Co o tym myślicie??

Rozmowy pan dojrzałych
Awatar użytkownika
fleurdumal
super forma
super forma
Posty: 2645
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 00:00

Re: Co o tym myślicie??

Post autor: fleurdumal » 14 mar 2013, o 10:34

Saren: no więc właśnie w tym rzecz...są ludzie, ktorzy lubią dawać prezenty, upominki - i tyle. Kiedy się popatrzy, ile zamieszania może wywołac drobiazg, człowiek sto razy się potem zastanowi, kupując własnej babci czekoladę w Biedronce. :D

Patrzam: zostajesz moją ulubioną poetką współczesną. :D

Salami:
nie, nie wchodzimy jej do "domu" bo się jej nie wbijamy na skrzynkę pocztową, bloga, strone internetową. Pozostając przy tym porównaniu wdajemy się w dyskusję, którą ona rozpoczęła - w pubie, klubie, na ulicy. Może się więc zdarzyć, że zboczymy z tematu i zaczniemy dyskutować między sobą. Tak to bywa w publicznych miejscach, gdzie gromadzi się wiele osób.

Chawaa: ważniejszą może byłoby kwestią, czy sposób myślenia jest prawidłowy, nie to, ile osób go podziela. To znaczy, jesli wystarczy Ci bycie w większości, tak, bardzo wiele kobiet myśli całkiem nieracjonalnie, jest zaborcza, chorobliwie zazdrosna,wszędzie widzi podchody i zakusy. Partnera ma za "połówkę" nie zaś pelniego, samodzielnego człowieka i w Twojej sytuacji zamiast pisać na forum zrobiłaby awanture, histerię, partnerce urządziła cichy miesiąc, bo ciche dni by nie wystarczyly, zakaz widywania się z koleżanką, zakaz mienia koleżanek w ogóle, a koleżance wydrapała oczy po jednym, zeby bardziej bolało.
Ale jeśli chodzi o racjonalność, a nie bycie w większej grupie, naprawdę mi się wydaje, że wypada odpuścić, nie robić z tego sprawy, bo to żadna sprawa nie jest.
http://centaurus.org.pl/
Awatar użytkownika
salami
super forma
super forma
Posty: 1973
Rejestracja: 31 sty 2013, o 14:54

Re: Co o tym myślicie??

Post autor: salami » 15 mar 2013, o 18:46

fleurdumal pisze: nie, nie wchodzimy jej do "domu" bo się jej nie wbijamy na skrzynkę pocztową, bloga, strone internetową. Pozostając przy tym porównaniu wdajemy się w dyskusję, którą ona rozpoczęła - w pubie, klubie, na ulicy. Może się więc zdarzyć, że zboczymy z tematu i zaczniemy dyskutować między sobą. Tak to bywa w publicznych miejscach, gdzie gromadzi się wiele osób.
Tak to bywa.

Dwie, pardon trzy czterdziestolatki. 120 lat żywej masy.
chawaa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 28
Rejestracja: 11 mar 2013, o 21:02

Re: Co o tym myślicie??

Post autor: chawaa » 15 mar 2013, o 20:17

fleurdumal... to nie chodzi o robienie z tego jakieś sprawy. Sytuacja była niezręczna również dla obdarowanej. Nie wiem co to są ciche dni, bo takowych nigdy w życiu nie przeżywałam. I z tymi zakazami też przesadziłaś, bo to zdarzenie, to przecież nie zdrada! Jednak, jak słusznie zauważyłaś "są bowiem ludzie, którzy za nic w świecie nie zniosą, gdy się nie odwdzięczą za najdrobniejsza choćby grzeczność. Tak mają. Sa tacy, którzy umierają ze wstydu, gdy się im za bezinteresowną przysługe ktoś odwdzięcza. No i dobra, gdy takie dwie osoby się spotkają, musi zajść konflikt interesów. Ta, która nie może znieść nieokazania wdzieczności przemyca prezent osobie, która go za nic przyjąć nie będzie chciała". Dlatego uważam tak jak patrzam, że gdyby obdarowująca postąpiła inaczej, np: "gdyby kobieta wyjeżdżajac powiedziala: słuchaj Aniu (Haniu, Maniu, Klotyldo) - chce Ci podziękować za gościnność, za miło spędzony czas - mam tylko ten pierścionek, który - moim zdaniem - do Ciebie pasuje. Przyjmij jako wyraz wdzieczności kobito, a jeżeli Ci się nie podoba - podaruj komu chcesz"-to sytuacja wyglądałaby zupełnie inaczej. I pewnie nie byłoby tutaj na forum takiego pytania. Lubię jasne sytuacje, klarowne, a nie jakieś podchody i niedomówienia.. Nie chodzi też o to, czy jestem w większości, czy też nie.. To nie większość czy mniejszość ale zdrowy rozsądek (rozumowanie nie pozbawione logiki a nie pseudo-pieszczotliwy egoizm) bierze górę nad emocjami. Nie uważam też, że to żadna sprawa nie jest, bo jest to swojego rodzaju zjawisko niecodzienne, ale nie zamierzam tego wyolbrzymiać.. Pomarudzić jednak warto, żeby na przyszłość uniknąć tego typu nieporozumień :)
kwadraturakola
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 2 gru 2012, o 14:16

Re: Co o tym myślicie??

