Starzejemy się

Rozmowy pan dojrzałych
ODPOWIEDZ
Sugaar
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 313
Rejestracja: 20 lis 2012, o 22:32

Re: Starzejemy się

Post autor: Sugaar » 16 gru 2012, o 13:43

meli pisze:wieczne głupoty...
ha ha ... dobre :D

W przemijaniu najlepsze jest to, że nikogo nie omija. :)
Dzisiaj jest pierwszym dniem reszty Twojego życia
moja_alchemia
super forma
super forma
Posty: 4600
Rejestracja: 27 lis 2007, o 00:00

Re: Starzejemy się

Post autor: moja_alchemia » 16 gru 2012, o 16:02

moim zdaniem starzenie się jest wtedy, gdy przestaje się chcieć,
oraz gdy nie znajduje się radości w życiu, takiej zwyczajnej przyjemności,

natomiast kwestia wyglądu, ubioru, takiej czy innej aktywności, to sprawy wtórne
Sugaar
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 313
Rejestracja: 20 lis 2012, o 22:32

Re: Starzejemy się

Post autor: Sugaar » 18 gru 2012, o 00:27

"Starość zaczyna się wtedy, kiedy miejsce marzeń zajmują wspomnienia."

R.Podlewski
Dzisiaj jest pierwszym dniem reszty Twojego życia
Sugaar
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 313
Rejestracja: 20 lis 2012, o 22:32

Re: Starzejemy się

Post autor: Sugaar » 18 gru 2012, o 00:29

[quote="moja_alchemia"]moim zdaniem starzenie się jest wtedy, gdy przestaje się chcieć,
oraz gdy nie znajduje się radości w życiu, takiej zwyczajnej przyjemności,

To wygląda mi raczej na depresję :(
Dzisiaj jest pierwszym dniem reszty Twojego życia
moja_alchemia
super forma
super forma
Posty: 4600
Rejestracja: 27 lis 2007, o 00:00

Re: Starzejemy się

Post autor: moja_alchemia » 18 gru 2012, o 12:21

W takim razie trzeba wyróżnić starość:
- fizyczną,
- emocjonalną,
- duchową,
- psycho-społeczną,
...

a może są i inne konteksty postrzegania starości ;)
Awatar użytkownika
lightmotive
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 122
Rejestracja: 24 lis 2011, o 12:46

Re: Starzejemy się

Post autor: lightmotive » 18 gru 2012, o 15:29

i wrodzona, niektórzy są starzy od kołyski
meli
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 19
Rejestracja: 23 maja 2011, o 11:24

Re: Starzejemy się

Post autor: meli » 20 gru 2012, o 18:33

lightmotive pisze:i wrodzona, niektórzy są starzy od kołyski
to dobrze, w tym tkwi nasza indywidualnosc i roznorodnosc chyba...

A powracajac do tematu zyciowego nauczyciela ,,mistrza,,Dostałam na prezent ksiazke OSHO,,miłosc ,wolnosc ,samotnosc,,, nie przeczytałąm jej jeszcze dopiero zdazyłam przewertowac kartki i rozdziały.W p[ewnym miejscu ku swemu zadowoleniu zauwazyłam zdanie , z ktorym głeboko sie zgadzam ,otoz samotnosc jest tym okresem w zyciu kiedy mozemy wiecej czasu poswiecic sobie samym.Przeczytam kiedys ta ksiazke , porozmyslam nad jej trescia ,wzbogace swoj swiatopoglad, niemniej jednak i tak wole czerpac wzorce od ludzi , korzy sa mi blizsi kulturowo, itp, z kim moge sie utozsamiac .
Nie twierdze ,ze inni duchowi nauczyciele nie zasługuja na uwage, na czerpanie wzorcow , o nie,Zauwazyłam , ze wybieramy nauczuciela ,gdy jestesmy duchowo do pewnej drogi przygotowani, dojrzali,a chodzi tylko o asymilacje miedzy tym co wewnatrz i na zewnatrz nas .Człowiek , bowiem dazy do harmonii..Pozdrawiam Swiatecznie i Noworocznie :)
ulrikam
super forma
super forma
Posty: 1064
Rejestracja: 22 lis 2012, o 22:15

