Spotkanie przy winie - kobiet jak wino.

Rozmowy pan dojrzałych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
TuriRuri
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 645
Rejestracja: 17 paź 2014, o 15:54

Re: Spotkanie przy winie - kobiet jak wino.

Post autor: TuriRuri » 12 mar 2015, o 11:20

Beta kiedy Ty to wszystko pijesz??? :wink: Bo chyba degustujesz te wszystkie cuda :wink: heheheh :cool:
I don't know when exactly that UFO landed & dumped all these stupid people, but they apparently aren't coming back for them.
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Spotkanie przy winie - kobiet jak wino.

Post autor: dalidaa » 12 mar 2015, o 18:00

A jeśli która miałaby ochotę na soczek o smaku gumy do żucia "Donald" a przy tym złapać dobry humorek polecam:
ZOMBIE!

40mł rumu
40 ml cherry brandy
20-40 ml grenadyny (zależy czy wolicie słodsze czy mniej słodkie, zawsze można dolać, a nie da się odjąć)
80-100ml soku pomarańczowego (słabszy czy mocniejszy)
20ml soku z cytryny lub/i trochę likieru cytrynowego
+ sporo lodu

Wychodzi duży, pyszniutki drink :D
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
Awatar użytkownika
TuriRuri
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 645
Rejestracja: 17 paź 2014, o 15:54

Re: Spotkanie przy winie - kobiet jak wino.

Post autor: TuriRuri » 12 mar 2015, o 18:03

jaki rum? ciemny czy jasny? czy bez znaczenia? :wink:
I don't know when exactly that UFO landed & dumped all these stupid people, but they apparently aren't coming back for them.
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Spotkanie przy winie - kobiet jak wino.

Post autor: dalidaa » 12 mar 2015, o 18:05

biały :P zapomniałam dodać :P jest mega ten drink, a pije się jak sok...
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
beta488
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 186
Rejestracja: 15 mar 2014, o 18:36

Re: Spotkanie przy winie - kobiet jak wino.

Post autor: beta488 » 12 mar 2015, o 18:14

dalidaa pisze:biały :P zapomniałam dodać :P jest mega ten drink, a pije się jak sok...
a jak potem ze wstaniem :) ? ... bo soczek soczkiem tylko czasem z siedzącej postawy się nie da na pion :)
TuriRuri ... tak ogólnie to ja niewiele mogę przy mojej tolerancji na alkohol ha ha dlatego u mnie naleweczka to czasem ma i po kilka ładnych latek... no jedna to pełnoletnia się okazała... ale to co ona pokazała przeszło najśmielsze oczekiwania :cool: po odrobinie... po odrobinie ale trenuję... zgodnie z zaleceniem lekarza ha ha i trzymam się tego :)
z grenadyną to ostatnio na sylwestrze chińskim popijałyśmy cudnego drinka... Tequila sunrise... pięknie się popijało bo nie czuć alkoholu ... tylko zakosami się wraca :) ...nie ma to jak być ekonomiczną :roll:
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Spotkanie przy winie - kobiet jak wino.

Post autor: dalidaa » 12 mar 2015, o 18:18

beta488 pisze: a jak potem ze wstaniem :) ? ... bo soczek soczkiem tylko czasem z siedzącej postawy się nie da na pion :)
hm, nie wiem, bo przy mojej tolerancji na alkohol, to musiałabym wypić chyba z 8....

Ale po dwóch nadal byłam trzeźwa i co ważne, nie miałam kaca :D
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
beta488
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 186
Rejestracja: 15 mar 2014, o 18:36

Re: Spotkanie przy winie - kobiet jak wino.

Post autor: beta488 » 12 mar 2015, o 18:23

dalidaa pisze:
beta488 pisze: a jak potem ze wstaniem :) ? ... bo soczek soczkiem tylko czasem z siedzącej postawy się nie da na pion :)
hm, nie wiem, bo przy mojej tolerancji na alkohol, to musiałabym wypić chyba z 8....

Ale po dwóch nadal byłam trzeźwa i co ważne, nie miałam kaca :D
aha... to dlatego ja po dwóch już śpiewam a po trzech tańczę na stole.... w przyrodzie równowaga zachowana a ja poszkodowana :) ... nic tylko trenować dalej mi pozostaje 8)
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Spotkanie przy winie - kobiet jak wino.

