DOJRZA£O¦Æ

Rozmowy pan dojrzałych
Awatar użytkownika
ida_marzec
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 727
Rejestracja: 27 sty 2008, o 00:00
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa

Post autor: ida_marzec » 10 lip 2008, o 17:00

osz w morde jeża... wybacz ;)
Jak gejsza bez kimona
Yoko Ono bez Lennona
Jak Tokio pod śniegiem
Marznę bez ciebie
Awatar użytkownika
Ewador
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 322
Rejestracja: 14 mar 2007, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ewador » 10 lip 2008, o 18:49

ida_marzec pisze:osz w morde jeża... wybacz ;)
Spoko :wink:
Awatar użytkownika
poranna
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 10 lip 2008, o 02:00
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: poranna » 24 lip 2008, o 11:49

A ja myślę tak.Dojrzałość to umiejętność odpowiadania za swoje czyny.
I to przede wszystkim. Raczej wiek nie ma tu dużego znaczenia.
czatuś
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 273
Rejestracja: 22 gru 2004, o 00:00

Post autor: czatuś » 24 lip 2008, o 16:18

poranna pisze:A ja myślę tak.Dojrzałość to umiejętność odpowiadania za swoje czyny.
I to przede wszystkim. Raczej wiek nie ma tu dużego znaczenia.
Skoro wiek w przypadku umiejętnosci odpowiadania za swoje czyny nie ma znaczenia, to co do tego ma dojrzałość ?

Z wiekiem nabywa się pewnych doświadczeń ale kwestia odpowiedzialności to już inna bajka.

Tymczasem patrząc na niektóre osoby nasuwa się taka myśl..taka stara a taka głupia..Usprawiedliwieniem jest to, że podobno na starość ludzie dziecinnieją. :roll:
Awatar użytkownika
poranna
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 10 lip 2008, o 02:00
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: poranna » 24 lip 2008, o 16:59

Miałam na myśli raczej dojrzałość emocjonalną .
Z wiekiem nabywa się dojrzałości płciowej....a później doświadczeń
:wink:
czatuś
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 273
Rejestracja: 22 gru 2004, o 00:00

Post autor: czatuś » 24 lip 2008, o 17:12

poranna pisze:Miałam na myśli raczej dojrzałość emocjonalną .
Z wiekiem nabywa się dojrzałości płciowej....a później doświadczeń
:wink:
Istotnie, pomyslałam o metrykalnej. Dlatego z druga częścią wypowiedzi trudno się nie zgodzić (argument nie do obalenia :cool: _
Awatar użytkownika
_rainbow
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 90
Rejestracja: 19 cze 2008, o 02:00

Post autor: _rainbow » 10 gru 2008, o 15:36

tak się ostatnio zastanawiam i piszę tu wyłącznie za siebie, dlaczego kobiety które są starsze ode mnie i wystarczy, że o rok, dwa lata itd. i czuję się jakby mnie traktowały jak jakieś dziecko nic nie wiedzące, nie znające świata(też nie twierdze, że tak nie jest bo każdego dnia uczymy się czegoś nowego) i przede wszystkim nieodpowiedzialną, bo wystarczy spojrzeć w metrykę i już wszystko jasne? :roll: oczywiście nie chcę tu nikogo generalizować i nie chcę być generalizowana przez innych, jako ta młoda, nieodpowiedzialna, bo to niby teraz wszyscy tacy są :x ale to pytanie ostatnimi czasy bardzo mnie nurtuję :P bo jak można sobie o kimś wyrabiać zdanie czy ktoś jest dojrzały czy też nie tak na prawdę jeszcze go nie poznając i nie wiedząc jakim człowiekiem jest :roll:

heh.. to się rozpisałam troszeczkę :P
Zróbmy niebo na zielono, błękit wisi tyle lat!
Awatar użytkownika
smooczyca
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 918
Rejestracja: 10 gru 2003, o 00:00

Post autor: smooczyca » 10 gru 2008, o 20:31

trudno mi mowic za te kobiety, ktore masz na mysli, bo moze cos z nimi jest nie tak ... ale drugi wariant jest taki, ze moze swoim zachowaniem mimowolnie wywolujesz taka reakcje ?
Awatar użytkownika
piesn_smierci
super forma
super forma
Posty: 4148
Rejestracja: 11 wrz 2006, o 00:00
Lokalizacja: poznań

