Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

O literaturze, filmie, muzyce, fotografii, aktorkach etc.
wioselka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 38
Rejestracja: 3 mar 2020, o 22:13

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: wioselka » 22 lip 2020, o 08:14

Serial The Act. Nie będę się rozpisywać, warto sprawdzić :) To serial oparty na faktach, o matce która zajmuje się córką...

Znacie jakieś dobre filmy/seriale oparte na faktach?
Mirabella92
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 20 lip 2020, o 12:47

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: Mirabella92 » 19 sie 2020, o 13:12

Zaczynam star wars bo weszło na hbo
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: ama » 11 wrz 2020, o 22:59

"Świadectwo urodzenia" Stanisław Różewicz | Wojenny / Nowela filmowa [1962 Polska]

Są to się trzy różne nowele opowiadane z przez dzieci i z ich perspektywy, dzieci doświadczonych przez wydarzenia II wojny światowej. Trzy nowele - "Na drodze", "List z obozu", "Kropla krwi" Różewicz scenariusz napisał wspólnie z bratem Tadeuszem Różewiczem. Stanisław Różewicz udowadnia tym filmem, że jest tak samo dobrym reżyserem, jak jego brat poetą. Na szczególną uwagę w filmie zasługuje gra jedenastoletniej wówczas Beaty Barszczewskiej, wrażliwej dziewczynki, która zagrała tak przekonująco w "Kropla krwi" , że szereg osób oceniających, czy to na festiwalach, czy po filmie, mówiło, że to jest kreacja aktorska, byli pod wielkim wrażeniem jej występu. Film jest wzruszający i pięknie zagrany przez dzieci. Oprócz dzieci gra w tym filmie plejada polskich aktorów. W pierwszej z nowelek wyśmienity, genialny Wojciech Siemion w roli prostego żołnierza, w trzeciej części z tryptyku "Kropla krwi" Mariusz Dmochowski, Emil Karewicz w roli esesmanów, czy Wanda Łuczycka, Zdzisław Mrożewski, w "Liście z obozu" Józef Nalberczak. Film zrealizowany jest w konwencji włoskiego neorealizmu.

Film jest na YouTube, udostępniony przez WFDIF - Studio Filmowe TOR
https://www.youtube.com/watch?v=n5vEojiHp4k
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
Interlokutorkas
Posty: 6
Rejestracja: 19 sty 2019, o 20:51

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: Interlokutorkas » 14 wrz 2020, o 17:25

"Kobieta idzie na wojnę" (https://en.wikipedia.org/wiki/Woman_at_War). Wspaniały! Zareklamuję film informacją o tym, że w roku premiery filmu Jodie Foster postanowiła zrobić remake, z sobą w roli głównej. Pasowałaby do tej roli, jednak nie wierzę, żeby przebiła oryginał, zwłaszcza pod względem poczucia humowu :lol:
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: dobranocka14 » 7 paź 2020, o 23:19

A potem tańczyliśmy” oraz „My dwie”, oba filmy w ramach festiwalu filmów LGBT.
Filmy rożne bo i z podziałem na płeć par, ich wiek i doświadczenie życiowe oraz kontekst polityczno – społeczny kraju w którym żyją. Natomiast o ile można zrozumieć konformistyczną postawę młodego chłopaka żyjącego w Gruzji gdzie silny akcent kładziony jest na bycie twardym i męskim a homoseksualizm, szczególnie męski, jest wyszydzany/wyśmiewany lub wzbudza agresję o tyle w przypadku drugiego filmu postawa jednej z bohaterek jest mało zrozumiała. Można mieszkać w kraju gdzie od kilku lat tej samej płci mogą zawierać związki małżeńskie , gdzie orientacja jest czymś neutralnym ale strach przed ujawnieniem się ciągle paraliżuje podjęcie decyzji. Jak trafnie określiła to moja koleżanka – to przykład tego, że każdy i wszędzie potrafi zmarnować sobie życie. Moim zdaniem to też kwestia sytuowania swojej partnerki gdzieś poza kręgiem rodzinnym. Straszne.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: dobranocka14 » 20 paź 2020, o 15:34