Post autor: dalidaa » 12 mar 2015, o 18:24

przynajmniej jesteś ekonomiczna :D

ja piję czasem na smak i trochę, bo po co więcej skoro "na stole" nie tańczę, a kaca mam :D
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
beta488
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 186
Rejestracja: 15 mar 2014, o 18:36

Re: Spotkanie przy winie - kobiet jak wino.

Post autor: beta488 » 12 mar 2015, o 18:26

dalidaa pisze:przynajmniej jesteś ekonomiczna :D

ja piję czasem na smak i trochę, bo po co więcej skoro "na stole" nie tańczę, a kaca mam :D
... i powiedzcie kobiety... czy życie nie ma smaku :) ... no ma ..a tak a pro po kaca... to co na niego działa ekspresem ? :)
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Spotkanie przy winie - kobiet jak wino.

Post autor: dalidaa » 12 mar 2015, o 18:30

Po wypiciu 1 tabletka Ibupromu, Nurofenu czy Ibumu (wszysztko jedno byle z ibuprofenem) + 1 tabletka aviomarinu :D
wstajesz jak młoda bogini :)
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
beta488
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 186
Rejestracja: 15 mar 2014, o 18:36

Re: Spotkanie przy winie - kobiet jak wino.

Post autor: beta488 » 12 mar 2015, o 18:38

dalidaa pisze:Po wypiciu 1 tabletka Ibupromu, Nurofenu czy Ibumu (wszysztko jedno byle z ibuprofenem) + 1 tabletka aviomarinu :D
wstajesz jak młoda bogini :)
... mój boże to ja tak się męczę a wystarczy dodać aviomarin ? ... dzięki dobra kobieto :slonko: ... no to można pić... weekend się zbliża wielkimi krokami... :cool:
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Spotkanie przy winie - kobiet jak wino.

Post autor: dalidaa » 12 mar 2015, o 18:42

mnie też sporo czasu zajęło dojście do tego. :roll:

Porada nr 2:

Jeśli rano wstaniesz z lekkim kacem (czytaj jeśli wypijesz dzień wcześniej wiadro alkoholu a nie tylko parę drinków- tak, zdarzyło mi się założyć z ojcem o to, kto więcej wypije - daliśmy sobie spokój po 1l czystej na łebka, ojciec przegrał, zabawa była): to możesz dodatkowo wziąć aspirynkę na rozszerzenie naczyń (nawet lepiej Solpadeine, bo z kofeiną) i jeszcze jeden aviomarin. :D

Oby zabawa się udała ! :cool:
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
Awatar użytkownika
TuriRuri
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 645
Rejestracja: 17 paź 2014, o 15:54

Re: Spotkanie przy winie - kobiet jak wino.

Post autor: TuriRuri » 12 mar 2015, o 18:52

Widze Dziewczynki, ze jezeli wypad sie uda to poradnik "jak przezyc w pewnym wieku szalenstwa zakrapiane jak za mlodu" powoli sie ksztaltuje :cool:
I don't know when exactly that UFO landed & dumped all these stupid people, but they apparently aren't coming back for them.
beta488
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 186
Rejestracja: 15 mar 2014, o 18:36

Re: Spotkanie przy winie - kobiet jak wino.

Post autor: beta488 » 12 mar 2015, o 18:54

dalidaa pisze:mnie też sporo czasu zajęło dojście do tego. :roll:

Porada nr 2:

Jeśli rano wstaniesz z lekkim kacem (czytaj jeśli wypijesz dzień wcześniej wiadro alkoholu a nie tylko parę drinków- tak, zdarzyło mi się założyć z ojcem o to, kto więcej wypije - daliśmy sobie spokój po 1l czystej na łebka, ojciec przegrał, zabawa była): to możesz dodatkowo wziąć aspirynkę na rozszerzenie naczyń (nawet lepiej Solpadeine, bo z kofeiną) i jeszcze jeden aviomarin. :D

