Zakazany owoc

Sprawy nastolatek
Awatar użytkownika
witch85
super forma
super forma
Posty: 4193
Rejestracja: 24 mar 2005, o 00:00

Post autor: witch85 » 27 paź 2005, o 09:21

córka_levinasa pisze:Żaden post raczej nie zirytował mnie, a nawet ta pseudo-moralność, która się w światku lesbijskim wytwarza.
No to ja zapytam co masz na myśli pisząc "pseudomoralność w światku lesbijskim"? Czyżbyś zarzucała leską jej brak?
Nie wydajme mi się, żebym pisała coś na pokaz, z czym się nie zgadzam lub według czego nie postępuje. Dla mnie zwiazek 26latka/latki z 14letnim dzieckiem to pedofilia i tyle. Nie wydaje mi się, żebu=y obyło się to bez wpływu na rozwuj emojonalny tego dziecka.
córka_levinasa
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 162
Rejestracja: 1 cze 2005, o 00:00

Post autor: córka_levinasa » 27 paź 2005, o 13:46

witch85 pisze: Nie wydajme mi się, żebym pisała coś na pokaz, z czym się nie zgadzam lub według czego nie postępuje. Dla mnie zwiazek 26latka/latki z 14letnim dzieckiem to pedofilia i tyle. Nie wydaje mi się, żebu=y obyło się to bez wpływu na rozwuj emojonalny tego dziecka.
Niech będzie jak zechcesz.
Powodzenia.
Awatar użytkownika
ZhongShe22
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 144
Rejestracja: 22 paź 2006, o 00:00
Lokalizacja: Olsztyn

A to tylko tak

Post autor: ZhongShe22 » 22 paź 2006, o 22:47

Hmm....Uwaznie przygladalam sie waszym postom. Jesli Chodzi o zwiazki miedzy Pelnoletnim a niepelnoletnim czlowiekiem jest to pedofilia.Ta 26 letnia kobieta wie czego chce i wie jak skutecznie do tego dazyc. Takie sytuacje bardzo mocno wplywaja na rowoj emocjonalny i psychiczny mlodego czlowieka. Czesto bywa tak ze nieswiadomie maloletni poddaje sie wplywom innych ludzi stad dalsze wykorzystania, ktore nie musza sie zaczynac ani konczyc na stosunku seksualny. Taki mlody czlowiek w pozniejszym etapie swojego rozwoju przez takie znajomosci "zwiazki" czesto powiela pewne zachowania. Czesto jest tak wsrod wykorzystanych nieswiadomie chlopcow, ktorzy w pozniejszym okresie swojego zycia staja sie przestepcami seksualnymi. Gdy do naduzyc czy wykorzystania seksualnego dochodzi wsrod rodzicow rodzenstwa czesto dziecko jest tego nieswiadome. Tata mnie glaszcze tu dziadek a wujek...dziecko do konca nei wie ze padlo ofiara przestepstwa. Czesto wlasnie te najbardziej niewinne(ale bardzo rozniace sie od tych szczerych tych dobrych) dotyki, pocalunki przytulnia sa wlasnie niezauwazalne jako naduzycie....I moze na tym juz skoncze...
Awatar użytkownika
alegz
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 653
Rejestracja: 4 paź 2006, o 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: alegz » 23 paź 2006, o 15:09

Ja mam też 15 lat... i uważam, że jeżeli kalina się związała z osobą starszą to najwyrażniej tego potrzebuje... bliskości, opieki, osoby na którą może liczyć.

P.S. Ja bym się nie dała tak wyzywać od dzieci-jak mnie pcheła tak ostatnio nazwała to... była 3 wojna światowa
Obrazek
gretchen
super forma
super forma
Posty: 5801
Rejestracja: 13 lis 2005, o 00:00
Lokalizacja: no direction home

