Temat na rozluznienie

Cafe dla wszystkich
Awatar użytkownika
kokona
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 408
Rejestracja: 14 lis 2012, o 12:50

Temat na rozluznienie

Post autor: kokona » 17 sie 2018, o 22:01

Jak lubicie spedzac Wasz urlop? Tylko ze swoja parterka, ze znajomymi, all inclusive, kamping, aktywnie czy raczej duzo slonca i blogie lenistwo na plazy? Albo moze jeszcze macie inne sposoby na odpoczynek. :slonko: :slonko: :slonko:
She's not the chapter. She's all the story
PaniFejkowa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 69
Rejestracja: 22 cze 2018, o 19:54

Re: Temat na rozluznienie

Post autor: PaniFejkowa » 18 sie 2018, o 07:22

Im mniej ludu, tym lepiej. Nawet we własnej ekipie, czyli najlepiej we dwie. :wink: Wakacje typu "descanso, sol y playa" nie interesują mnie w ogóle. Nie lubię też gór. Kocham intensywne wędrówki po zakamarkach miast lub całkiem na dziko wśród roślinności. Przyszedł też taki czas, że już nie sypiam w hostelach. Lubię porządek i komfort, zatem miło jak mogę wrócić do jakiegoś dobrego hotelu.
PaniFejkowa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 69
Rejestracja: 22 cze 2018, o 19:54

Re: Temat na rozluznienie

Post autor: PaniFejkowa » 18 sie 2018, o 07:24

Byłabym zapomniała. Kocham turystykę kulinarną. :cool:
Awatar użytkownika
kokona
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 408
Rejestracja: 14 lis 2012, o 12:50

Re: Temat na rozluznienie

Post autor: kokona » 18 sie 2018, o 09:27

PaniFejkowa pisze:
18 sie 2018, o 07:24
Byłabym zapomniała. Kocham turystykę kulinarną. :cool:
Ojej my mamy tak samo. Nawet jak jedziemy na all inclusive do dobrych hoteli to I tak szukamy restauracji dla lokalsow :cool:
She's not the chapter. She's all the story
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2193
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Temat na rozluznienie

Post autor: osiol » 18 sie 2018, o 13:51

Nie przepadam za all inclusive, nie lubię też hoteli, wolę pensjonaty. Uwielbiam namiot i chętnie z nim jeżdżę na Kaszuby: mało ludzi, czysta woda, piękne lasy. Nie znoszę plażowania, męczy mnie, jeśli już mam spędzić czas na plaży to raczej w cieniu z książką niż na słońcu plackiem. Tym bardziej że wystarczy mi 15 minut, żeby być ładnie opaloną. Wolę pływać kajakiem niż wpław. Chociaż w kaszubskich jeziorach nie odmówię kąpieli. Lubię małe, mniej turystyczne miejscowości i lubię włóczyć się po nich i okolicach. Lubię urbex. Nie lubię spędzać czasu w dużych grupach, cztery osoby łącznie ze mną to moja granica tolerancji. Wędrówki po górach jak najbardziej są mile przeze mnie widziane, ale po sezonie, gdy na szlakach spotkać można nielicznych turystów.
madzionez
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 22
Rejestracja: 30 lis 2014, o 18:42

Re: Temat na rozluznienie

Post autor: madzionez » 18 sie 2018, o 23:59

Samolot, hotel ze śniadaniem i zwiedzanie, zwiedzanie i jeszcze raz poznawanie nowego :) tak było do tego roku :D W tym roku ze względu na młodego (miał wtedy 8 m-cy) i jego "rytuały" zwiedzanie ograniczone zostało do spacerów w promieniu 10km :cool:, parasolki :slonko: i szybkiego jedzenia lokalnych potraw w czasie jego snu :D ale i tak było fajnie.
Jeśli chodzi o to z kim, to zawsze tylko we dwie od 10 lat. Urlop to czas kiedy odcinamy się całkowicie od otaczającego nas na codzień świata 8) Odpoczywamy.
Miecia36
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 126
Rejestracja: 26 lip 2016, o 10:34

