle robi na mózg"
Awatar użytkownika
Ireth
super forma
super forma
Posty: 9197
Rejestracja: 17 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Ørestad City

Re: piaskowanie zębów

Post autor: Ireth » 23 lut 2011, o 13:00

Calosc jakies pol godziny.
Nim nasza kolej zdążymy jeszcze
Wspomnieć proroctwa i przepowiednie
Znaki na niebie myśli piwniczne
Które niejedną zabrały noc
Awatar użytkownika
oraya
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3055
Rejestracja: 16 lis 2008, o 01:00
Lokalizacja: Gdańsk

Re: piaskowanie zębów

Post autor: oraya » 23 lut 2011, o 13:12

A to da się wytrzymać :D A widzisz/czujesz efekt?
"... ja nic nie sądzę, głowa mnie od tego boli. Źle robi na mózg"
Awatar użytkownika
Ireth
super forma
super forma
Posty: 9197
Rejestracja: 17 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Ørestad City

Re: piaskowanie zębów

Post autor: Ireth » 23 lut 2011, o 13:16

Hmm, na pewno sa gladsze, bo to czuje, jak przejezdzam po zebach jezykiem. Czy bielsze, ciezko mi powiedziec, bo ja niedawno mialam wybielane, wiec efekt wciaz sie utrzymuje. A dentystka zrobila mi to glownie dlatego, ze miedzy jedynkami na dole widac bylo jakby zaciemnienie, ciezko bylo dojrzec, czy to juz poczatek dziury, czy nie, a nie chciala rozwiercac bez sensu. Wiec oczyscila i sie okazalo, ze nic sie nie psuje, a to zaciemnienie zostalo usuniete.
Calosc kosztowala mnie, w przeliczeniu na zlotowki, 300 zl, ale pewnie w Polsce jest taniej.
Nim nasza kolej zdążymy jeszcze
Wspomnieć proroctwa i przepowiednie
Znaki na niebie myśli piwniczne
Które niejedną zabrały noc
Agejta
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 135
Rejestracja: 10 cze 2010, o 01:45

Re: piaskowanie zębów

Post autor: Agejta » 23 lut 2011, o 14:27

Ireth pisze:Calosc kosztowala mnie, w przeliczeniu na zlotowki, 300 zl, ale pewnie w Polsce jest taniej.
Ja w ten weekend za piaskowanie i usuwanie kamienia zaplacilam 180 pln. Choc samo piaskowanie moze tyle kosztowac- ceny sa zrozniocowane od ilosci kamienia. Wybielanie kosztuje za to 800 pln. Tez niezla cena a efekt przyjemny :-)
Awatar użytkownika
misiam
super forma
super forma
Posty: 1103
Rejestracja: 24 maja 2009, o 02:00
Lokalizacja: Pałac Kultury i Nauki.

Re: piaskowanie zębów

Post autor: misiam » 23 lut 2011, o 21:00

ja zapłaciłam 250zł. ale ogólnie tam gdzie ja chodzę koszt to 300zł razem z lakierowaniem. i jak to po lakierowaniu zęby na początku są 'szorstkie'. mija po paru dniach (chociaż ja do dzisiaj czuję jeszcze ten lakier) i jest bardzo ok.
doka
Posty: 5
Rejestracja: 16 mar 2020, o 11:52

Re: piaskowanie zębów

Post autor: doka » 16 mar 2020, o 12:01

a no właśnie szukam informacji na temat tego piaskowania bo szczerze mówiąc - ostatnio robili mi to za dzieciaka - kiedy byłam chyba pod koniec liceum - a od tamtej pory sama się już nie wybrałam... efekty są czy średnio jest sens się pchać?
she76
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 574
Rejestracja: 17 lip 2017, o 15:12