Post autor: gretchen » 23 paź 2006, o 16:31

alegz pisze:Ja mam też 15 lat... i uważam, że jeżeli kalina się związała z osobą starszą to najwyrażniej tego potrzebuje... bliskości, opieki, osoby na którą może liczyć.
mi to bardziej przypomina opis relacji matka - córka. to nie jest podstawa związku dwóch dojrzałych ludzi.
P.S. Ja bym się nie dała tak wyzywać od dzieci-jak mnie pcheła tak ostatnio nazwała to... była 3 wojna światowa
od kiedy dziecko to obelga? nie musisz sie dawać wyzywać - zachowujesz się tak.
Now you don't talk so loud
Now you don't seem so proud
Awatar użytkownika
Ciri
super forma
super forma
Posty: 5823
Rejestracja: 13 lis 2004, o 00:00
Lokalizacja: Cracovie

Post autor: Ciri » 23 paź 2006, o 17:03

alegz pisze:P.S. Ja bym się nie dała tak wyzywać od dzieci-jak mnie pcheła tak ostatnio nazwała to... była 3 wojna światowa
Ależ to nie wyzywanie, to stwierdzenie faktu...

Poza tym - w związku trzeba sobie WZAJEMNIE zapewniać bezpieczeństwo, etc. ... inaczej to nie związek, zresztą o czym my tu mówimy...

Notabene, ten wątek jest sprzed roku :roll:
you’ve got to take this moment
then let it slip away
let go of complicated feelings

[img]http://www.dokina.pl/grafika/opis/1140/4.jpg[/img]
Awatar użytkownika
Ireth
super forma
super forma
Posty: 9197
Rejestracja: 17 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Ørestad City

Post autor: Ireth » 23 paź 2006, o 17:19

Ciri pisze:Notabene, ten wątek jest sprzed roku :roll: [/b][/color]
No przeciez ZhongShe22 napisala, ze sie UWAZNIE przygladala naszym postom. To zajmuje troche czasu.
Mi zas z uplywem czasu coraz bardziej sie wydaje, ze sytuacja opisana przez Kaline byla tylko i wylacznie zmysleniem.
Nim nasza kolej zdążymy jeszcze
Wspomnieć proroctwa i przepowiednie
Znaki na niebie myśli piwniczne
Które niejedną zabrały noc
gretchen
super forma
super forma
Posty: 5801
Rejestracja: 13 lis 2005, o 00:00
Lokalizacja: no direction home

Post autor: gretchen » 23 paź 2006, o 17:24

ale jakże pięknym zmyśleniem... jak miałam 14 lat to nie takie rzeczy się marzyły...
Now you don't talk so loud
Now you don't seem so proud
Awatar użytkownika
Ciri
super forma
super forma
Posty: 5823
Rejestracja: 13 lis 2004, o 00:00
Lokalizacja: Cracovie

Post autor: Ciri » 23 paź 2006, o 17:26

Ireth pisze:No przeciez ZhongShe22 napisala, ze sie UWAZNIE przygladala naszym postom.

Znaczy się, ndst za czytanie ze zrozumieniem (?) z pominięcie didaskaliów? ;)
you’ve got to take this moment
then let it slip away
let go of complicated feelings

[img]http://www.dokina.pl/grafika/opis/1140/4.jpg[/img]
Awatar użytkownika
franca
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 945
Rejestracja: 11 paź 2005, o 00:00

Post autor: franca » 23 paź 2006, o 19:50

Ciri nie bądź taka.
hmm.
zasadnicza.
<lol>.
dziecko przerostu formy nad treścią.
Awatar użytkownika
alegz
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 653
Rejestracja: 4 paź 2006, o 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: alegz » 23 paź 2006, o 20:54

Ireth według mnie kalina wcale nie zmyśliła swojej historii. Nie jedno można przeżyć zanim się skończy 15 lat, uwierz mi na słowo. Grethen ogóle nie zrozumiałam twojej wypowiedzi:"ale jakże pięknym zmyśleniem... jak miałam 14 lat to nie takie rzeczy się marzyły..." jak to się ma do postów kaliny :?:
Obrazek
Awatar użytkownika
franca
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 945
Rejestracja: 11 paź 2005, o 00:00

Post autor: franca » 23 paź 2006, o 21:19

noo.
ma się bardzo.
chyba, że nadinterpretuję.
dziecko przerostu formy nad treścią.
Awatar użytkownika
Pcheła
super forma
super forma
Posty: 1599
Rejestracja: 25 sie 2003, o 00:00
Lokalizacja: Galway