Proces siódemki z Chicago. Film oparty na faktach, sprawnie zrealizowany i z dobrą obsadą.
Historia, na której opaty został scenariusz to jeden z przykladów na to jak w obliczu klęski prowadzonego śledztwa (czyt. wyników niezgodnych z oczekiwaniami) aparat państwowy wykorzystuje swoją siłę dla udowodnienia, że jak się fakty nie zgadzają z postawioną tezą to zawsze w odwodzie sięga się po swoich w prokuraturze i sądach. Do tego dobrze widoczny jest tu wątek rasistowski.
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: ama » 15 lis 2020, o 19:04

Harold i Maude
reżyseria-Hal Ashby, scenariusz-Colin Higgins
W rolach głównych genialna Ruth Gordon (nagrodzona Oscarem rola w "Dziecku Rosemary") i wspaniały Bud Cort, no i świetna muzyka Cata Stevensa
Dramat / Komedia / Romans
https://www.youtube.com/watch?v=LWGxYlQ ... =emb_title
Film na CDA-https://www.cda.pl/video/255236ba

Świetny film i kultowy, choć może mało znany polskiej widowni, polecam!
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
Awatar użytkownika
Prezzo
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 126
Rejestracja: 9 lip 2019, o 16:28

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: Prezzo » 11 gru 2020, o 15:32

Peanut Butter Falcon. Polecam!

Obrazek
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: dobranocka14 » 13 gru 2020, o 22:36

Pierwszy człowiek i Mercury 13. Oba filmy dotyczące tego samego czasu, skupione na przygotowaniach do lotu na księżyc. Pierwszy – fabularny, to opowieść o Neilu Armstrongu; drugi to film dokumentalny o kobietach – pilotkach wytypowanych do wzięcia udziału w badaniach medycznych/ wydolnościowych sprawdzających predyspozycje do zostania astronautką. Oba mogę polecić.
„Pierwszy człowiek” jest kameralany, bardziej skupia się na Armstrongu, jego perspektywie i prywatnym życiu niż na widowiskowych ujęciach oraz (jak to często bywa) narracji o ratowaniu świata przez USA. Z tego co czytałam dość wiernie oddaje jego charakter i cechy osobowości a także fakty z przygotowań i samego lotu. Co ciekawe o pewnym szczególe lotu i cechach Armstronga przeczytałam w książce „Mądrość psychopatów”. Nie miałam też pojęcia, że pierwsze statki, którymi przelatywano przez atmosferę miały tak bardzo mało miejsca dla załogi. Dużym atutem jest ścieżka dźwiękowa, włącznie z odgłosami statku w trakcie podróży. Chyba bym do takiej puszki, trzęsącej się i wydającej piski i jęki, wsiąść bym nie chciała.
Drugi to zapis rozmów z kobietami, które mimo przejścia badań medycznych/ wydolnościowych nie zostały dopuszczone do dalszych przygotowań do lotów w kosmos. Nie zostały bo były kobietami. W tym czasie opinia publiczna/ kongres/ sama NASA nie była przygotowana na kobietę – astronautkę, ledwo radziła sobie z kobietą – pilotką. Zresztą, nawet pomysł wysłania kobiet na uczelnie techniczne był abstrakcyjny.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: dobranocka14 » 24 lut 2021, o 12:03

Skorzystałyśmy z otwarcia kin studyjnych i na tapetę poszedł film A. Holland "Szarlatan". Ciekawa postać głównego bohatera, niejednoznaczna, intersująco opowiedziana historia. Nie do końca przepadam za filmami A. Holland ale "Szarlatan" podobał mi się.
aliss75
Posty: 3
Rejestracja: 4 mar 2021, o 13:13