Re: Temat na rozluznienie

Post autor: Miecia36 » 19 sie 2018, o 20:18

Podróże we 2 (gdzie mozna tez z psem) z plecakiem i Lonley Planet w kieszeni (nasz wiek średnia 40+).Nie znoszę all inclusive i wycieczek zorganizowanych.
AnnaArendt
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 968
Rejestracja: 25 lut 2017, o 09:54

Re: Temat na rozluznienie

Post autor: AnnaArendt » 20 sie 2018, o 07:21

Nie lubię all in. Raczej gospodarstwa agro (sprawdzone) zazwyczaj wracam w to samo miejsce wiele razy. Kamper, namiot, samochód. Samowystarczalnosc :) jedzenie dla lokalsow, wędka, ksiazka :) to na urlop (2-4 tygodnie). Na szybki wypad kilkudniowy z dziewczyną raczej małe hoteliki (dobre motele)
KtoaDo
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 43
Rejestracja: 29 maja 2018, o 21:45

Re: Temat na rozluznienie

Post autor: KtoaDo » 26 sie 2018, o 14:07

Mi to bez różnicy all in czy namiot. Najważniejsze z kim :)
nieznana1755
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 35
Rejestracja: 6 maja 2018, o 00:13

Re: Temat na rozluznienie

Post autor: nieznana1755 » 27 sie 2018, o 20:40

Ja jak mam urlop, a najbliższy za kilka tygodni w końcu :D To zazwyczaj jadę w rodzinne strony, spędzić czas z rodziną, z dawnymi znajomymi, a drugiej połówki obecnie brak, więc jakieś wspólne wycieczki mnie tym razem ominął.
Awatar użytkownika
Aegirine
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 18
Rejestracja: 10 cze 2018, o 11:38

Re: Temat na rozluznienie

Post autor: Aegirine » 27 sie 2018, o 21:43

Zdecydowanie namiot. Jakaś mała miejscowość otoczona lasem, zdala od ludzi, ale w towarzystwie przyjaciół. Mieszkam w dużym mieście i potrzebuję odpoczynku od zgiełku i hałasu. I kocham przyrodę, lubię ją obserwować i się nią otaczać :)
Awatar użytkownika
liza_kowa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 19
Rejestracja: 19 wrz 2018, o 10:42

Re: Temat na rozluznienie

Post autor: liza_kowa » 19 wrz 2018, o 10:59

ja duuużo czytam, trenuję crossfit i gotuję :) tak piszę, bo tak właśnie spędzam mój trwający urlop :mrgreen:
The world was moving she was right there with it and she was
The world was moving she was floating above it and she was
Colourful
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 47
Rejestracja: 1 lut 2018, o 16:19

Re: Temat na rozluznienie

Post autor: Colourful » 27 wrz 2018, o 13:36

kokona pisze:
17 sie 2018, o 22:01
Jak lubicie spedzac Wasz urlop? Tylko ze swoja parterka, ze znajomymi, all inclusive, kamping, aktywnie czy raczej duzo slonca i blogie lenistwo na plazy? Albo moze jeszcze macie inne sposoby na odpoczynek. :slonko: :slonko: :slonko:
Lubie wszystkie wyżej opisane formy. Jestem bardzo elastyczna chociaż coraz bardziej doceniam komfort ;) Ostatnio zaplanowałam 2 tyg all inclusive za granicą co nie oznacza, iż będę moczyć tyłek w basenie. Najbardziej kręci mnie poznawanie nowego - kultury, ludzi, jedzenia.. i niekoniecznie musi to być za granicą, będę równie zachwycona wędrując po bieszczadzkich połoninach lub siedząc pod namiotem na fajnym muzycznym festiwalu ze znajomymi ;)
ODPOWIEDZ