Post autor: kwadraturakola » 15 mar 2013, o 21:34

sa rozne prezenty, bomboniere, albo ksiazke mogla zostawic pierscionek nie jest tradydyjnym prezentem na kazda okazje, ani na urodziny itp...
wedlug mnie obdarowujaca czystych intencji nie miala. albo chciala dac znac obdarowanej ze jest nia zainteresowana, albo chciala zasiac watpliwosci i sklocic Was, albo jedno i drugie.
chawaa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 28
Rejestracja: 11 mar 2013, o 21:02

Re: Co o tym myślicie??

Post autor: chawaa » 1 maja 2013, o 14:31

"Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli".
Upłynęło trochę czasu..poznałam prawdę. Dziewczynka obnażyła się ze swoimi intencjami.. Prezent jednak był wymowny-i tak go należało odczytać. Niestety-były dwie Świnie-nie jedna. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
patrzam
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 394
Rejestracja: 29 lis 2012, o 20:44

Re: Co o tym myślicie??

Post autor: patrzam » 1 maja 2013, o 14:54

"Wszystko jest nijakie. Jeżeli sami nie nadamy rzeczom jakiegoś charakteru, utoniemy w tej nijakości. Musimy stworzyć jakieś znaczenia, jeżeli ich nie ma w naturze"
Przykro, że część odpowiedzi trafiła.
Awatar użytkownika
salami
super forma
super forma
Posty: 1973
Rejestracja: 31 sty 2013, o 14:54

Re: Co o tym myślicie??

Post autor: salami » 1 maja 2013, o 18:38

chawaa pisze:"Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli".
Upłynęło trochę czasu..poznałam prawdę. Dziewczynka obnażyła się ze swoimi intencjami.. Prezent jednak był wymowny-i tak go należało odczytać. Niestety-były dwie Świnie-nie jedna. Pozdrawiam.
Umiejętność czytania drugiego człowieka zanika.
Uwielbiamy za to tematy zastępcze, wyolbrzymiamy znaczenie, robimy konsultacje publiczne czy pierścionek złoty czy srebrny, z brylantem czy z cyrkonią czy z kocim oczkiem. Typowe pitu pierdu byle dookoła.
Potem olaboga, świnie atakują z kosmosu.
Awatar użytkownika
Saren
super forma
super forma
Posty: 1130
Rejestracja: 10 kwie 2012, o 16:39
Lokalizacja: pogranicze

Re: Co o tym myślicie??

Post autor: Saren » 2 maja 2013, o 08:46

salami pisze:
chawaa pisze:"Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli".
Upłynęło trochę czasu..poznałam prawdę. Dziewczynka obnażyła się ze swoimi intencjami.. Prezent jednak był wymowny-i tak go należało odczytać. Niestety-były dwie Świnie-nie jedna. Pozdrawiam.
Umiejętność czytania drugiego człowieka zanika.
Uwielbiamy za to tematy zastępcze, wyolbrzymiamy znaczenie, robimy konsultacje publiczne czy pierścionek złoty czy srebrny, z brylantem czy z cyrkonią czy z kocim oczkiem. Typowe pitu pierdu byle dookoła.
Potem olaboga, świnie atakują z kosmosu.
Status " w związku" na ISie- to fajna sprawa.
"Niby pomiędzy czarnym i czerwonym występuje różnica wektora w interioryzacji... metody i cel mają podobny " E.S.L
chawaa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 28
Rejestracja: 11 mar 2013, o 21:02

Re: Co o tym myślicie??

Post autor: chawaa » 5 maja 2013, o 16:57

Jak łatwo oceniać drugiego człowieka, prawda Salami?? Zwłaszcza Tobie! Wyobraź sobie, że właśnie umiejętność czytania drugiego człowieka i zdarzeń doprowadziły mnie do prawdy! Pierścionek czy też inna rzecz nie muszą, ale mogą być wymowne- i w tym przypadku były. "Każde prosie sądzi po się". Świnią nigdy nie byłam, więc dla mnie atakujące świnie są właśnie z kosmosu! Cóż poradzę, że człowiek zapomina iż jest człowiekiem??
Awatar użytkownika
salami
super forma
super forma
Posty: 1973
Rejestracja: 31 sty 2013, o 14:54

Re: Co o tym myślicie??