Post autor: Pcheła » 23 paź 2006, o 21:56

alegz pisze:Ja bym się nie dała tak wyzywać od dzieci-jak mnie pcheła tak ostatnio nazwała to... była 3 wojna światowa
do trzeciej wojny bylo temu daleko. wierz mi ze potrafie byc o wiele bardziej nieprzyjemna niz bylam.
swoja droga dalas po prostu popis swojej niesamowitej wrecz "dojrzalosci emocjonalnej oraz doroslosci" zestawiajac w jednym ciagu wrzod na tylku i przeprosiny - a pozniej zastanawiajac sie dlaczego inne panie (juz nie ja) zwracaja ci uwage na twoje zachowanie. ze nie wspomne o wyjatkowo "dojrzalym" zajebywaniu - bo taki mialas CHUMOR.
nic tylko gratulowac dojrzalosci. no i oczywiscie bylam winna tego, ze alegz zle poszedl egzamin. zla brzydka pchela - wrzod na tylku.
to raz - tyle tytulem trzeciej wojny. mam nadzieje ze ten temat wrocil juz ostatni raz.

i moze propozycja (zeby nie nekac pan juz dluzej tym tematem) - alegz, jesli masz ochote ostatecznie wyjasnic sobie kilka kwestii bez zasypywania forum twoimi wyimaginowanymi zalami - jestem na czacie prawie co dziennie po godzinie 20.

wracajac do tematu: uwazam, ze osoby starsze (szczegolnie tej samej plci co wczesna nastolatka - czy jak kto woli DZIECKO) w zaden sposob nie powinny sie wiazac z osobami ponizej 15 a moze i nawet 17 roku zycia. chocby dlatego, ze osobowosc sie dopiero ksztaltuje i lepiej zeby ten proces przebiegal niezaleznie, bez naciskow i wiekszych wplywow z zewnatrz. co do wyrazenia o plci tej samej - nie jestem psychologiem i nie do konca orientuje sie w zagadnieniach powstawania homoseksualizmu (wiec nie bic), ale spotkalam sie z teoria, ze nawyki homoseksualne z okresu dojrzewania moga sie utrwalic (cos na zasadzie "pierwszego zblizenia").
prawda jest taka ze parom hetero zyje sie latwiej. mozemy mowic, ze milosc miedzy kobietami jest piekna itd, ale czy milosc hetero jest gorsza?
i czy mamy prawo odbierac komus szanse na zycie w rodzinie odpowiadaja normom wiekszosci?

i uwazam, ze slusznie stosunki czy uwodzenie osob do 15 roku zycia jest karalne z mocy prawa. i naprawde zastanowilabym sie nad podniesieniem poprzeczki jeszcze o jakis rok.
[img]http://img183.imageshack.us/img183/1600/1yesitisnoitisntmq2.gif[/img]
Awatar użytkownika
idealna
super forma
super forma
Posty: 3896
Rejestracja: 14 kwie 2006, o 00:00

Post autor: idealna » 23 paź 2006, o 22:42

Zgadzam się z Tobą Pcheła. Trzeba dac gówniarzom szansę na poszukiwania, pragnienia i marzenia.
Nasze umysły są jak spadochrony - pracują tylko wtedy, kiedy są otwarte
Awatar użytkownika
alegz
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 653
Rejestracja: 4 paź 2006, o 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: alegz » 24 paź 2006, o 08:41

Pcheła (nie)miło mi cię znowu widzieć na forum. Ja bywam o tej o której chce na forum i nie musze Ci się tłumaczyć.

Wracając do tematu. Kalina napisała, że tamta osoba poczeka. Związek nie opiera się tylko na seksie.

Nie gówniarzom idealna!!! A tak pozatym to się troche zgadzam, że należy wszystkiego "spróbować".