Re: Starzejemy się

Post autor: ulrikam » 20 gru 2012, o 20:40

pierwszym , którego zdanie w niezbędnym skrócie przedstawiłam był profesor doktor habilitowany nauk medycznych psychiatra Antoni Kępiński, drugim doktor filozofii i literatury orientalnej
( sanskryckiej i chińskiej ) Daisetz Teitaro Suzuki

wesołych świąt :lol:
Awatar użytkownika
Mandy_
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 158
Rejestracja: 19 sty 2011, o 21:55

Re: Starzejemy się

Post autor: Mandy_ » 29 gru 2012, o 00:57

[quote="Sugaar"]"Starość zaczyna się wtedy, kiedy miejsce marzeń zajmują wspomnienia." /quote]

Ojej... to patrząc na ten cytat... jestem już taką staruszką... że nie wiem jak mogę jeszcze w monitor patrzeć... ;)
Zazdroszczę Ci. W każdej chwili możesz odejść ode mnie. Ja od siebie nie.
Sugaar
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 313
Rejestracja: 20 lis 2012, o 22:32

Re: Starzejemy się

Post autor: Sugaar » 29 gru 2012, o 11:05

Nie masz marzeń, Mandy? :)
Dzisiaj jest pierwszym dniem reszty Twojego życia
Awatar użytkownika
Mandy_
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 158
Rejestracja: 19 sty 2011, o 21:55

Re: Starzejemy się

Post autor: Mandy_ » 30 gru 2012, o 23:10

Sugaar pisze:Nie masz marzeń, Mandy? :)
Hmm... gdzieś się zapodziały... za dużo wspomnień ;) ale może czas zatem zacząć i pomarzyć trochę, heh... ;)
Zazdroszczę Ci. W każdej chwili możesz odejść ode mnie. Ja od siebie nie.
Sugaar
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 313
Rejestracja: 20 lis 2012, o 22:32

Re: Starzejemy się

Post autor: Sugaar » 30 gru 2012, o 23:22

Koniecznie :) tym bardziej, że marzenia mają to do siebie, iż często sie spełniają :D
Dzisiaj jest pierwszym dniem reszty Twojego życia
joobler
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 31 gru 2012, o 11:44

Re: Starzejemy się

Post autor: joobler » 31 gru 2012, o 11:50

A ja bym powiedziała, że marzenia właśnie rzadko się spełniają ;( Przynajmniej moje a nie mam ich wiele ani tym bardziej nie są wygórowane :(
Awatar użytkownika
Mandy_
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 158
Rejestracja: 19 sty 2011, o 21:55

Re: Starzejemy się

Post autor: Mandy_ » 3 sty 2013, o 01:04

Właśnie... marzeń można mieć wiele... Można próbować je spełniać, ale nie wszystkie się udaje... dlatego niektóre marzenia... pozostaną tylko marzeniami...
Zazdroszczę Ci. W każdej chwili możesz odejść ode mnie. Ja od siebie nie.
PaniDaleka
Posty: 3
Rejestracja: 8 sty 2013, o 21:02

Re: Starzejemy się

Post autor: PaniDaleka » 10 sty 2013, o 17:43

O matko :beksa: to ja w wieku 15 lat już byłam stara?? Już wtedy kochałam poezję i tak mi zostało. :lol: :)
Sugaar
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 313
Rejestracja: 20 lis 2012, o 22:32

