menopauza

Rozmowy pan dojrzałych
ODPOWIEDZ
angiella
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 47
Rejestracja: 23 mar 2012, o 23:01

menopauza

Post autor: angiella » 2 kwie 2012, o 19:53

Kiedy się zaczyna i jakie są objawy ....
wiecie coś na ten temat ? chciałabym pomóc mojej byłej chyba z nią nieciekawie ma różne objawy duszność .ataki gorąca ,humory .depresję i częste zmiany nastroju no i czuje się '' dziwnie '' podobno ...pomóżcie
Awatar użytkownika
drsiwek
super forma
super forma
Posty: 6082
Rejestracja: 5 lut 2012, o 20:13
Lokalizacja: punkt W

Re: menopauza

Post autor: drsiwek » 3 kwie 2012, o 10:30

angiella pisze:Kiedy się zaczyna i jakie są objawy ....
wiecie coś na ten temat ? chciałabym pomóc mojej byłej chyba z nią nieciekawie ma różne objawy duszność .ataki gorąca ,humory .depresję i częste zmiany nastroju no i czuje się '' dziwnie '' podobno ...pomóżcie
Twoja znajoma to niech idzie do lekarza, są leki które pomagają przejść przez menopauzę i łagodzą jej objawy.
:piwo:
jackie1975
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 11
Rejestracja: 29 mar 2012, o 14:20

Re: menopauza

Post autor: jackie1975 » 3 kwie 2012, o 12:27

a przede wszystkim ile twoja była ma lat? i czy rodziła dzieci?
Awatar użytkownika
jestemwloczega
super forma
super forma
Posty: 4605
Rejestracja: 22 maja 2010, o 07:46

Re: menopauza

Post autor: jestemwloczega » 5 kwie 2012, o 13:17

no, objawy sie zgadzaja - niech idzie po jakies tabletki skoro tak źle z nia
dla mnie jesteś smieciem, i nie podskakuj, stara .... bo cię załatwię ..... uważaj, zarazo ...... koralik
angiella
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 47
Rejestracja: 23 mar 2012, o 23:01

Re: menopauza

Post autor: angiella » 8 kwie 2012, o 16:36

ma skończoną 50 tke ale nie rodziła nigdy
ostatnio nawet z nią porozmawiać normalnie nie można ....wiecie zaraz wpada w płacz albo sie wścieka
jaga63
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 141
Rejestracja: 22 lut 2011, o 20:57

Re: menopauza

Post autor: jaga63 » 21 maja 2013, o 20:42

to jest jak choroba wieku dziecięcego TRZEBA przetrzymać i wysłać do lekarza.no cóż więcej można w tym temacie dodać..?
annabelle69
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 38
Rejestracja: 28 lut 2013, o 16:19

Re: menopauza

Post autor: annabelle69 » 22 maja 2013, o 11:51

Niech idzie do lekarza, w badaniach krwi na hormony jej wyjdzie.

Wiek tutaj nie ma nic do rzeczy, bo menopauzę można przechodzić już od 40tego roku życia. Mnie to niestety spotkało, wyszło w badaniach, miałam takie same objawy - tyle że mocno ćwiczę fitness i sporty inne, wiec przechodzę to bardzo lekko, mam tylko te rzuty gorąca w różnych dziwnych momentach dnia. Ale daje radę przeżyć. Dobra dieta i ruch i nawet nie zauważy.
KarolK
Posty: 2
Rejestracja: 6 sie 2018, o 11:35

Re: menopauza

Post autor: KarolK » 6 sie 2018, o 11:44

Cześć wszystkim!
Szukałam podobnego wątku ale nie ma... ;/ mam nadzieję, że administracja nie zlinczuje mnie za odświeżenie tego.

Jestem po 40stce. Rodziłam dwa razy... Zbliża się ten czas i nie ma co oszukiwać natury. "Gubię" miesiączkę, metabolizm już nie ten, problemy z bezsennością i wiecznie jestem zmęczona. Nie mam jeszcze duszności czy tych słynnych uderzeń gorąca. Ale do brzegu...
Nie chcę się faszerować hormonami. Nie mam takiej potrzeby, nie chcę siedzieć jak na bombie w stresie przed rakiem piersi. Szukam alternatyw. Oprócz diety, wysiłku fizycznego (akurat jeżdżę konno i na desce snowboardowej) nad czym można popracować? Jest sens łykać witaminy? Suplementy? Czy to pic na wodę?

Jak Drogie przechodziłyście ten okres w swoim życiu?

:serce: <3 :serce: dla Was!
JessBi
Posty: 3
Rejestracja: 7 lip 2022, o 17:32

Re: menopauza

Post autor: JessBi » 7 lip 2022, o 17:52

Musi isc do ginekologa i zrobic badanie krwi. Mi menopauza pojawila sie wczesnie (43). Pewnie dostanie hormony. Ale naturalnie tez mozna objawy zalagodzic.
ODPOWIEDZ