Oby zabawa się udała ! :cool:
Sopadeine to łykam na migrenę... wychodzi na to, że apteka powinna być najpierw , potem reszta... kiedyś ktoś mi mówił o węglu ... bo absorbuje trucizny, tylko nie pamiętam przed :) czy po :) z analizy by mi wychodziło, ze przed zażyty powinien dać efekt trzeźwości :) to po co ? ale z drugiej strony można wtedy ciut więcej... no choćby o jedno piwo ...( piwo działa na mnie bardziej powalająco niż drink... ech ) .. to może jednak przed :) .. a z trzeciej strony... po zniweluje alkohol w żyłach i będę nadal trzeźwiutka... ot dylematy niedzielnej ? pijaczki ha ha ha :) ... od niedzielnych kierowców ;)
a z zabawą to zobaczymy bo to zależy jak z robotką się wyrobię... :x
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Spotkanie przy winie - kobiet jak wino.

Post autor: dalidaa » 12 mar 2015, o 18:56

węgiel... no trochę jak placebo.
Jedni jedzą węgiel, inni piją litr wody, każdy w coś wierzy.

Ja wierzę w moją metodę + rosołek lub herbatkę na rozgrzanie żołądka after party :D
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
beta488
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 186
Rejestracja: 15 mar 2014, o 18:36

Re: Spotkanie przy winie - kobiet jak wino.

Post autor: beta488 » 12 mar 2015, o 18:56

TuriRuri pisze:Widze Dziewczynki, ze jezeli wypad sie uda to poradnik "jak przezyc w pewnym wieku szalenstwa zakrapiane jak za mlodu" powoli sie ksztaltuje :cool:
:) bo kiedyś nie mówił nikt tylko doświadczenia zbierane latami... :) ale poradnik powinien być dostępny i uaktualniany :) :slonko:
Awatar użytkownika
TuriRuri
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 645
Rejestracja: 17 paź 2014, o 15:54

Re: Spotkanie przy winie - kobiet jak wino.

Post autor: TuriRuri » 12 mar 2015, o 19:00

beta488 pisze:
TuriRuri pisze:Widze Dziewczynki, ze jezeli wypad sie uda to poradnik "jak przezyc w pewnym wieku szalenstwa zakrapiane jak za mlodu" powoli sie ksztaltuje :cool:
:) bo kiedyś nie mówił nikt tylko doświadczenia zbierane latami... :) ale poradnik powinien być dostępny i uaktualniany :) :slonko:
Dobrze gada Beta, polac Jej!!!!!! :cool:
I don't know when exactly that UFO landed & dumped all these stupid people, but they apparently aren't coming back for them.
beta488
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 186
Rejestracja: 15 mar 2014, o 18:36

Re: Spotkanie przy winie - kobiet jak wino.

Post autor: beta488 » 12 mar 2015, o 19:11

Dobrze gada Beta, polac Jej!!!!!! :cool:[/quote]

ha ha ha a ja w pracy jeszcze :) i kto mnie z biurka ściągnie :)
Awatar użytkownika
TuriRuri
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 645
Rejestracja: 17 paź 2014, o 15:54

Re: Spotkanie przy winie - kobiet jak wino.

Post autor: TuriRuri » 12 mar 2015, o 19:22

Hmm jak sie dobrze poleje to i sciagac nie bedzie trzeba :wink: grawitacja sie Toba zaopiekuje :P
I don't know when exactly that UFO landed & dumped all these stupid people, but they apparently aren't coming back for them.
beta488
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 186
Rejestracja: 15 mar 2014, o 18:36

Re: Spotkanie przy winie - kobiet jak wino.

Post autor: beta488 » 12 mar 2015, o 19:27

TuriRuri pisze:Hmm jak sie dobrze poleje to i sciagac nie bedzie trzeba :wink: grawitacja sie Toba zaopiekuje :P
ha ha ha ... masz absolutna rację !!! polać TuriRuri bo mądrze mówi :lol:
Awatar użytkownika
Interlokutorka
super forma
super forma
Posty: 1018
Rejestracja: 8 mar 2014, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spotkanie przy winie - kobiet jak wino.