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: aliss75 » 4 mar 2021, o 13:23

Wczoraj oglądałam pierwszy odcinek netflixowego ,,Nowy wspaniały świat'. Jako fanka Huxleya jestem pozytywnie nastawiona, rzućcie okiem :D
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: dobranocka14 » 14 mar 2021, o 18:17

Śpieszmy się chodzić do kina tak szybko je zamykają … :wink:

Mając z tyłu głowy, że nic nie trwa wiecznie, także możliwość skorzystania z namiastki normalności wybrałyśmy się na „Jeźdźców sprawiedliwości”. Kino skandynawskie w reżyserii twórcy Jabłek Adama czy Zielonych rzeźników z Madsem Mikkelsenem w roli głównej. To już pewna wskazówka czego można się spodziewać.
Fabuła tego filmu w pewnym sensie dobrze też obrazuje etapy powstawania teorii spiskowych, kiedy trudno uwierzyć jest w przypadkowość wydarzeń, potrzebne jest znalezienie winnego a szukając odpowiedzi dopasowuje się dowody, nie wierząc w rzetelność informacji/ działań instytucji rządowych.
abecaduo
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 18:55

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: abecaduo » 14 mar 2021, o 23:10

aliss75 pisze:
4 mar 2021, o 13:23
Wczoraj oglądałam pierwszy odcinek netflixowego ,,Nowy wspaniały świat'. Jako fanka Huxleya jestem pozytywnie nastawiona, rzućcie okiem :D
Rzuciłam! Bardzo mi się podobał i z chęcią przypomnę sobie jeszcze raz książkę.
Pamiętam, że zrobiła na mnie ogromne wrażenie...(w gimnazjum? liceum?)

Ja wczoraj zaczęłam netflixowych "Dopasowanych", trochę Tinder, trochę kryminał, trochę futuryzm. Z wielkim entuzjazmem obejrzałam pierwsze dwa odcinki, ale później, w ramach utraty procentów, mój entuzjazm osłabł - i na końcu jestem rozczarowana :D.
Choć na Filmwebie widziałam również lepsze oceny pierwszych odcinków w porównaniu do dalszych.
Awatar użytkownika
wiktoriaboluch
Posty: 1
Rejestracja: 15 mar 2021, o 11:16

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: wiktoriaboluch » 15 mar 2021, o 11:20

Ostatnio oglądałam film O wszystko zadbam cały film online
Fajna gra aktorska oraz intryga która naprawdę wciąga. Aktorka znana z ostatniego filmu Fischera - Zaginiona dziewczyna
Filmy online i seriale oglądam tutaj Filmy online za darmo
ale_dlaczego
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 49
Rejestracja: 3 paź 2020, o 08:53

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: ale_dlaczego » 15 mar 2021, o 15:23

A ja ostatnio oglądałam lekką komedię romantyczną zakrawającą o tzw. kino branżowe: Kłopotliwe Święta z 2020 roku. Film dostępny na CDA zarówno z lektorem, jak i (dla ambitniejszych :cool: ) w oryginale :wink:
mrocznaiskierka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 80
Rejestracja: 9 gru 2011, o 18:54

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: mrocznaiskierka » 18 mar 2021, o 21:39

"Nomadland" z fantastyczną Frances McDormand. Teraz przymierzam się do książki.
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: dalidaa » 19 mar 2021, o 10:50

Zabójcze złudzenia...