Re: piaskowanie zębów

Post autor: she76 » 16 mar 2020, o 14:56

Dla niewtajemniczonych- piaskowanie usuwa osady (tzw.złogi miękkie), natomiast scaling, złogi twarde, czyli zmineralizowaną płytkę nazębną, czyli kamień. Jeżeli macie ładne, zdrowe zęby i przyzębie(to ważne) nie ma potrzeby wykonywać tego typu zabiegów. Każdy zabieg, nawet profilaktyczny( mam tu na myśli właśnie scaling i piaskowanie) niszczy strukturę szkliwa (chociażby w stopniu minimalnym, ale jednak), dlatego lakierowanie, mające je wzmocnić i zremineralizować. Są głosy, że jeśli szkliwo jest zdrowe, nic mu nie zaszkodzi, jednak zdjęcia zrobione pod mikroskopem elektronowym temu przeczą. Pokazują szkliwo przed piaskowaniem i po. Niestety nie jest ono (szkliwo) tak gładkie,jak przed zabiegiem, lecz chropowate. Bardzo popularne jest też stwierdzenie, że samo piaskowanie poleruje zęby. Niestety nie. Dlatego po zabiegu powinno się wypolerować jeszcze zęby szczoteczką i gumką (najlepiej silikonową- specjalnie do tego przeznaczoną) z pastą polerską. W wielu gabinetach jednak rezygnuje się z tego (oszczędność czasu, błędne myślenie, że piaskowanie wszystko "załatwi"). Piaskowaniem można wypolerować zęby, ale JEDYNIE tylko wtedy, jeśli używamy do tego piasku przeznaczonego tylko i wyłącznie do tego celu. A wiadomo, że w gabinetach nikt nie kupuje oddzielnego piasku do piaskowania i oddzielnego do polerowania (koszty + dodatkowy czas zabiegu). Dlatego po zabiegach scalingu i piaskowania powinno być jeszcze polerowanie i dopiero lakierowanie. Na kursach dla higienistek o tym się mówi, ale wiem z doświadczenia, że nie wszyscy stomatolodzy w to wierzą( kwestia starych przyzwyczajeń, niechęć do komplikowania sobie pracy- bo prawidłowy zabieg jest dużo bardziej czasochłonny i pracochłonny).
Natomiast osobom, które mają problemy z przyzębiem, kamień, polecałabym te zabiegi. Kamień to nic innego jak zmineralizowana płytka nazębna, siedlisko bakterii, które skutecznie niszczą przyzębie i w ostateczności mogą doprowadzić do utraty zębów ( jeśli kamień nie będzie usuwany). To tak w skrócie. Staram się być na bieżąco w tym temacie, bo to moja branża :)
podusia666
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 52
Rejestracja: 9 wrz 2019, o 21:52

Re: piaskowanie zębów

Post autor: podusia666 » 24 mar 2020, o 20:54

She76, czyżby pani stomatolog? :-P
Hehe, lubię takie kobiety :pilka:
mastabasta
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 293
Rejestracja: 8 kwie 2020, o 14:33