Co do związku ze starszą osobą to rzecz gustu. Ja osobiście nie związała bym się raczej ze starszą od siebie osobą o 3 lata
Obrazek
Awatar użytkownika
idealna
super forma
super forma
Posty: 3896
Rejestracja: 14 kwie 2006, o 00:00

Post autor: idealna » 24 paź 2006, o 11:12

Cofam "gówniarzom". Wszystkiego spróbować...nie, no jasne, można się nawpier.....ać zielonych jabłek, po co czekac, aż dojrzeją. Jak ktos ma mocny żołądek, to nawet nie będzie go potem skręcać. Zapije piwem, albo tanim winem i jak młody bóg. Trzeba też koniecznie zapalić skręta, po takich jabłkach, podobno odlot.
Nasze umysły są jak spadochrony - pracują tylko wtedy, kiedy są otwarte
Awatar użytkownika
Pcheła
super forma
super forma
Posty: 1599
Rejestracja: 25 sie 2003, o 00:00
Lokalizacja: Galway

Post autor: Pcheła » 24 paź 2006, o 11:27

alegz - nie oczekuje tlumaczen tylko rozmowy. myslalam, ze moze choc na tyle cie stac - jak widac pomylilam sie. ale jesli nie odrozniasz pojecia rozmowy od tlumaczenia - to naprawde nie jest juz moj problem. chcialam sprawe wyjasnic miedzy nami, bez audytorium i wzajemnego obrazania - a nie w ten sposob, ze za kazdym razem pograzasz sie i coraz bardziej udowadniasz nam swoje dzieciectwo. ale skoro wolisz miec jazdy a potem problemy przeze mnie ze zdawaniem egzaminow to prosze cie bardzo. na twoje wlasne zyczenie. trudno najwyzej foremki beda miec ubaw.

i zastanow sie nad soba, skoro juz inne osoby (nie tylko ja) sygnalizuja ci niewlasciwosc zachowania (a wrecz padaja slowa gowniarz).

i nie zamierzam zrezygnowac z pisania na forum tylko dlatego, bo masz jakies dziwne kompleksy i usilujesz byc za wszelka cene starsza i dojrzalsza. ciekawe tylko po co? bo juz powinnas zauwazyc, ze nam to nie ipmonuje. nawet niewiele w sumie starszej od ciebie Ciri. juz Hellfire probowala popisywac sie tym, ze pije i pali - i szczesliwie szybko jej t echwalenie przeszlo.

i bede reagowac za kazdym razem, kiedy bedziesz wycierac sobie mna gebe. nie bede cie tykac pierwsza, ale ty albo przyjdz porozmawiaj jak czlowiek, albo zwyczajnie sie ode mnie odczep i przestac winic mnie za swoje zachowanie.

podtrzymuje co powiedzialam - uwodzenie oraz stosunki seksualne z osoba ponizej 15 (a nawet i 16) roku zycia powinny byc scigane z mocy prawa. kazde zblizenie seksualne powinno byc traktowane jako gwalt - i z cala surowoscia karane, a dane sprawcy powinny byc ujawnione w publicznym rejestrze.
[img]http://img183.imageshack.us/img183/1600/1yesitisnoitisntmq2.gif[/img]
Awatar użytkownika
Pcheła
super forma
super forma
Posty: 1599
Rejestracja: 25 sie 2003, o 00:00
Lokalizacja: Galway

Post autor: Pcheła » 24 paź 2006, o 11:28

Idealna - ciebie tez tak bawi zachowanie alegz?
[img]http://img183.imageshack.us/img183/1600/1yesitisnoitisntmq2.gif[/img]
Awatar użytkownika
idealna
super forma
super forma
Posty: 3896
Rejestracja: 14 kwie 2006, o 00:00

Post autor: idealna » 24 paź 2006, o 12:23

Pcheła pisze:Idealna - ciebie tez tak bawi zachowanie alegz?
Nie, raczej mnie irytuje. Ale nie wiem, czy młodzież zna termin "irytacja",
więc może "wywołuje chęć sięgniecia po packę na muchy"?