Post autor: Interlokutorka » 12 mar 2015, o 22:06

Z dawnych czasów :P pamiętam, że gdy trzeba było wstać po imprezie do roboty, to na lekkiego kaca pomagało mi tłuste, obfite śniadanie. Np. duża jajecznika na tłuszczu, z wkrawywanym do środka tłustym żółtym serem. :wink:
To ważne dokąd płyniesz, a nie skąd https://www.youtube.com/watch?v=W5DegZrdPjU
to_jest_nick
super forma
super forma
Posty: 1315
Rejestracja: 5 mar 2013, o 14:01

Re: Spotkanie przy winie - kobiet jak wino.

Post autor: to_jest_nick » 12 mar 2015, o 22:17

dalidaa pisze:Po wypiciu 1 tabletka Ibupromu, Nurofenu czy Ibumu (wszysztko jedno byle z ibuprofenem) + 1 tabletka aviomarinu :D
dalidaa pisze: to możesz dodatkowo wziąć aspirynkę na rozszerzenie naczyń (nawet lepiej Solpadeine, bo z kofeiną) i jeszcze jeden aviomarin. :D
Absolutnie się z tym nie zgadzam, w taki sposób można zniszczyć sobie wątrobę. Owszem na drugi dzień, po dobrym odespaniu jak kilka godzin minie to tak. Tak samo picie drinków wódka + napoje typu redbull bardzo niebezpieczne dla serca ale nawet w knajpach to podają. Odradzam.
Awatar użytkownika
TuriRuri
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 645
Rejestracja: 17 paź 2014, o 15:54

Re: Spotkanie przy winie - kobiet jak wino.

Post autor: TuriRuri » 13 mar 2015, o 10:38

to_jest_nick pisze:Tak samo picie drinków wódka + napoje typu redbull bardzo niebezpieczne dla serca ale nawet w knajpach to podają. Odradzam.
Czesc lokali, zeby nie ponosic ewentualnych konsekwencji sprzedaje wodke i Red Bull'a osobno (klient dostaje szklaneczke z lodem i wodka, obok Red Bull'a, sam miesza (na wlasna odpowiedzialnosc)). "Drink" sprzedany, raczki czyste w razie jakichkolwiek skutkow ubocznych :?
I don't know when exactly that UFO landed & dumped all these stupid people, but they apparently aren't coming back for them.
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Spotkanie przy winie - kobiet jak wino.

Post autor: dalidaa » 13 mar 2015, o 12:28

to_jest_nick pisze:
dalidaa pisze:Po wypiciu 1 tabletka Ibupromu, Nurofenu czy Ibumu (wszysztko jedno byle z ibuprofenem) + 1 tabletka aviomarinu :D
dalidaa pisze: to możesz dodatkowo wziąć aspirynkę na rozszerzenie naczyń (nawet lepiej Solpadeine, bo z kofeiną) i jeszcze jeden aviomarin. :D
.
Nie przy zażyciu jednorazowym. Ibuprofen w takiej dawce nie jest zanadto szkodliwy (200mg czyli jedna mała tabletka), działa przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Aviomarin w małej dawce też nie niesie za sobą wielkich skutków ubocznych. Nie mówię o śmiertelnym koktajlu :D

wiadomo, że gdyby pierwszy sposób nie pomógł, to do drugiego trzeba odczekać ze 12h, żeby sobie krzywdy nie zrobić. A że każdy z tych leków jest z innej grupy (ibuprofen w ibupromie a paracetamol+kofeina w Solpadeine) te leki nie wchodzą ze sobą po takim czasie w interakcje.

Zawsze można klina klinem, ale to jest straszne dla żołądka :) zwłaszcza, jeśli się go wcześniej "opróżni"
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
beta488
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 186
Rejestracja: 15 mar 2014, o 18:36

Re: Spotkanie przy winie - kobiet jak wino.

Post autor: beta488 » 25 mar 2015, o 09:31

co tak ucichło ? ... wszystkie na giga kacu :cool:
motylem5555
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 189
Rejestracja: 6 cze 2014, o 22:41

Re: Spotkanie przy winie - kobiet jak wino.