Re: piaskowanie zębów

Post autor: mastabasta » 14 gru 2020, o 14:41

she76 pisze:
16 mar 2020, o 14:56
Dla niewtajemniczonych- piaskowanie usuwa osady (tzw.złogi miękkie), natomiast scaling, złogi twarde, czyli zmineralizowaną płytkę nazębną, czyli kamień. Jeżeli macie ładne, zdrowe zęby i przyzębie(to ważne) nie ma potrzeby wykonywać tego typu zabiegów. Każdy zabieg, nawet profilaktyczny( mam tu na myśli właśnie scaling i piaskowanie) niszczy strukturę szkliwa (chociażby w stopniu minimalnym, ale jednak), dlatego lakierowanie, mające je wzmocnić i zremineralizować. Są głosy, że jeśli szkliwo jest zdrowe, nic mu nie zaszkodzi, jednak zdjęcia zrobione pod mikroskopem elektronowym temu przeczą. Pokazują szkliwo przed piaskowaniem i po. Niestety nie jest ono (szkliwo) tak gładkie,jak przed zabiegiem, lecz chropowate. Bardzo popularne jest też stwierdzenie, że samo piaskowanie poleruje zęby. Niestety nie. Dlatego po zabiegu powinno się wypolerować jeszcze zęby szczoteczką i gumką (najlepiej silikonową- specjalnie do tego przeznaczoną) z pastą polerską. W wielu gabinetach jednak rezygnuje się z tego (oszczędność czasu, błędne myślenie, że piaskowanie wszystko "załatwi"). Piaskowaniem można wypolerować zęby, ale JEDYNIE tylko wtedy, jeśli używamy do tego piasku przeznaczonego tylko i wyłącznie do tego celu. A wiadomo, że w gabinetach nikt nie kupuje oddzielnego piasku do piaskowania i oddzielnego do polerowania (koszty + dodatkowy czas zabiegu). Dlatego po zabiegach scalingu i piaskowania powinno być jeszcze polerowanie i dopiero lakierowanie. Na kursach dla higienistek o tym się mówi, ale wiem z doświadczenia, że nie wszyscy stomatolodzy w to wierzą( kwestia starych przyzwyczajeń, niechęć do komplikowania sobie pracy- bo prawidłowy zabieg jest dużo bardziej czasochłonny i pracochłonny).
Natomiast osobom, które mają problemy z przyzębiem, kamień, polecałabym te zabiegi. Kamień to nic innego jak zmineralizowana płytka nazębna, siedlisko bakterii, które skutecznie niszczą przyzębie i w ostateczności mogą doprowadzić do utraty zębów ( jeśli kamień nie będzie usuwany). To tak w skrócie. Staram się być na bieżąco w tym temacie, bo to moja branża :)
Kurczę, a ja dwa razy piaskowałam zęby, nie wzięłam pod rozwagę minusów tego zabiegu :-( może wiesz gdzie na Śląsku przyjmują fachowcy w Twojej branży? (tacy których z czystym sumieniem byś poleciła ;-))
she76
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 574
Rejestracja: 17 lip 2017, o 15:12

Re: piaskowanie zębów

Post autor: she76 » 14 gru 2020, o 22:58

mastabasta pisze:
14 gru 2020, o 14:41
she76 pisze:
16 mar 2020, o 14:56
Dla niewtajemniczonych- piaskowanie usuwa osady (tzw.złogi miękkie), natomiast scaling, złogi twarde, czyli zmineralizowaną płytkę nazębną, czyli kamień. Jeżeli macie ładne, zdrowe zęby i przyzębie(to ważne) nie ma potrzeby wykonywać tego typu zabiegów. Każdy zabieg, nawet profilaktyczny( mam tu na myśli właśnie scaling i piaskowanie) niszczy strukturę szkliwa (chociażby w stopniu minimalnym, ale jednak), dlatego lakierowanie, mające je wzmocnić i zremineralizować. Są głosy, że jeśli szkliwo jest zdrowe, nic mu nie zaszkodzi, jednak zdjęcia zrobione pod mikroskopem elektronowym temu przeczą. Pokazują szkliwo przed piaskowaniem i po. Niestety nie jest ono (szkliwo) tak gładkie,jak przed zabiegiem, lecz chropowate. Bardzo popularne jest też stwierdzenie, że samo piaskowanie poleruje zęby. Niestety nie. Dlatego po zabiegu powinno się wypolerować jeszcze zęby szczoteczką i gumką (najlepiej silikonową- specjalnie do tego przeznaczoną) z pastą polerską. W wielu gabinetach jednak rezygnuje się z tego (oszczędność czasu, błędne myślenie, że piaskowanie wszystko "załatwi"). Piaskowaniem można wypolerować zęby, ale JEDYNIE tylko wtedy, jeśli używamy do tego piasku przeznaczonego tylko i wyłącznie do tego celu. A wiadomo, że w gabinetach nikt nie kupuje oddzielnego piasku do piaskowania i oddzielnego do polerowania (koszty + dodatkowy czas zabiegu). Dlatego po zabiegach scalingu i piaskowania powinno być jeszcze polerowanie i dopiero lakierowanie. Na kursach dla higienistek o tym się mówi, ale wiem z doświadczenia, że nie wszyscy stomatolodzy w to wierzą( kwestia starych przyzwyczajeń, niechęć do komplikowania sobie pracy- bo prawidłowy zabieg jest dużo bardziej czasochłonny i pracochłonny).
Natomiast osobom, które mają problemy z przyzębiem, kamień, polecałabym te zabiegi. Kamień to nic innego jak zmineralizowana płytka nazębna, siedlisko bakterii, które skutecznie niszczą przyzębie i w ostateczności mogą doprowadzić do utraty zębów ( jeśli kamień nie będzie usuwany). To tak w skrócie. Staram się być na bieżąco w tym temacie, bo to moja branża :)
Kurczę, a ja dwa razy piaskowałam zęby, nie wzięłam pod rozwagę minusów tego zabiegu :-( może wiesz gdzie na Śląsku przyjmują fachowcy w Twojej branży? (tacy których z czystym sumieniem byś poleciła ;-))
Śląsk to nie moje tereny, ale wiem, że w Częstochowie- Klinika Jurajska organizują dobre szkolenia. Dr Joanna Sitko-Gap, albo jej higienistki( niestety nie wiem jak te nowe), duża wiedza i fachowość.
amenzurka
Posty: 8
Rejestracja: 17 gru 2020, o 12:04