Noooo, jest moc. Tylko zakończenie pozostawiające zbyt wiele do myślenia....
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: dobranocka14 » 19 kwie 2021, o 16:39

Wąż.
Serial o wielokrotnym zabójcy, który w latach 70. wraz ze swoją dziewczyną i pomocnikiem działał głównie na terenie Tajlandii, mordując i okradając zachodnich turystów szukających odskoczni/wyciszenia/ zabawy w innym kręgu kulturowym.
Historia niewiarygodna - raz, jak długo można bezkarnie mordować i manipulować otoczeniem a dwa, aż trudno uwierzyć jak dyplomatczno/ urzędnicza machina ułatwiała tę bezkarność.
she76
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 574
Rejestracja: 17 lip 2017, o 15:12

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: she76 » 20 kwie 2021, o 20:36

dobranocka14 pisze:
19 kwie 2021, o 16:39
Wąż.
Serial o wielokrotnym zabójcy, który w latach 70. wraz ze swoją dziewczyną i pomocnikiem działał głównie na terenie Tajlandii, mordując i okradając zachodnich turystów szukających odskoczni/wyciszenia/ zabawy w innym kręgu kulturowym.
Historia niewiarygodna - raz, jak długo można bezkarnie mordować i manipulować otoczeniem a dwa, aż trudno uwierzyć jak dyplomatczno/ urzędnicza machina ułatwiała tę bezkarność.
Mnie nie trudno, żyję w Polsce...
zwyczajna_kobie
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 140
Rejestracja: 29 kwie 2020, o 20:53

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: zwyczajna_kobie » 24 kwie 2021, o 12:02

"Malcolm and Marie", ładny, przyjemny dla oczu, dobrze zagrana muzyka, no i treść - z jednej strony taka głęboka szczerość jest niezbędna w byciu razem, ale ... czy po tym, co on zrobił, a właściwie - czego nie zrobił i co jej później powiedział, bycie razem, partnerstwo (?) będzie możliwe?
film warto obejrzeć,
zwyczajna_kobie
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 140
Rejestracja: 29 kwie 2020, o 20:53

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: zwyczajna_kobie » 18 sie 2021, o 11:31

Lekka, ale przyjemna komedia obyczajowa pt.: "Powiedzmy sobie wszystko" (This Is Where I Leave You). Jest też wątek lesbijski.
escapism
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 65
Rejestracja: 28 mar 2015, o 19:03

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: escapism » 20 sie 2021, o 18:57

Elisa & Marcela - branżowy, przepiękne aktorki, no i język hiszpański. 💙
trusia26
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 139
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 08:12
Lokalizacja: centrum

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: trusia26 » 25 sie 2021, o 10:31

"Koszerny pocałunek" (Kiss Me Kosher) na HBO, taki film bez mężczyzny w tle z 2020 roku.
123DreamBig
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 72
Rejestracja: 10 sie 2021, o 21:26

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: 123DreamBig » 25 sie 2021, o 16:16

"Czarna owca". Nawet nawet jak na polską produkcję
claas
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 42
Rejestracja: 18 lis 2016, o 18:54

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: claas » 4 wrz 2021, o 19:28

123DreamBig pisze:
25 sie 2021, o 16:16
"Czarna owca". Nawet nawet jak na polską produkcję
Absolutnie podbijam wybór i podkręcam pozytywną opinię. Polski film, który poprzez dynamikę akcji, 'meandrowatość' fabuły i wcale nie cukierkowe podejście do niestandardowych tematów, aspiruje do amerykańskich standardów gatunku (to pochwała!).

A Magdalena Popławska... Cóż, w niej jest seks, co pali i niszczy ;)
123DreamBig
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 72
Rejestracja: 10 sie 2021, o 21:26

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: 123DreamBig » 4 wrz 2021, o 21:19

claas pisze:
4 wrz 2021, o 19:28
123DreamBig pisze:
25 sie 2021, o 16:16
"Czarna owca". Nawet nawet jak na polską produkcję
Absolutnie podbijam wybór i podkręcam pozytywną opinię. Polski film, który poprzez dynamikę akcji, 'meandrowatość' fabuły i wcale nie cukierkowe podejście do niestandardowych tematów, aspiruje do amerykańskich standardów gatunku (to pochwała!).

