Jak zadbać o cerę

Cafe dla wszystkich
Kawa89
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 31
Rejestracja: 29 kwie 2017, o 23:44

Jak zadbać o cerę

Post autor: Kawa89 » 17 lut 2018, o 16:07

Hey hey, szukam, szukam i szukam i nie znajduję, moja półka i szafki w łazience już się uginają i nie domykają bo są tak wypchane różnościami, żelami, peelingami, kremami i innymi różnościami z Rossmana a moja cera w dalszym ciągu jak na złość zamiast lepiej to gorzej -.- bo już pomijając sam fakt że z cyklem wywali mnie na twarzy jakbym się nażarła z tonę czekolady to jeszcze po użyciu wielu różnych preparatów przesuszyła mi się na maxa. I wyglądam jak :poop: Jakieś rady?Maseczki cud? Sprawdzone specyfiki? Ktoś coś doradzi? Poza tym mam tendencję do tików nerwowych i ciągle się macam po gębie :? Chyba sobie przywiążę ręce do kieszeni... :|
egze77
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 71
Rejestracja: 10 paź 2017, o 09:57

Re: Jak zadbać o cerę

Post autor: egze77 » 17 lut 2018, o 16:20

Przywiązać ręce :) zdecydowanie. Może za dużo na raz używasz tych kosmetyków, może jakieś Cię uczulają, Warto je wypróbowywać po kolei przez jakiś okres, aby zorientować się , które szkodzą, a które pomagają. Często też konieczna jest zmiana diety; jak najmniej słodyczy i rożnych "gotowców" ze względu na sztuczne barwniki , aromaty, konserwanty i inne. No i konieczne wysypianie się, ograniczanie stresów. :)
Kawa89
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 31
Rejestracja: 29 kwie 2017, o 23:44

Re: Jak zadbać o cerę

Post autor: Kawa89 » 17 lut 2018, o 16:41

Kiedy ja tak lubię słodycze :( :cry: gotowców nie jem ale napoleonka a i ptysiem nie pogardzę, mleczną czekoladą niebo w gębie buu! :cry: Aaa... I zaraz sobie z żalu zeżrę 7daysa tak na pocieszenie i popiję to ogromnym kubkiem late a najlepsze jest to że ja po tym nie tyję :cool: ale faktycznie twarz mam czasami jak niewypał.I zdaję się faktycznie trzeba się będzie przeżucić na owoce i sałatę :cry:
egze77
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 71
Rejestracja: 10 paź 2017, o 09:57

Re: Jak zadbać o cerę

Post autor: egze77 » 17 lut 2018, o 22:59

Ja też lubię słodycze, ale moja skóra zdecydowanie nie :? Znacząca redukcja cukru zdecydowanie zadziałała na korzyść i ten efekt bardzo mobilizuje. Wytrwałości. :)
reader
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 313
Rejestracja: 17 maja 2013, o 21:40

Re: Jak zadbać o cerę

Post autor: reader » 18 lut 2018, o 10:24

Wybierz się prywatnie do dobrego dermatologa. Najlepiej kogoś, kto ma też jakieś kursy z kosmetologii i się w tym specjalizuje, i jeśli trzeba zleci odpowiednie badania, przepisze lekarstwa, zrobi lub poleci zabiegi kosmetyczne. Mnie kiedyś pomogły serie zabiegów mechanicznej mikrodermabrazji i kwasów złuszczających, ale robiłam je u mojej pani doktor. Nie maltretuj skóry sama.
A środki na syfy i matujące wysuszają skórę. Stosuj kremy mocno nawilżające.
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Jak zadbać o cerę

Post autor: biedronca » 18 lut 2018, o 13:42

Wyrzuć całe przeladowane chemią badziewie. Stosuj naturalne kosmetyki. Odżywiaj się zdrowo. Wychodź na słońce (byle nie za długo). Idź do endokrynologa, może to problem hormonalny.
Sad_Rabbit
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 468
Rejestracja: 12 lis 2017, o 20:08