Re: Starzejemy się

Post autor: Sugaar » 11 sty 2013, o 23:23

Mandy_ pisze:Właśnie... marzeń można mieć wiele... Można próbować je spełniać, ale nie wszystkie się udaje... dlatego niektóre marzenia... pozostaną tylko marzeniami...
Chodziło mi Mandy, o jakieś realne marzenia. Takie na które mamy wpływ.
Inne .... wydają mi się trochę ułudą...
No ale może przemawia przeze mnie gorycz...
Dzisiaj jest pierwszym dniem reszty Twojego życia
Awatar użytkownika
Mandy_
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 158
Rejestracja: 19 sty 2011, o 21:55

Re: Starzejemy się

Post autor: Mandy_ » 12 sty 2013, o 17:01

Sugaar: Oczywiście... te, na które mamy wpływ. Nawet minimalny. Tylko czasem bywa tak, że nawet jak mamy jakiś wpływ... to jednak nie zawsze się udaje. Nieraz (zależy jakie przypadki) lepiej aby marzenia pozostały marzeniami.
Zazdroszczę Ci. W każdej chwili możesz odejść ode mnie. Ja od siebie nie.
kastylia
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 15
Rejestracja: 13 maja 2013, o 18:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Starzejemy się

Post autor: kastylia » 11 sie 2013, o 20:49

Myślę, że starość jest wtedy gdy umiera wyobraźnia i ciekawość
8)
Awatar użytkownika
czarodziej-z-oz
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 710
Rejestracja: 28 gru 2012, o 18:51

Re: Starzejemy się

Post autor: czarodziej-z-oz » 11 sie 2013, o 21:43

a co jest zlego w starosci, czy tez raczej w starzeniu sie, ze tak sie od niego odzegnujemy?

Myslalyscie kiedys o tym?

Kazda z nas chce sie postrzegac jako rzutka, blyskotliwa, seksowan i wszystko wciaz mogaca albo i wiecej ...

A rzeczywistosc jest taka jaka jest czyli ... kazdy czas ma swoje prawa :)

Mam 40 lat :)
W tym roku, po raz pierwszy fatalnie znosze upaly, spedzam je praktycznie caly czas w domu;
Biegam od kilku tygodni i nie przekraczam dystnasu 2 km bo nogi nie chca mnie wlec, odzywaja sie sciegna, stare kontuzje, skurcze lydek
Dupsko nie chce chudnac tak jak kiedys, bo metabolizm nie ten
no i estrogeny chyba spadaja, bo jakis natretny wasik zaczyna sie pojawiac

patrze sobie na to wszystko i kilka jeszcze innych rzeczy, ktore pojawiaja sie z wiekiem, odnotowuje, przemysliwuje, przerabiam w sobie (bo wcale nie jest to latwe) i staram sie usmiechac do siebie i lubiec taka jaka jestem teraz
czyli juz czasami tez zmeczona, nie majaca sily, z biustem, ktory uparcie nie chce stac tak jak jeszcze kilka lat temu oraz przedkladajaca posiedzenie w domu nad pojscie do klubu;

po co to pisze? chyba brakuje mi naszej samoakceptacji czy tez powiedzenia glosno, ze tak, starzejemy sie ale nie jest to koniec swiata;
czasami etykieta bycia atrakcyjnym, dojrzalym i smakowitym towarem dla dwudziestokilkulatek mnie wkurza :twisted:
Anna69
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 212
Rejestracja: 27 lis 2012, o 23:53

Re: Starzejemy się

Post autor: Anna69 » 11 sie 2013, o 22:02

Po pierwsze 40-stka to nie starość:-). To dobrze, że się zmieniamy.., dojrzewamy... Ja lubię swój wiek. Nawet to,że się zaokrągliłam:-). Cały czas czuję się seksowna:-), a wąsik można usunąć u kosmetyczki:-). Właśnie każdy wiek ma swoje prawa i uroki:-). Pomyśl o tych urokach.
bonarre
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 107
Rejestracja: 9 gru 2012, o 21:55

Re: Starzejemy się

Post autor: bonarre » 12 sie 2013, o 00:42

Anna69 pisze:Po pierwsze 40-stka to nie starość:-). To dobrze, że się zmieniamy.., dojrzewamy... Ja lubię swój wiek. Nawet to,że się zaokrągliłam:-). Cały czas czuję się seksowna:-), a wąsik można usunąć u kosmetyczki:-). Właśnie każdy wiek ma swoje prawa i uroki:-). Pomyśl o tych urokach.