A Magdalena Popławska... Cóż, w niej jest seks, co pali i niszczy ;)
Prawda? Szłam bez jakiegoś zapału. Ot kolejna polska produkcja a tu spora niespodzianka i zaskoczenie. Naprawdę dobrze się oglądało.
claas
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 42
Rejestracja: 18 lis 2016, o 18:54

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: claas » 4 wrz 2021, o 21:55

123DreamBig pisze:
4 wrz 2021, o 21:19
claas pisze:
4 wrz 2021, o 19:28
123DreamBig pisze:
25 sie 2021, o 16:16
"Czarna owca". Nawet nawet jak na polską produkcję
Absolutnie podbijam wybór i podkręcam pozytywną opinię. Polski film, który poprzez dynamikę akcji, 'meandrowatość' fabuły i wcale nie cukierkowe podejście do niestandardowych tematów, aspiruje do amerykańskich standardów gatunku (to pochwała!).

A Magdalena Popławska... Cóż, w niej jest seks, co pali i niszczy ;)
Prawda? Szłam bez jakiegoś zapału. Ot kolejna polska produkcja a tu spora niespodzianka i zaskoczenie. Naprawdę dobrze się oglądało.
W punkt. Ja również nie spodziewałam się jakiegoś uraczenia 'efektem wow', a tu taka niespodzianka...
123DreamBig
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 72
Rejestracja: 10 sie 2021, o 21:26

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: 123DreamBig » 4 wrz 2021, o 22:46

claas pisze:
4 wrz 2021, o 21:55
123DreamBig pisze:
4 wrz 2021, o 21:19
claas pisze:
4 wrz 2021, o 19:28


Absolutnie podbijam wybór i podkręcam pozytywną opinię. Polski film, który poprzez dynamikę akcji, 'meandrowatość' fabuły i wcale nie cukierkowe podejście do niestandardowych tematów, aspiruje do amerykańskich standardów gatunku (to pochwała!).

A Magdalena Popławska... Cóż, w niej jest seks, co pali i niszczy ;)
Prawda? Szłam bez jakiegoś zapału. Ot kolejna polska produkcja a tu spora niespodzianka i zaskoczenie. Naprawdę dobrze się oglądało.
W punkt. Ja również nie spodziewałam się jakiegoś uraczenia 'efektem wow', a tu taka niespodzianka...
Oby więcej takich filmów w polskiej kinematografii. Możemy, mamy bardzo dobrych aktorów więc liczę na na to
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: dobranocka14 » 25 paź 2021, o 14:43

"Diuna" - baaardzo na tak! :serce: Muzyka, efekty, aktorzy, sama historia i sposób jej przedstawienia sprawiły, że nawet nie zauważyłam kiedy zleciały 2.5 godziny. Jestem oczarowana! :slonko:

"Teściowie " - polska komedia, momentami zabawna bardziej, momentami mniej, ze świetną rolą M. Ostaszewskiej. Można w wolnym czasie obejrzeć.

"Wesele" W. Smarzowskiego
Schematyczna, przewidywalna, zbyt łopatologicznie podana opowieść. Żadnej przeciwwagi dla prostactwa, chamstwa, chciwości, kombinatorstwa, zdrady, rzeki wódy, disco, antysemityzmu i homofobii. Jak dla mnie droga na skróty, a niestety ngromadzenie niemal samego zła w bohaterach sprawia, że film nie skłania do refleksji. Bo przecież to "oni" są źli. Dla kogoś, kto choć trochę orientuje się w naszym historyczno - polityczno - światopoglądowym podwórku (mam na myśli Polskę) nie będzie w tym filmie również niczego zaskakującego.
davergne
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 391
Rejestracja: 6 cze 2020, o 20:19

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: davergne » 25 paź 2021, o 23:09

Ja wczoraj oglądałam film "benedetta". Miałam tak wielkie ciśnienie, żeby ten film zobaczyć, że prawie z podziemi go wytargałam :roll:
Moja osobista opinia na temat tego filmu jest taka- WIELE SZUMU O NIC..
Filmy les na www.violka.pl
ODPOWIEDZ