Re: Jak zadbać o cerę

Post autor: Sad_Rabbit » 18 lut 2018, o 20:22

Moja skora nie lubi mleka- kiedys w pracy wpadlam w wir regularnego picia dwoch latte dziennie i dopiero po odstawieniu mleka wszystko wrocilo do normy. Zdrowe odzywianie to podstawa- jesli w 80% bedziesz zdrowo jadla to powinno byc ok :wink: No i nie dotykaj sie niepotrzebnie po twarzy! Do tego system- rutyna pielegnacyja, ktora bedzie sie u Ciebie sprawdzala- a to juz kwesta bardzo indywidualna. Niestety odbywa sie to czasami metoda prob i bledow. Aby doradzic Ci jakies specyfiki musialabym najpierw obejrzec Twoja buzie. Studiuje kosmetologie i mam obsesje na punkcie skory, ale tak na odleglosc to ciezko :wink:
You look like Marilyn Monroe and it makes me wanna run...... for president.
magdita85
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 37
Rejestracja: 20 sie 2014, o 19:15

Re: Jak zadbać o cerę

Post autor: magdita85 » 18 lut 2018, o 20:59

Polecam dobra kosmetyczke. Mam cerę naczyniowa żadne kremy i maseczki tak super nie działają jak dwie wizyty u niej. Skóra wyciszona mniej czerwona, ale dbać też muszę codziennie.
valeriana
Posty: 4
Rejestracja: 19 cze 2012, o 17:43

Re: Jak zadbać o cerę

Post autor: valeriana » 19 lut 2018, o 16:39

Eliminacja nabiału, w każdym razie szkoda kasy na te twoje chemikalia, przemywaj twarz tonikiem z octu jabłkowego niepasteryzowanym, proporcje: zależne od indywidualnych upodobań i wrażliwości cery, na początek najlepiej 1 część octu na 2 części wody. Tonik będzie miał odczyn lekko kwaśny, idealnie dobrany do odczynu ludzkiej skóry.
Wykonanie: wlej 100ml. wody do buteleczki i dodaj 50ml. octu jabłkowego. Codziennie rano i wieczorem przecieraj twarz wacikiem nasączonym tonikiem. Już po kilku dniach zauważysz, że cera jest ładniejsza!
0k0b0ga
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 443
Rejestracja: 5 sty 2017, o 01:11

Re: Jak zadbać o cerę

Post autor: 0k0b0ga » 19 lut 2018, o 16:46

Napisalam Ci wiadomosc.
Kawa89
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 31
Rejestracja: 29 kwie 2017, o 23:44

Re: Jak zadbać o cerę

Post autor: Kawa89 » 19 lut 2018, o 17:00

0k0b0ga pisze:Napisalam Ci wiadomosc.
Ok, dzięki odpisałam.
Kawa89
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 31
Rejestracja: 29 kwie 2017, o 23:44

Re: Jak zadbać o cerę

Post autor: Kawa89 » 19 lut 2018, o 17:04

Zastanawia mnie teraz co lepiej kosmetyczka czy dermatolog... :?:
Bo chyba faktycznie te wszystkie tuby i tubeczki wezmę i wypierdzielę bo skatowały mi twarz tylko.
Hetera26
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 11
Rejestracja: 26 lut 2013, o 09:05