Post autor: salami » 5 maja 2013, o 18:35

Twoja znajoma mogła wziąć nieszczęsny pierścionek, który dała jej po wspólnie spędzonych nocach nowa kochanka i nic Ci nie powiedzieć. Dalej siedziałabyś w ciemnej dupie niewiedzy. Wygadała się i możesz sobie przypiąć order spostrzegawczości.

Masz 40 lat- trudno zastosować w ocenie naiwnościowy handicap.
chawaa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 28
Rejestracja: 11 mar 2013, o 21:02

Re: Co o tym myślicie??

Post autor: chawaa » 5 maja 2013, o 19:33

Czy Ty Salami naprawdę uważasz, że cała moja wiedza i spostrzegawczość dotyczy owego pierścionka? Zapewniam Cię, że nie masz racji! Otóż ów temat dotyczył pierścionka, natomiast prawdę odkryłam bazując jedynie na własnym sprycie i logicznym myśleniu. Pierścionek poszedł dawno w niepamięć, bo stał się jedynie przysłowiową kroplą w morzu... i to nie chodzi wcale o jakiekolwiek gadżety! Dopisałam informację o Świniach, bo jakby nie było, złoty podarek wyrażał więcej niż niektórym tutaj obecnym się wydawało.
chawaa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 28
Rejestracja: 11 mar 2013, o 21:02

Re: Co o tym myślicie??

Post autor: chawaa » 5 maja 2013, o 20:11

Dziecięca naiwność - chyba nie ma lepszego objawu okazania zaufania do drugiego człowieka!
Awatar użytkownika
salami
super forma
super forma
Posty: 1973
Rejestracja: 31 sty 2013, o 14:54

Re: Co o tym myślicie??

Post autor: salami » 5 maja 2013, o 20:44

chawaa pisze: złoty podarek wyrażał więcej niż niektórym tutaj obecnym się wydawało
Zapewniam, że co inteligentniejsze zwróciły przede wszystkim uwagę na zaproszenie nowej kochanki na parę nocy do siebie, a nie na zatępczy problem pierścionka który podniosłaś.
chawaa pisze: Dziecięca naiwność - chyba nie ma lepszego objawu okazania zaufania do drugiego człowieka!
Tak mówią czterdziestolatki dotknięte emocjonalnym infantylizmem.
chawaa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 28
Rejestracja: 11 mar 2013, o 21:02

Re: Co o tym myślicie??

Post autor: chawaa » 5 maja 2013, o 22:05

Czy do Twojej główki dotrze wreszcie, że temat pierścionka poruszyłam, ponieważ sugerowano mi, że wyolbrzymiam. Inne tematy nie budziły moich wątpliwości, a Ty stale czegoś się czepiasz. Nie jestem w stanie (a nawet nie chcę) opisać tutaj każdej sytuacji.. Nie wiem dlaczego jesteś uszczypliwa..? Nie chce być niegrzeczna, ale obawiam się, że właśnie Tobie grozi uszkodzenie centralnego układu nerwowego. infantylizm emocjonalny mnie nie dotyczy. Dla mnie miłość to wierność i uczciwość, jak dla wielu innych normalnych ludzi. Ty postrzegasz to inaczej- Twoja sprawa, ale mnie nie oceniaj.
Awatar użytkownika
salami
super forma
super forma
Posty: 1973
Rejestracja: 31 sty 2013, o 14:54

Re: Co o tym myślicie??

Post autor: salami » 5 maja 2013, o 23:23

Dobrze, już dobrze. Ciekawe którą to już dziewczynkę obdarowujesz swą wielką uczciwą miłością i czemu od Ciebie uciekają w ramiona pierwszych lepszych kursantek :wink:
chawaa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 28
Rejestracja: 11 mar 2013, o 21:02

Re: Co o tym myślicie??

Post autor: chawaa » 6 maja 2013, o 07:25

10 lat bycia razem do czegoś zobowiązuje. A może jednak nie? Może ja jestem z innej planety? Tutaj należy tylko kłamać, oszukiwać i zdradzać?? Jaki kurs? :lol: zwyczajny czat... Nie wiem dlaczego mnie to spotkało, ale wiem, że na to nie zasłużyłam! Brzydzę się zdradą, podwójnym życiem.. Czy dlatego, że wierze komuś kogo kocham to jestem naiwna? jeśli to jest naiwność, to po co tworzyć związki?
Awatar użytkownika
coala
super forma
super forma
Posty: 1857
Rejestracja: 5 maja 2008, o 02:00

Re: Co o tym myślicie??