Post autor: piesn_smierci » 11 gru 2008, o 02:08

Pozwalamy siebie postrzegać w takich a nie innych kategoriach, przeszkadza? Trzeba się zatem zastanowić nad auto prezencją
czytając przymruż oko;-)
Awatar użytkownika
implant
super forma
super forma
Posty: 1280
Rejestracja: 29 maja 2008, o 02:00

Post autor: implant » 11 gru 2008, o 08:11

_rainbow pisze:tak się ostatnio zastanawiam i piszę tu wyłącznie za siebie, dlaczego kobiety które są starsze ode mnie i wystarczy, że o rok, dwa lata itd. i czuję się jakby mnie traktowały jak jakieś dziecko nic nie wiedzące, nie znające świata(też nie twierdze, że tak nie jest bo każdego dnia uczymy się czegoś nowego) i przede wszystkim nieodpowiedzialną, bo wystarczy spojrzeć w metrykę i już wszystko jasne? :roll: oczywiście nie chcę tu nikogo generalizować i nie chcę być generalizowana przez innych, jako ta młoda, nieodpowiedzialna, bo to niby teraz wszyscy tacy są :x ale to pytanie ostatnimi czasy bardzo mnie nurtuję :P bo jak można sobie o kimś wyrabiać zdanie czy ktoś jest dojrzały czy też nie tak na prawdę jeszcze go nie poznając i nie wiedząc jakim człowiekiem jest :roll:

heh.. to się rozpisałam troszeczkę :P
Jeżeli ktoś nie daje Ci szansy na wypowiedzenie swojego zdania i nie słucha co chcesz powiedzieć, to jest zwykłym ignorantem, jeżeli lekceważy to co mówisz, to jest głupcem.
Właśnie - jak można poznać człowieka nie słuchając go, nie próbując rozumieć, bądź zapominając żę młodość ma prawo pytać i nie wiedzieć, ma prawo błądzić i szukać, ma prawo do egoizmu - ale to akurat jest dość kontrowersyjne i nadaje się na inny temat.
Cenię ludzi szczególnie właśnie młodych, którzy zadają pytania i nigdy nie ma tzw. głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.
Nikt nie rodzi się od razu ze złota kartą na szeroko rozumianą mądrość, na początku to pusta karta na zapełnienie której składaja sie również rozmowy na tym forum.
Awatar użytkownika
_rainbow
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 90
Rejestracja: 19 cze 2008, o 02:00

Post autor: _rainbow » 11 gru 2008, o 20:14

Nikt nie rodzi się od razu ze złota kartą na szeroko rozumianą mądrość, na początku to pusta karta
dokładnie tak i każdy ma prawo do tego aby uczyć się każdego dnia czegoś nowego i w ten sposób wykształcać swój charakter oraz stawać się kimś wartościowym i znaczącym w dzisiejszym świecie wśród ludzi. Może zabrzmi to teraz faktycznie egoistycznie, ale piesn_smierci mi to nie przeszkadza tylko zastanawia, a co do mojej autoprezentacji to sądzę, że jest całkiem dobrze :P i staram się podejmować jak najlepsze decyzje aby ich kiedyś nie żałować ...

implant fajnie, że są takie osoby które posiadają umiejętność właśnie słuchania innych i moja polonistka zawsze powtarzała dokładnie, że nie ma głupich pytań a ja dzięki niej między innymi utwierdziłam się w przekonaniu, że warto pytać i wyrażać swoje zdanie, ale to też chyba nie na ten temat..
Zróbmy niebo na zielono, błękit wisi tyle lat!
Awatar użytkownika
implant
super forma
super forma
Posty: 1280
Rejestracja: 29 maja 2008, o 02:00

Post autor: implant » 12 gru 2008, o 08:47

Młodzi ludzie są fascynujący, to Oni uplastyczniają świat, my wygładzamy kanty tak jakby stawiamy pieczęć nad tym.
Pomysły rodzą się i w odniesienu do słowa "rodzić", czyli wydawać na świat, powinnyśmy szanować myśl, która z młodości powstaje, powinnyśmy otaczać opieką i sprawiać by nabierała kształtu i lotności.
Adna
super forma
super forma
Posty: 2284
Rejestracja: 15 wrz 2004, o 00:00

Post autor: Adna » 12 gru 2008, o 13:25

cała ta dojżałość to w sumie jakiś straszak
lub cel
nie
do osiagnięcia..
http://kobiety-kobietom.com/opowiadania_erotyczne/art.php?art=5989
ODPOWIEDZ