Re: Jak zadbać o cerę

Post autor: Hetera26 » 20 lut 2018, o 09:41

hejka, polecam zabiegi kwasem dyniowym jeśli się posiada jakieś dodatkowe zasoby finansowe, takie 2, 3 zabiegi pozwolą zyskać równowagę, koszt jednego to około 250 zł z oczyszczaniem, wystarczy raz w miesiącu :) dodatkowo jak już tu przedmówczynie wcześniej napomniały zdecydowanie mniej SŁODYCZY a szczególnie czekolady, mniej śmieciowego żarcia, zrezygnować z kawy rozpuszczalnej i jeśli już to pić taką ze zmielonych ziaren :) używać naturalnych kosmetyków najlepiej bez parabenów. Starać się pić codziennie przynajmniej jeden sok ze świeżo wyciskanych owoców, najlepiej grejfrut lub pomarańcza jeśli się nie ma czasu lub chęci aby samemu wyciskać to można kupować te kilkudniowe w sklepie :) no i polecam pić duzo wody z cytryną, są naprawdę fajne posoby by móc to sobie urozmaicić :) dodać cynamon, goździki, miętę świeżą itd :)
0k0b0ga
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 443
Rejestracja: 5 sty 2017, o 01:11

Re: Jak zadbać o cerę

Post autor: 0k0b0ga » 20 lut 2018, o 10:08

Własciwie moge napisać publicznie to, co napisałam autorce. Znam srodowisko zielarskie i parę osób, które robią kremy, maście, toniki, kosmetyki ogólnie, tłoczą oleje, robią mieszanki ziołowe. Nie są to drogie specyfiki. Sama ich używam i jestem zadowolona. Na twarz i włosy polecam również olej z czarnuszki. Jak słusznie zauważono, wszystko pochodzi z wnętrza, więc nie wiem czy sama zewnętrzna dobra zmiana wystarczy. Niemniej myślę, że może dużo pomóc i że lepsze to niż chemiczny syf z drogerii. Na privie albo na mailu dam chętnym jakieś namiary.
trusia26
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 139
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 08:12
Lokalizacja: centrum

Re: Jak zadbać o cerę

Post autor: trusia26 » 20 lut 2018, o 20:19

Ja kupiłam taki wyglądający jak syrop Afronis, którym się przemywa twarz wacikiem. Na początku nie mogłam znieść tego zapachu ale bardzo ładnie czyści cerę z tego wszystkiego co "fruwa" w powietrzu. Pozbyłam się dzięki niemu problemów na ramionach, twarzy i dekolcie. Nadal stosuję maseczki i peelig ale one wcześniej mi nie pomagały.
elwira10
Posty: 5
Rejestracja: 27 lut 2018, o 14:38

Re: Jak zadbać o cerę

Post autor: elwira10 » 27 lut 2018, o 16:10

Przede wszystkim ZAWSZE makijaż przed pójściem spać, nawet jeżeli to "tylko" krem BB. Poza tym zadbać o nawilżanie, dobre maseczki itp :)
szachrajka123
Posty: 5
Rejestracja: 3 lip 2018, o 10:55

Re: Jak zadbać o cerę

Post autor: szachrajka123 » 4 lip 2018, o 09:37

Na początku zacząć od wyrzucenia wszystkich kosmetyków, które są przeterminowane, zacząć pić dużo wody i zobaczyć do jakich typów skóry są przystosowane kosmetyk, bo jeśli cię wysuszają to na pewno sa to rzeczy oczyszczające do cer tłustych. Radzę się wybrać do dermatologa aby stwierdził co z tym zrobic i żeby doradził jakiego typu kosmetyków używać. Następnie ograniczyc soją pielęgnacje do minimum i nie przesadzać z tak zwanymi cudami do twarzy ponieważ one mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc. No i oczywiście czytać opinie kosmetyków i SKŁAD bo to bardzo ważne
Julia_
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 89
Rejestracja: 4 sie 2018, o 21:20

Re: Jak zadbać o cerę

Post autor: Julia_ » 15 sie 2018, o 01:44

Pić dużo wody
Awatar użytkownika
girlsgowild
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 14
Rejestracja: 21 wrz 2018, o 09:40

Re: Jak zadbać o cerę

Post autor: girlsgowild » 21 wrz 2018, o 10:03

woda woda woda, nie obciążać cery zbędnymi kosmetykami + zmywać codziennie makijaż.
:serce:
Awatar użytkownika
Tonya
Posty: 3
Rejestracja: 3 paź 2018, o 11:39
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jak zadbać o cerę