Dokładnie tak! Szukajmy tego co fajne, atrakcyjne.
Nie ma co się użalać, to nic nie daje.. :-P
Awatar użytkownika
czarodziej-z-oz
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 710
Rejestracja: 28 gru 2012, o 18:51

Re: Starzejemy się

Post autor: czarodziej-z-oz » 12 sie 2013, o 08:54

Lejdis,

refleksja to nie uzalanie :)

a ja mysle o rownowadze i akceptacji tego co przychodzi :wink:

starzejemy sie od momentu urodzin, wiec nie ma co sie od tego tak mocno odzegnywac :)

PS. Za rade dot. wasika - dziekuje ;) To byla tylko refleksja a nie pytanie do redakcji :P
Anna69
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 212
Rejestracja: 27 lis 2012, o 23:53

Re: Starzejemy się

Post autor: Anna69 » 12 sie 2013, o 09:41

Bardzo proszę. Sama go usuwam u kosmetyczki:-) Najważniejsze, że nie opuszcza Ciebie poczucie humoru. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Rai
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 44
Rejestracja: 6 lut 2009, o 01:00

Re:

Post autor: Rai » 26 sie 2013, o 19:39

ruby pisze:
kasjo1 pisze:
I wiecie , kiedy sie jeszcze fajnie czuję? kiedy ktos mi powie: kurcze, Ty masz już taką dużą córkę? nie powiedziałbym.... ( w sensie-młodo wyglądasz. )< hihii - lubie tak>
O ! To samo mam, tyle, że z synem :). Też się wtedy odmłodzona czuję :)
Ale mamy już takie sytuacje, że ktoś mnie pyta : "Czy ten Iksiński to jest pani syn ? "
Szczytem w takiej sytuacji był komentarz pewnej pani skierowany do mojej mamy: "O, to wcześnie pani zaczynała...". :|
Efekt był zgoła inny, niż fajne uczucie odmłodzenia...
Awatar użytkownika
tygrysica3
super forma
super forma
Posty: 2036
Rejestracja: 13 cze 2010, o 17:30

Re: Starzejemy się

Post autor: tygrysica3 » 3 mar 2014, o 17:56

Japonka pisze: Właśnie o to chodzi, aby pomimo upływającego czasu czuć się i wyglądać młodo.
Nasz image to nie tylko zachowanie, ale ubiór i wygląd naszych twarzy i dłoni. Nie uważam, że mamy się bać tak zwanych poprawiaczy urody. Bo ta brzoskwiniowa cera to jednak z wiekiem mija. Ja mimo wszystko do fajnych ciuchów dodałabym także farbę do włosów i kosmetyki.
I nie chcę tu głosów tłumu oburzonych, że siwizna uszlachetnia a zmarszczki i widoczne plamy wątrobowe dodają powagi.
... https://www.youtube.com/watch?v=lcfSZEM1E8U :cool: :wink:
Jak tygrysica bądź co pręży się, wygina gdy czuje świeży łup, gdy na niej jest zwierzyna ;)
Reni80
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 44
Rejestracja: 4 mar 2014, o 20:08

Re:

Post autor: Reni80 » 8 mar 2014, o 02:13

ruby pisze:Ponawiam pytanie. Co sprawia, że możemy uznać, że nasze zachowanie jest oznaką starości ? Mam na myśli starzenie się duchem.