Re: piaskowanie zębów

Post autor: amenzurka » 20 lut 2021, o 14:04

Piaskowałam wielokrotnie, cały kamień znika, zero problemów. Nie piaskuję systematycznie, tylko wtedy kiedy trzeba. Np. jak nadużywałam coli (codziennie) to 2x w roku lądowałam na piaskowaniu. Teraz po odstawieniu tego i kawy wystarcza dobra pasta do zębów.
she76
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 574
Rejestracja: 17 lip 2017, o 15:12

Re: piaskowanie zębów

Post autor: she76 » 30 kwie 2021, o 15:37

Ireth pisze:
23 lut 2011, o 13:16
Hmm, na pewno sa gladsze, bo to czuje, jak przejezdzam po zebach jezykiem. Czy bielsze, ciezko mi powiedziec, bo ja niedawno mialam wybielane, wiec efekt wciaz sie utrzymuje. A dentystka zrobila mi to glownie dlatego, ze miedzy jedynkami na dole widac bylo jakby zaciemnienie, ciezko bylo dojrzec, czy to juz poczatek dziury, czy nie, a nie chciala rozwiercac bez sensu. Wiec oczyscila i sie okazalo, ze nic sie nie psuje, a to zaciemnienie zostalo usuniete.
Calosc kosztowala mnie, w przeliczeniu na zlotowki, 300 zl, ale pewnie w Polsce jest taniej.
" ... niedawno miałam wybielanie...". Moje pytanie brzmi: "przed wybielaniem miałaś "czyszczone" zęby? "Jeśli tak( zawsze przed wybielaniem wykonuje się skaling i piaskowanie, no chyba, że ząbki są perfekcyjnie "czyste", bez osadów i kamienia), to albo zabieg był niedokładnie przeprowadzony, albo to "niedawno" to było jednak kilka miesięcy.
Za oczyszczenie małego zaciemnienia między jedynkami 300 zł??? W 2011r???. Gdzie to było? U dentysty w Monte Carlo? :). Dentystka nie miała innej możliwości sprawdzenia, czy to nie próchnica np. kamera wewnątrzustna, zdjęcie punktowe, sonda, czy chociażby zwykła nitka dentystyczna ? A sorki, teraz zerknęłam- jak to było za granicą to bardzo możliwe, że nie mieli takiego sprzętu, no ale nitkę to chyba mieli?
ODPOWIEDZ