Strona 1 z 1

Cienie pod oczami a Lusime

: 12 paź 2021, o 09:54
autor: WikiiVici
Cześć kochane!
Od pewnego czasu mam okropne cienie pod oczami. Nie lubię się za mocno malować, a żeby je zakryć muszę nakładać mocny korektor.. Domyślam się, że powodem może być ciągłe narażenie oczu na światło z monitora, ale nie jestem w stanie tego uniknąć na ten moment. Kupiłam jakiś krem, ale nie ukrywam, nie znam się na kosmetykach. No i nie działa ;p Zagłębiłam się nieco bardzo w składy, wyczytałam co jest dobre i trafiłam na Lusime. Już jestem prawie zdecydowana, jednak zanim wydam stówkę to wolę dopytać o opinie osób, które może go używały, albo znajdą się na składach kosmetyków ;p
Z góry dzięki za wasze odpowiedzi! :cool:

Re: Cienie pod oczami a Lusime

: 14 paź 2021, o 14:20
autor: Apocomito
Jest taka scena w filmie Federica Felliniego Amarcort największy onaniasta miał podkrążone oczy, onanizował się na widok każdej kobiety i właśnie pomimo, że film widziałam już bardzo dawno przychodzi mi na myśl takie skojarzenie. Osobiście znałam osoby które to robią i po kilka razy dziennie i codziennie dosłownie nie kłamie i nie mają nawet najmniejszego cienia pod okiem. Musisz pójść do lekarza jeśli nie jest tak, że np. od co najmniej kilku lat masz bardzo złej jakości sen i dodatkowo w ciągu nocy rozbudzasz się nawet po kilka razy to przeważnie oznacza to że chorują jakieś narządy wewnętrzne często oznacza to problem z wątrobą, ale najbardziej prawdopodobne, że jest problem z nerkami zarówno częściej spotykane tzw. worki pod oczami zatrzymanie wody jaki i właśnie cienie, popytaj lekarzy.

Re: Cienie pod oczami a Lusime

: 14 paź 2021, o 14:30
autor: Apocomito
jeszcze mi się przypomniało że oznacza to też skrajne wyczerpanie organizmu anemię

Re: Cienie pod oczami a Lusime

: 14 paź 2021, o 15:07
autor: Aerial
Przynajmniej u mnie, cienie pod oczami są przez jedzenie soli (gotowa żywność) i brak sportu (opuchlizna, płytki sen).

Re: Cienie pod oczami a Lusime

: 16 paź 2021, o 20:37
autor: Foramce
Cienie pod oczami mogą także występować przez niedobór witaminy D albo przez zbyt krótki sen. Niektóre osoby naturalnie mają strasznie cienką skórę pod oczami, przez co widać im żyły, które tworzą cień (także przy starzeniu się skóra pod oczami staje się cieńsza). Osobiście cienie pod oczami mi nie przeszkadzają ;).