Post autor: coala » 6 maja 2013, o 13:01

chawaa pisze:10 lat bycia razem do czegoś zobowiązuje. A może jednak nie? Może ja jestem z innej planety? Tutaj należy tylko kłamać, oszukiwać i zdradzać?? Jaki kurs? :lol: zwyczajny czat... Nie wiem dlaczego mnie to spotkało, ale wiem, że na to nie zasłużyłam! Brzydzę się zdradą, podwójnym życiem.. Czy dlatego, że wierze komuś kogo kocham to jestem naiwna? jeśli to jest naiwność, to po co tworzyć związki?
pytanie, czy to aby pierwszy raz, gdy Cię zdradziła?
zaufanie, hm., powinno być, ale jak u kierowców - ograniczone. pozwoliłaś sobie na całkowite i ot, przejechałaś się. sobie nie można ufać na 100%, to co mówić o innym :roll:
a tak z ciekawości, bycie razem na 2 domy uważasz za satysfakcjonujące? jak napisała salami, to tworzenie 2 odrębnych żyć. wolności od. powiedzmy, Twoja pani weszła sobie na czat i zaprosiła do siebie, swojego przecież domu kobietę, żaden problem, bo jakbyście mieszkały razem, to nie miałaby takiej możliwości.
odpowiedź na pytanie po co ludzie wchodzą w związki jest na Twoim przykładzie taka, że z rożnych powodów. dla takich, jak Ty, żeby kochać, być wierną, uszczęśliwiać, a dla takich, jak Twoja pani, aby móc zdradzać, bo przecież mogła rozstać się, jak kulturalny człowiek, powiedzieć, że chce sobie kogoś nowego i szukać, i bździć się do woli. aaaaa...jeszcze 3 opcja, zapomniałam :mrgreen: tu na forum są tematy o związkach "jednostronnie otwartych", Twoja ukochana mogłaby Ci zaproponować taki układ, właściwie to może to zrobiła? :wink:
"O bezrozumne zabiegi człowiecze,
Jakaż tkwi w waszych sylogizmach wada,
Że się wam skrzydło tak poziomo wlecze!"
Awatar użytkownika
salami
super forma
super forma
Posty: 1973
Rejestracja: 31 sty 2013, o 14:54

Re: Co o tym myślicie??

Post autor: salami » 6 maja 2013, o 19:01

chawaa pisze:10 lat bycia razem do czegoś zobowiązuje
Obie strony.
Widać nie wywiązałaś się ze swoich deklaracji, więc druga strona rozwiązała układ.
chawaa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 28
Rejestracja: 11 mar 2013, o 21:02

Re: Co o tym myślicie??

Post autor: chawaa » 6 maja 2013, o 21:45

Salami, a niech Cię..zaczynam lubić Twój cięty języczek :P Tylko czy tak się zrywa układ?
Awatar użytkownika
salami
super forma
super forma
Posty: 1973
Rejestracja: 31 sty 2013, o 14:54

Re: Co o tym myślicie??

Post autor: salami » 6 maja 2013, o 22:10

chawaa pisze: Tylko czy tak się zrywa układ ?
Zrywać- odłączać coś silnym szarpnięciem.
chawaa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 28
Rejestracja: 11 mar 2013, o 21:02

Re: Co o tym myślicie??

Post autor: chawaa » 6 maja 2013, o 22:20

Tylko czy po takim szarpnięciu powinno chcieć się wracać do tego co było?
Awatar użytkownika
salami
super forma
super forma
Posty: 1973
Rejestracja: 31 sty 2013, o 14:54

Re: Co o tym myślicie??

Post autor: salami » 6 maja 2013, o 22:54

chawaa pisze: wracać do tego co było ?
Możliwe. W Punxsutawney.
chawaa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 28
Rejestracja: 11 mar 2013, o 21:02

Re: Co o tym myślicie??

Post autor: chawaa » 6 maja 2013, o 23:21

Kto chce niech zawija w te sreberka... a jednak ...
Clar
Posty: 3
Rejestracja: 31 maja 2013, o 16:30

Re: Co o tym myślicie??

Post autor: Clar » 31 maja 2013, o 16:39

z góry widac, że to nie jest normalna relacja...
Awatar użytkownika
boccanera
Posty: 9
Rejestracja: 30 maja 2013, o 19:05

Re: Co o tym myślicie??

Post autor: boccanera » 31 maja 2013, o 17:48

Hmm... przyznam ze trochę to dziwna sytuacja ! :?:

W podziękowaniu można dac czekoladki, kwiaty, bilety na jakiś koncert dla Was dwoje. Ale zloty pierścionek ??????? :shock:

Nie nie nie coś w tym jest .... jakiś podstęp .To na tym sie nie skończy . Obym sie myliła.

Pozdrawiam cieplo.
ODPOWIEDZ