Według mnie marudzenie, zrzędzenie, zamykanie się w czterech ścianach, brak realnego kontaktu z ludźmi, ograniczenie zainteresowań (wykluczając depresję) jest pierwszą oznaką duchowego starzenia się.
No cóż zacznę trochę od drugiej strony aby potem przejść do sedna.
Otóż to parę tygodni temu spadłam ze schodów ale nie tak na tyłek tylko do przodu na gębę. Kiedy już byłam na dole miałam ochotę wzywać Pogotowie ,przynajmniej nie musieliby mnie znosić :D Ale nie zacisnęłam zęby, na szczęście wybrałam sobie 7 ostatnich z 15tu schodów, i po 2 minutach wstałam mówiąc sama do siebie " Ty stara dupo nawet nie zdążyłaś się złapać , choć próbowałaś " Podnosząc się nie uroniłam ani łezki ale za to ,ryczę po kryjomu jak oglądam komedie romantyczne , gdy słyszę starą muzykę , gdy widzę jak obcy pomaga staruszce na ulicy , jak oglądam w wiadomościach historię z heppyendem ...Miętka dupa się zrobiłam ale przynajmniej mam twarde kolana i piszczele :cool:
Pesymista twierdzi, że wszystkie kobiety to nierządnice. Optymista nie jest tego zdania, ale ma taką nadzieję.
Reni80
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 44
Rejestracja: 4 mar 2014, o 20:08

Re: Starzejemy się

Post autor: Reni80 » 8 mar 2014, o 13:43

Wzięło mnie dziś na wspomnienia może dlatego, że dziś " Dzień kobiet " i przy okazji wpadłam na nową teorię :idea:
Kiedy zaczynamy się starzeć ? może wtedy gdy zaczynamy przypominać nasze Babcie i nie mam tu na myśli wyglądu zewnętrznego.
Pamiętacie , u mnie wyglądało to mniej więcej tak. Obowiązkowo w niedzielę , po rzekomo odbytej mszy kościelnej ( wyłaziłam z domu tylko dla kumpla dziś geja ,którego matka jest zagorzałą katoliczką, więc był muss ! ) wpadałam do babci ,była to przeważ nie godzina 9.30 . Babcia zawsze właśnie kończyła gotować makaron , bo rosół był już gotowy :shock: .

Zawsze wtedy się śmiałam i "pukałam babci w głowę" . Babciu o której ty nastawiasz ten rosół ? no o 8.00 . :D Tylko że ja ostatnio ją pobiłam i u mnie rosół bulgotał już o 7.15 :cool:
:shock: Też tak macie ?
Pesymista twierdzi, że wszystkie kobiety to nierządnice. Optymista nie jest tego zdania, ale ma taką nadzieję.
Vera29
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 116
Rejestracja: 17 lut 2007, o 00:00
Lokalizacja: Lublin

Re: Starzejemy się

Post autor: Vera29 » 20 mar 2014, o 21:43

Nie, Ladies!! nie dajmy się zwariować. Przecież zawsze wszystko zależy od nas.... Może nie metryka, ale na pewno to jak nas widzą...
Awatar użytkownika
tygrysica3
super forma
super forma
Posty: 2036
Rejestracja: 13 cze 2010, o 17:30

Re: Starzejemy się

Post autor: tygrysica3 » 25 mar 2014, o 16:27

...na wyspie jest trzech rozbitków: dwudziestolatka, czterdziestolatka i siedemdziesięciolatka...na sąsiedniej wyspie opala się naga dziewczyna...
...dwudziestolatka rzuca się w fale i krzyczy:
- płyńmy do niej!
...na to czterdziestolatka:
- zbudujmy najpierw tratwę
...a siedemdziesięciolatka:
- po co? - stąd też dobrze widać

...no :nie: - tak to bym się nie chciała zestarzeć :cool: :wink:
Jak tygrysica bądź co pręży się, wygina gdy czuje świeży łup, gdy na niej jest zwierzyna ;)
Vera29
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 116
Rejestracja: 17 lut 2007, o 00:00
Lokalizacja: Lublin

Re: Starzejemy się

Post autor: Vera29 » 26 mar 2014, o 10:04

... no to płyńmy ... :P :twisted:
ODPOWIEDZ