Brak akceptacji samej siebie

Sprawy nastolatek
ODPOWIEDZ
Scarla17
Posty: 1
Rejestracja: 3 sie 2016, o 20:09

Brak akceptacji samej siebie

Post autor: Scarla17 » 3 sie 2016, o 20:26

Mam 19 lat. Od około roku zupełnie się zmieniłam. Z pewnej siebie, duszy towarzystwa, "najbardziej roześmianej", potrafiącej świetnie dogadywać się zarówno z dziewczynami jak i chłopakami zmieniłam się we wszystko co odwrotne temu co napisałam wyżej. Teraz z tym wszystkim mam ogromne problemy. Kiedyś się dziwiłam takim dziewczynom jak teraz ja jestem, czemu nie potrafią się przełamać, dogadać itp. W ostatnim czasie w domu miałam ogormne problemy. Nie wynikały one z mojej strony. Wynikały z dość agresywnego charakteru ojca. Kocham swoją mamę i zawsze się o nią bałam. Różne rzeczy działy się od dzieciństwa, do tej pory umiałam sobie z tym radzić. Nikt nawet nie uwierzyłby z czym się zmagam. Ale ta zmiana nastąpiła teraz. To jest paraliżujące. Boję się poznawać nowych ludzi, z chłopakami boję się rozmawiać, wręcz nie umiem. Czuje się brzydka i mało atrakcyjna, chociaż aż tak źle ze mną nie jest pod każdym względem. Miałam chłopaka, teraz nie wyobrażam sobie. Od ponad roku nie było ani jednego potencjalnego chłopaka, z którym mogłabym być. Wcześniej pisało do mnie wielu, flirtowalam z wieloma. Tak samo z koleżankami. Wiele straciłam,bo niektóre ich cechy zaczęły mnie denerwować i stwierdziłam, że nie chcę się męczyć. Moje życie jest teraz bez sensu. Puste. W ostatnim czasie mam zaburzenia świadomości. Nowy nabytek. Pomocy.
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Brak akceptacji samej siebie

Post autor: Altena_Q » 4 sie 2016, o 11:12

Poszukaj pomocy psychologa. Coś musiało się wydarzyć, skoro te zmiany nastąpiły dopiero teraz. Chociaż z tego co piszesz, agresywny ojciec towarzyszył Ci całe życie i zapewne wyrządził wiele krzywd. Zastanów się czy ten stan to kumulacja starych traum, które dopiero teraz dają w taki sposób znać o sobie, czy wydarzyło się coś nowego. W każdym razie najlepiej po pierwsze zrobić wszystko, aby odseparować się od źródła traum, następnie poszukać terapii, zanim się pogorszy.

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Awatar użytkownika
pepe44
Posty: 5
Rejestracja: 16 lut 2018, o 19:39

Re: Brak akceptacji samej siebie

Post autor: pepe44 » 19 lut 2018, o 14:11

Ja się niestety kompletnie na tym nie znam... Dlatego też niezbyt będę w stanie pomóc...
Ten, kto boi się przegrać, już przegrał.
ODPOWIEDZ