Algez, nikt Cię tu nie chce poniewierac .
Wręcz przeciwnie, są tu fajne dziewczyny, które pocieszą i pomogą.
Ale wycisz się trochę, bo wokół Ciebie jakis jarmarczny klimat powstaje, a chyba nie taki miałas zamiar zapisując się na to forum.
Nasze umysły są jak spadochrony - pracują tylko wtedy, kiedy są otwarte
Awatar użytkownika
Pcheła
super forma
super forma
Posty: 1599
Rejestracja: 25 sie 2003, o 00:00
Lokalizacja: Galway

Post autor: Pcheła » 24 paź 2006, o 12:37

idealna pisze: "wywołuje chęć sięgniecia po packę na muchy"?
piekne okreslenie :lol: :lol: :lol:
[img]http://img183.imageshack.us/img183/1600/1yesitisnoitisntmq2.gif[/img]
Awatar użytkownika
a1psik
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 132
Rejestracja: 16 lip 2006, o 00:00
Lokalizacja: rzut okiem od stolicy

Post autor: a1psik » 24 paź 2006, o 14:31

Myślę ,że packa na muchy w tym przypadku to trochę za mało.
POMIĘDZY KAŻDYM MĘŻCZYZNĄ I KAŻDĄ KOBIETĄ JEST PUSTYNIA , KTÓRĄ NAZYWAMY PRZEPAŚCIĄ ...
Nicholas Evans
Awatar użytkownika
Ciri
super forma
super forma
Posty: 5823
Rejestracja: 13 lis 2004, o 00:00
Lokalizacja: Cracovie

Post autor: Ciri » 24 paź 2006, o 15:53

a1psik pisze:Myślę ,że packa na muchy w tym przypadku to trochę za mało.
Wyjęłaś mi to z ust ;) :towanda:
you’ve got to take this moment
then let it slip away
let go of complicated feelings

[img]http://www.dokina.pl/grafika/opis/1140/4.jpg[/img]
Awatar użytkownika
Ireth
super forma
super forma
Posty: 9197
Rejestracja: 17 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Ørestad City

Post autor: Ireth » 24 paź 2006, o 18:04

Mi tez... Alegz, odpusc sobie. I zejdz z Pchely. I tak wykazala duzo dobrej woli.
Nim nasza kolej zdążymy jeszcze
Wspomnieć proroctwa i przepowiednie
Znaki na niebie myśli piwniczne
Które niejedną zabrały noc
Awatar użytkownika
Skaterin
super forma
super forma
Posty: 4143
Rejestracja: 12 sie 2006, o 00:00
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Skaterin » 24 paź 2006, o 20:24

ja chcialam tylko tak delikatnie nadmienic, w odpowiedzi na posty dotyczace powolania do prokuratury.
Pedofilia - wedlug POLSKIEGO prawa jest to wspolzycie seksualne z osobami, ktore NIE UKONCZYLY pietnastego roku zycia. TA dewiacja seksualna i jej granica jest tak subtelnie naznaczona przez panstwo, ze miesiac robi ogromna roznice.
Okreslenie, czy u danego czlowieka wystapily juz drugo-trzeciorzedowe cechy plciowe jest przeciez niemozliwe do uogolnienia.
Jak wiec mozna stwierdzic, czy owa 26letnia Kobieta dopuscila sie pedofilii, skoro Kalina utrzymuje, ze ukonczyla 15 rok zycia? Wszystko co przedtem nie zostalo namacalnie udowodnione.
Przypomnijmy, ze wedlug #regulki# psychologicznej pedofilia jest to osiaganie satysfakcji seksualnej TYLKO I WYLACZNIE poprzez kontakt z osobnikami nie posiadajacymi drugo- i trzeciorzedowych cech plciowych.
ech...
osobiste zdanie: wedlug mnie Kalina niezbyt dokladnie sformulowala swoje posty, wiec nie mozemy na tej podstawie stwierdzic niczego, oprocz tego, ze przydaloby sie troche rozmyslan...
ech... nastepnie, co do owej 26latki - dorosla kobieta. Jak ktos juz nadmienil, albo Kalina jest bardzo dojrzala, albo ona niezupelnie. Nie wnikajmy na czym polegaja jej kontakty z nia. Nie o to tu chodzi. Troska o Kaline rowniez jest uzasadniona, ale jesli ona utrzymuje, ze jest bardzo odpowiedzialna i o wiele bardziej dojrzala od rowiesnikow, niech zdaje sobie sprawe z konsekwencji.
przepraszam. jezeli ktos to juz powiedzial. Bylo to pisane szybko, w niemczech internet jest troszeczke drozszy.
pozdrawiam wszystkie dziweczyny i kobiety
Is... <mam nadzieje, ze nikogo nie urazilam, jesli tak to przepraszam...>
"ciebie bym nie chciala nawet gdybys byla noblistka o urodzie miss swiata." crystall, 14/10/2010
Awatar użytkownika
~Emjotka~
super forma
super forma
Posty: 4591
Rejestracja: 15 wrz 2005, o 00:00