Post autor: Tonya » 3 paź 2018, o 11:58

Podepnę się pod temat:co polecacie na paskudne cienie pod oczami? Mam krem bodaj garniera, ale jakos nie widze efektow.
Colourful
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 47
Rejestracja: 1 lut 2018, o 16:19

Re: Jak zadbać o cerę

Post autor: Colourful » 13 lis 2018, o 22:11

Tonya pisze:
3 paź 2018, o 11:58
Podepnę się pod temat:co polecacie na paskudne cienie pod oczami? Mam krem bodaj garniera, ale jakos nie widze efektow.
Sen :wink:
Sad_Rabbit
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 468
Rejestracja: 12 lis 2017, o 20:08

Re: Jak zadbać o cerę

Post autor: Sad_Rabbit » 13 lis 2018, o 23:27

Colourful pisze:
13 lis 2018, o 22:11
Tonya pisze:
3 paź 2018, o 11:58
Podepnę się pod temat:co polecacie na paskudne cienie pod oczami? Mam krem bodaj garniera, ale jakos nie widze efektow.
Sen :wink:
I dobry krem z peptydami. Zalezy tez co jest przyczyna cieni. Bez konsultacji i dokladnego obejrzenia ciezko wyrokowac.
You look like Marilyn Monroe and it makes me wanna run...... for president.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Jak zadbać o cerę

Post autor: dobranocka14 » 14 lis 2018, o 23:05

Sad_Rabbit pisze:
13 lis 2018, o 23:27
Colourful pisze:
13 lis 2018, o 22:11
Tonya pisze:
3 paź 2018, o 11:58
Podepnę się pod temat:co polecacie na paskudne cienie pod oczami? Mam krem bodaj garniera, ale jakos nie widze efektow.
Sen :wink:
I dobry krem z peptydami. Zalezy tez co jest przyczyna cieni. Bez konsultacji i dokladnego obejrzenia ciezko wyrokowac.
Korektor pod oczy ;)
Mirabella92
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 20 lip 2020, o 12:47

Re: Jak zadbać o cerę

Post autor: Mirabella92 » 20 lip 2020, o 12:57

przy trądziku zapomina się czase bardzo dobrzeoczyścić skóre twarzy, sam tonik nie wystarczy no i też częste pranie reczników i poszewek na poduszkę, tam się też bakterie zbierają przecież
Kawa89
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 31
Rejestracja: 29 kwie 2017, o 23:44

Re: Jak zadbać o cerę

Post autor: Kawa89 » 20 lip 2020, o 17:42

O Boże jaki ten temat jest stary - generalnie problem nie zniknął żadne oczyszczanie ani inne nawet te najbardziej hardcorowe zabiegi nie pomogły - problem jest hormonalny i bez antykoncepcji dwuskladnikowej się nie obejdzie, tylko tutaj albo albo, bo żaden lekarz ginekolog nie przepisze dwuskladnikowej antykoncepcji kobiecie w wieku 30lat która jest uzależniona od nikotyny, więc będę musiała iść i nałgać. Idę jutro, wyszoruje zapach nikotyny, zjem dwie paczki gumy i może mi da :roll:
milka96
Posty: 3
Rejestracja: 21 lip 2020, o 10:08

Re: Jak zadbać o cerę

Post autor: milka96 » 21 lip 2020, o 10:18

a tak z ciekawości jakie sa przeciwskazania antykoncepcji dwuskładnikowej przy paleniu w sensie rozumiem że zawsze jest ich mnóstwo )przy każdej w sumie) ale żeby aż tak żeby lekarz nie przepisał? ja stosuję akurat inną metodę (jeden składnik) i właściwie nigdy nic nie usyszałam na temat palenia a zawsze deklarowałam że palę
ODPOWIEDZ