Perfumy

Cafe dla wszystkich
pora_rareksu
Posty: 6
Rejestracja: 23 cze 2017, o 23:20

Re: Perfumy

Post autor: pora_rareksu » 24 lip 2017, o 15:49

DKNY Be Decicious, tak, rzeczywiście zapach jest głębszy, słodszy. Taki zapach raczej na jesień lub chłodny letni wieczór. Ta słodycz mija po jakiejś niecałej godzinie. Ale jest dalej skóry niż Adidas. Wyczuwalny.
Z męskich : niedościgniony i jedyny w swoim rodzaju Trussardi UOMO. Ale wersja z 2011 r. , flakon czarny tak, że aż granatowy jak włosy kapitana Żbika w komiksach ;) Pierwszy ton zwiastuje typowy męski zapach. Po godzinie zapach staje się bardziej kobiecy, ale wyrazisty. Nie jest to zapach lekki. Nie jest owocowy. Czuć w nim skórę, mech. I pachnie świetnie na kobietach, a na facetach : nuda , nuda, nuda. Nie mam pojęcia skąd to wynika.

Takie owocowo kwiatowe , średnio lekkie : Bright Crystal Versace ( zmysłowy, nie jest ciężki, kwiatowy, ale nie zabija żadnymi różami, na każdą porę roku i dnia, no może mniej na zimę; średnio się trzyma na ubraniach ), Boss Orange Sunset ( albo do kochania, albo do nienawiści - u mnie to drugie ) , Cheap&Chic Moschino ( czuć cytrusy w linii głowy, jakby mocną pomarańczę, konwalie no i jednak piżmo , ale delikatnie w nucie serca; fajny na letnie popołudnia ) .
pora_rareksu
Posty: 6
Rejestracja: 23 cze 2017, o 23:20

Re: Perfumy

Post autor: pora_rareksu » 24 lip 2017, o 15:54

Acha ! Na Staromiejskiej ( wiejskiej ?! ) w Katowicach jest świetna niszowa perfumeria. Nie mam pojęcia jak się nazywa. Taka na rogu, blisko do Złotego osła i Dominium. Warto powąchać. Zakupy bardziej via internet :)
mayawaska
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 178
Rejestracja: 9 wrz 2015, o 01:35

Re: Perfumy

Post autor: mayawaska » 24 lip 2017, o 20:31

https://www.youtube.com/watch?v=xZLPA9SqviU

tak właśnie słucham sobie, jak dziewczyna opowiada o perfumach. naprawdę pięknie opisuje cały zapachowy świat, prawdziwa pasja :) nawiązując do filmiku - szukałyście/znacie swój "signature scent"? :)
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2193
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Perfumy

Post autor: osiol » 25 lip 2017, o 15:09

pora_rareksu pisze:
Takie owocowo kwiatowe , średnio lekkie : Bright Crystal Versace ( zmysłowy, nie jest ciężki, kwiatowy, ale nie zabija żadnymi różami, na każdą porę roku i dnia, no może mniej na zimę; średnio się trzyma na ubraniach ).
Tak, on jest śliczny i byłby strzałem w 10 gdyby spam nie odkryła go pierwsza. Nie mam szans go przechwycić - to jej ulubiony zapach :) (z czego się cieszę)
onlyja35
Posty: 1
Rejestracja: 21 lip 2017, o 00:14

Re: Perfumy

Post autor: onlyja35 » 27 lip 2017, o 23:37

Ja polecam CK ONE. Używam od kilku lat i wciąż mnie zachwyca :) i nie tylko mnie :)
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2193
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Perfumy

Post autor: osiol » 1 sie 2017, o 00:37

Poszlam wachac wybrane zapachy i wybralam.... mexx ice touch: nuty glowy: różowy pieprz, jeżyna, nuty wodne, nuty cytrusowe
Nuty serca: cyklamen, kolendra, kwiaty pomaranczy, mieta
Nuta podstawy: piżmo, ambra, drzewo cedrowe, malina
Świeży, ładny, podoba sie spamowi :)
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Perfumy

Post autor: Altena_Q » 10 sie 2017, o 15:39

A ja podtrzymuję bycie fanką yves rocher, dzisiaj nabyłam kwiat wiśni i zakochałam się :serce:

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
atram_md
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 33
Rejestracja: 26 lip 2011, o 12:36

Re: Perfumy

Post autor: atram_md » 11 sie 2017, o 16:09

Od wielu lat uzywam Calvin Klein Obsession Night, niestety juz nie produkowany zapach lecz jeszcze dostepny online :-)
Awatar użytkownika
bettyq
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 15
Rejestracja: 28 lis 2015, o 17:01

Re: Perfumy

Post autor: bettyq » 12 sie 2017, o 14:04

Jak ktoś uwielbia słodkie perfumy (naprawdę słodkie!) to polecam YSL, Black opium ^^ Mam akurat wersję Blanche. Jest cudowna.Obrazek
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2193
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Perfumy

Post autor: osiol » 23 wrz 2017, o 22:24

Mój rocznicowy prezent: Moschino, Funny:
Nuty zapachowe:
nuta głowy: gorzka pomarancza, rozowy pieprz, czerwona porzeczka
nuta serca: jasmin, piwonia, fiolek, zielona herbata
nuta bazy: ambra, mech, cedr, pizmo.