Post autor: ~Emjotka~ » 24 paź 2006, o 20:28

Skaterin pisze:Pedofilia - wedlug POLSKIEGO prawa jest to wspolzycie seksualne z osobami, ktore NIE UKONCZYLY pietnastego roku zycia.
Współżycie z osobami, które nie miały jeszcze okazji ukończyć lat piętnastu, to, zdaje się, czyny pedofilne, a nie pedofilia. O ile pierwsze jest karalne, o tyle drugie nie. Albo ja nie mam pojęcia o polskim prawie. :wink:
Kada izgovaram reč Ništa,
stvaram nešto što se ne smešta u bilo kakvo nepostojanje.
Awatar użytkownika
Skaterin
super forma
super forma
Posty: 4143
Rejestracja: 12 sie 2006, o 00:00
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Skaterin » 24 paź 2006, o 20:33

pedofilia: wg mnie i 99% prawnikow z jakimi sie spotkalam <moze mam szczescie do nich> to czyny seksualne + pociag.
ale moze to ja sie nie znam...
pozdrawiam.
"ciebie bym nie chciala nawet gdybys byla noblistka o urodzie miss swiata." crystall, 14/10/2010
Awatar użytkownika
doominika
super forma
super forma
Posty: 2912
Rejestracja: 14 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Londyn

Post autor: doominika » 24 paź 2006, o 21:04

Skaterin -Emjotka ma racje - za samo bycie pedofilem nikt do wiezienia nikogo nie wsadzi. Za czyny pedofilskie i owszem.
Viva la revolución
Awatar użytkownika
Skaterin
super forma
super forma
Posty: 4143
Rejestracja: 12 sie 2006, o 00:00
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Skaterin » 24 paź 2006, o 21:09

dziekuje za rozjasnienie. odnioslam sie do pan ktore najchetniej skierowalyby sprawe do prokuratury, czyli liczyly na kare.
wiec chodzilo mi raczej o czyny.
przepraszam, mam problemy z wyslawianiem sie :P < a swoja droga ze musze znajomych prawnikow zmienic :P>
pozdrawiam.
"ciebie bym nie chciala nawet gdybys byla noblistka o urodzie miss swiata." crystall, 14/10/2010
Awatar użytkownika
Lamay
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 371
Rejestracja: 15 paź 2005, o 00:00

Post autor: Lamay » 24 paź 2006, o 21:39

~Emjotka~ pisze:Współżycie z osobami, które nie miały jeszcze okazji ukończyć lat piętnastu, to, zdaje się, czyny pedofilne, a nie pedofilia.
Kalina miała skończone 15 lat, więc niby wszystko było w porządku, ale prawo prawem... ;) Tak z czystej ciekawości - ile lat musiałaby mieć Kalina, by usłyszeć "życzymy ci świetnego związku z partnerką o dziesięć lat starszą" a nie "ona cię krzywdzi"? A jakim wieku mozliwość takiego* "krzywdzenia" znika?

* takiego o jakim mówi się przez wszystkie cztery strony tego tematu
Awatar użytkownika
Ciri
super forma
super forma
Posty: 5823
Rejestracja: 13 lis 2004, o 00:00
Lokalizacja: Cracovie

Post autor: Ciri » 25 paź 2006, o 07:25

Lamay, to nie jest kwestia samej różnicy wieku... I jestem pewna, że to widzisz.
Co do Twojego pytania - mnie wystarczy, by obie były pełnoletnie - i niech robią, co chcą...
you’ve got to take this moment
then let it slip away
let go of complicated feelings

[img]http://www.dokina.pl/grafika/opis/1140/4.jpg[/img]
ODPOWIEDZ