Post autor: motylem5555 » 25 mar 2015, o 16:04

Interlokutorka pisze:Z dawnych czasów :P pamiętam, że gdy trzeba było wstać po imprezie do roboty, to na lekkiego kaca pomagało mi tłuste, obfite śniadanie. Np. duża jajecznika na tłuszczu, z wkrawywanym do środka tłustym żółtym serem. :wink:
Biedna Twoja wątroba :cry:
ulotna_chwila40
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 917
Rejestracja: 16 lis 2014, o 20:36

Re: Spotkanie przy winie - kobiet jak wino.

Post autor: ulotna_chwila40 » 5 kwie 2015, o 21:55

TuriRuri pisze:Widze Dziewczynki, ze jezeli wypad sie uda to poradnik "jak przezyc w pewnym wieku szalenstwa zakrapiane jak za mlodu" powoli sie ksztaltuje :cool:
Poradnik poradnikiem ale zaczynam się czuć w tym gronie jak jakiś outsider-niewiele piję bo nie przepadam za alkoholem i skutkami dnia następnego,na dodatek nie za bardzo mogę a tu wygląda na to,że większość z Was ma co najmniej spore doświadczenia z różnymi napojami :)
A tak btw-ustaliłyście jakiś termin spotkania?
Nie jestem w temacie a czytać mi się za bardzo nie chce więc pytam Was.
Wszystko co potępiamy u innych, znajdziemy we własnej duszy.
Seneka.
Awatar użytkownika
Interlokutorka
super forma
super forma
Posty: 1018
Rejestracja: 8 mar 2014, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spotkanie przy winie - kobiet jak wino.

Post autor: Interlokutorka » 5 kwie 2015, o 22:15

motylem5555 pisze:
Interlokutorka pisze:Z dawnych czasów :P pamiętam, że gdy trzeba było wstać po imprezie do roboty, to na lekkiego kaca pomagało mi tłuste, obfite śniadanie. Np. duża jajecznika na tłuszczu, z wkrawywanym do środka tłustym żółtym serem. :wink:
Biedna Twoja wątroba :cry:
Wątroba może i biedna, ale głowie dobrze robiło. A że takie posiłki rzadko się przydarzały, bo i powody rzadko się pojawiały niestety ;-) więc wątroba bezpieczna.
To ważne dokąd płyniesz, a nie skąd https://www.youtube.com/watch?v=W5DegZrdPjU
mskaa
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 130
Rejestracja: 2 gru 2014, o 23:02

Re: Spotkanie przy winie - kobiet jak wino.

Post autor: mskaa » 5 kwie 2015, o 22:18

motylem5555 pisze:
Interlokutorka pisze:Z dawnych czasów :P pamiętam, że gdy trzeba było wstać po imprezie do roboty, to na lekkiego kaca pomagało mi tłuste, obfite śniadanie. Np. duża jajecznika na tłuszczu, z wkrawywanym do środka tłustym żółtym serem. :wink:
Biedna Twoja wątroba :cry:
Ja tam ją podziwiam - w życiu nie jestem w stanie niczego przełknąć. Nawet na lekkim kacu. Tylko płyny (cokolwiek), sok pomidorowy obowiązkowo i jakiś środek przeciwbólowy (nawet jak głowa nie boli to biorę prewencyjnie bo nigdy nie wiadomo kiedy zacznie ;)). I oczywiście za każdym razem solennie składam sobie obietnicę, że następnym razem max 1 piwo :podbite oczko:
ulotna_chwila40
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 917
Rejestracja: 16 lis 2014, o 20:36

Re: Spotkanie przy winie - kobiet jak wino.

Post autor: ulotna_chwila40 » 5 kwie 2015, o 22:27

Skoro już tu o kacorku mowa to dodam,że moja pierwsza kobieta(nie stroniąca od alkoholu i imprez ale to akurat miała w genach po ojcu i bracie)radziła sobie z kacem pijąc rosół z kostki rosołowej albo,np.lecząc mnie z kaca(tak,czasem i ja ulegałam al kończyło się to moim marudzeniem i big bólem głowy:) ),aplikowała napar z piołunu.
Smakowało okropnie ale pomagało więc mogę polecić i ten sposób.
Wszystko co potępiamy u innych, znajdziemy we własnej duszy.
Seneka.
ODPOWIEDZ