Trochę w innym stylu niż moje dotychczasowe zapachy ale boski, świeży i seksowny :)
mofo
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 113
Rejestracja: 28 wrz 2017, o 00:23

Re: Perfumy

Post autor: mofo » 26 paź 2017, o 20:54

Ja uwielbiam DKNY Women. Zawsze do nich wracam.
Nuty zapachowe:
nuta głowy: czerwona pomarańcza, schłodzona wódka, liść pomidora.
nuta serca: żółte lilie wodne, koralowa orchidea, żonkil.
nuta podstawy: świeżo wyprany T-shirt, mokry bruk, brzoza, kora tulipanowca.

Opis
DKNY Women jest jak pulsujące życie wielkiej metropolii, pełne nieoczekiwanych wydarzeń i możliwości. Podany w strzelistym flakonie, przywodzącym na myśl nowojorskie drapacze chmur. Dla kobiety dynamicznej, pełnej energii indywidualistki, dla której nie ma rzeczy niemożliwych.

Latem daje uczucie chłodu. Specyficzny. Myślę, że potrafi dodać pewności siebie. Kiedy czuje jego zapach nie mam ochoty na słodycze;) Ciekawe w nim jest to, że faktycznie czując ten zapach na kimś można odnieść wrażenie, że jest to kobieta z opisu. Po pewnym czasie kiedy zbliżymy się do tej osoby i powąchamy przy skórze jest w nim jakieś takie delikatne ciepło. Taka jakby skryta osobowość, która jest zarezerwowana tylko dla wybranych;)
Every artist is a cannibal, every poet is a thief.
acbc
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 731
Rejestracja: 11 sty 2013, o 19:10

Re: Perfumy

Post autor: acbc » 26 paź 2017, o 21:22

Ja uwielbiam i używam od kilku lat Hugo Boss Woman :-)
Tutaj krótki opis. Dla mnie bosski
Hugo Boss Hugo Woman to orzeźwiający zapach dla kobiet. Subtelne esencje jaśminu, lilii i wanilii łączą się ze świeżymi i soczystymi nutami zielonego jabłka, roślin wodnych i papai. Spokojnego wyrazu użyczają zapachowi akordy mchu i rzadkich roślin drzewiastych. Zapach Hugo Woman przeznaczony jest dla kobiet spragnionych harmonii ciała i ducha.
mofo
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 113
Rejestracja: 28 wrz 2017, o 00:23

Re: Perfumy

Post autor: mofo » 26 paź 2017, o 22:07

Przypomniało mi się, że jeszcze miałam Toni Gard Mint.

Nuty: herbata, mandarynka, pomarańcza, mięta, cytryna, konwalia, piżmo, irys, marakuja, ambra, kwiat brzoskwinii

Był to zapach świeży. Kojarzy mi się z 21 letnią dziewczyną, ktora ma swój urok. Jest radosna i optymistycznie patrzy w przyszłość. Z jednej strony jeszcze niewinne dziecko biegające z uśmiechem po łące a z drugiej strony już dorosła osoba imprezującą na koncercie indie. Ciemny blond włosy, podarte niebieskie jeansy, biała luźna koszulka i vansy.
Prosty nawet troche banalny. Niestety nigdy nie spotkałam żadnej dziewczyny która by nim pachniała. Szkoda mogłaby być to miłość od...pierwszego powąchania :D
Fotka promującą zapach odzwierciedla to co kryje w sobie ta kompozycja zapachowa.

Osobiście nie przepadam za słodkimi zapachami. Na mojej skórze robią się słodkie aż do przesady.
Every artist is a cannibal, every poet is a thief.
Kasia12445566
Posty: 6
Rejestracja: 17 sty 2018, o 10:06

Re: Perfumy

Post autor: Kasia12445566 » 17 sty 2018, o 10:26

Mi podobają się perfumy Bi es. :) Chociaż są bardzo tanie (do 30 zł) i niestety nie trwałe. :(
Alergiczna
Posty: 3
Rejestracja: 5 lut 2018, o 11:32
Lokalizacja: https://hipoalergicznie24.pl/

Re: Perfumy

Post autor: Alergiczna » 5 lut 2018, o 11:39

Ja lubię tylko naturalne zapachy :)
klaudiapodolska
Posty: 2
Rejestracja: 15 mar 2018, o 09:59

Re: Perfumy

Post autor: klaudiapodolska » 15 mar 2018, o 10:06

By Kilian Back to Black - są niesamowite, korzenne i bardzo ciepłe, szczególnie fajne na wieczór :) Lubię też białe z tej serii. Kiedyś bardzo mi się spodobały w perfumerii, ale cena 1000zł to zdecydowanie zbyt dużo jak dla mnie, ale mogę je polecić w formie testerów :)
kwiatek131
Posty: 4
Rejestracja: 6 maja 2022, o 10:17

Re: Perfumy

Post autor: kwiatek131 » 6 maja 2022, o 10:18

Na co zwracacie największą uwage podczas zakupu perfum i jaki rodzaj perfum jest Waszym ulubionym? W moim przypadku wiele perfum otrzymałam jako prezent, a posiadam jedne, które regularnie kupuje.
ODPOWIEDZ