Wiedźmin - wymarzona obsada

O literaturze, filmie, muzyce, fotografii, aktorkach etc.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wiedźmin - wymarzona obsada

Post autor: ImaSumak » 20 gru 2019, o 12:54

Dzisiaj premiera na Netflixie.
Lubię kiedy kobieta...
AmeIia
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 83
Rejestracja: 5 sie 2019, o 10:54

Re: Wiedźmin - wymarzona obsada

Post autor: AmeIia » 21 gru 2019, o 14:51

Obejrzałam już 4 odcinki i jestem zachwycona tym serialem (dodam, że tylko czytałam jedną książkę dawno temu, widziałam nasz film i chwilę pograłam w grę, nie jestem znawczynią i nie pamiętam fabuły z książki). Klimat jest ciężki, mroczny, eksponowane są trudne i depresyjne tematy. Nie jest to jednocześnie utrzymane w atmosferze sensacji, tylko pokazane jak trudną drogę przechodzą główni bohaterzy. Sam świat jest oryginalnie pokazany, taki powiew świeżości w porównaniu do innych produkcji fantasy, które do tej pory widziałam.

Moją ulubioną postacią jak na razie jest Yennefer. Jak większość, byłam niezadowolona z wyboru aktorki do tej roli, ale dziewczyna świetnie gra. Potrafi być zarówno szpetną, niepewną siebie wieśniaczką, jak i piękną kobietą. Działa na mój radar, oj działa :P
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wiedźmin - wymarzona obsada

Post autor: dobranocka14 » 21 gru 2019, o 21:43

AmeIia pisze:
21 gru 2019, o 14:51

Sam świat jest oryginalnie pokazany, taki powiew świeżości w porównaniu do innych produkcji fantasy, które do tej pory widziałam.

Moją ulubioną postacią jak na razie jest Yennefer. Jak większość, byłam niezadowolona z wyboru aktorki do tej roli, ale dziewczyna świetnie gra.
Tu:
https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci ... q9p5yr.amp
piszą, że najlepsza rola to Gerlat i serial odtwórcą tej roli się broni a tak poza tym to "brak rozmachu, przebiegłości i politykowania" oraz miszmasz wątków bohaterów i oryginalnych historii. Konkluzja jest taka, że "to serial dla tych, którzy już znajdują się pod urokiem "Wiedźmina"".

Fantasy to nie moja bajka, wkleiłam tylko co w necie piszą.
AmeIia
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 83
Rejestracja: 5 sie 2019, o 10:54

Re: Wiedźmin - wymarzona obsada

Post autor: AmeIia » 21 gru 2019, o 22:14

dobranocka14 pisze:
21 gru 2019, o 21:43
AmeIia pisze:
21 gru 2019, o 14:51

Sam świat jest oryginalnie pokazany, taki powiew świeżości w porównaniu do innych produkcji fantasy, które do tej pory widziałam.

Moją ulubioną postacią jak na razie jest Yennefer. Jak większość, byłam niezadowolona z wyboru aktorki do tej roli, ale dziewczyna świetnie gra.
Tu:
https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci ... q9p5yr.amp
piszą, że najlepsza rola to Gerlat i serial odtwórcą tej roli się broni a tak poza tym to "brak rozmachu, przebiegłości i politykowania" oraz miszmasz wątków bohaterów i oryginalnych historii. Konkluzja jest taka, że "to serial dla tych, którzy już znajdują się pod urokiem "Wiedźmina"".

Fantasy to nie moja bajka, wkleiłam tylko co w necie piszą.
To teraz popatrz sobie na ocenę na imdb: https://www.imdb.com/title/tt5180504/

:)

A tutaj nasz filmweb:

https://www.filmweb.pl/serial/Wied%C5%BAmin-2019-724464


Tak na marginesie, radzę coś najpierw samodzielnie oglądać i wyrobić sobie swoją opinię, a nie sugerować się recenzjami i zdaniem innych ludzi (tego też uczył mnie wykładowca od filmów na uczelni i zgadzam się z nim w 100%).
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wiedźmin - wymarzona obsada

Post autor: dobranocka14 » 21 gru 2019, o 22:30

AmeIia pisze:
21 gru 2019, o 22:14
dobranocka14 pisze:
21 gru 2019, o 21:43
AmeIia pisze:
21 gru 2019, o 14:51

Sam świat jest oryginalnie pokazany, taki powiew świeżości w porównaniu do innych produkcji fantasy, które do tej pory widziałam.

Moją ulubioną postacią jak na razie jest Yennefer. Jak większość, byłam niezadowolona z wyboru aktorki do tej roli, ale dziewczyna świetnie gra.
Tu:
https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci ... q9p5yr.amp
piszą, że najlepsza rola to Gerlat i serial odtwórcą tej roli się broni a tak poza tym to "brak rozmachu, przebiegłości i politykowania" oraz miszmasz wątków bohaterów i oryginalnych historii. Konkluzja jest taka, że "to serial dla tych, którzy już znajdują się pod urokiem "Wiedźmina"".

Fantasy to nie moja bajka, wkleiłam tylko co w necie piszą.
To teraz popatrz sobie na ocenę na imdb: https://www.imdb.com/title/tt5180504/

:)

A tutaj nasz filmweb:

https://www.filmweb.pl/serial/Wied%C5%BAmin-2019-724464


Tak na marginesie, radzę coś najpierw samodzielnie oglądać i wyrobić sobie swoją opinię, a nie sugerować się recenzjami i zdaniem innych ludzi (tego też uczył mnie wykładowca od filmów na uczelni i zgadzam się z nim w 100%).
A propos czegoś na marginesie - napisałam, że fantasy to nie moja bajka więc średnio jestem zainteresowana oglądaniem. Wkleiłam link jako ciekawostkę a nie jako opinię, którą się będę sugerowała i bronić tego co inni sądzą o tym filmie nie zamierzam.
Ps. Nie sądziłam, że na studiach muszą uczyć żeby przed wydaniem opinii samemu obejrzeć opiniowany film :).
AmeIia
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 83
Rejestracja: 5 sie 2019, o 10:54

Re: Wiedźmin - wymarzona obsada

Post autor: AmeIia » 22 gru 2019, o 11:43

dobranocka14 pisze:
21 gru 2019, o 22:30
A propos czegoś na marginesie - napisałam, że fantasy to nie moja bajka więc średnio jestem zainteresowana oglądaniem. Wkleiłam link jako ciekawostkę a nie jako opinię, którą się będę sugerowała i bronić tego co inni sądzą o tym filmie nie zamierzam.
Ps. Nie sądziłam, że na studiach muszą uczyć żeby przed wydaniem opinii samemu obejrzeć opiniowany film :).
Ja ci w myślach nie czytam. Poza tym daj sobie spokój z tą złośliwością, idź napić się meliski, zamiast mi tu truć.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wiedźmin - wymarzona obsada

Post autor: dobranocka14 » 22 gru 2019, o 13:28

AmeIia pisze:
22 gru 2019, o 11:43
dobranocka14 pisze:
21 gru 2019, o 22:30
A propos czegoś na marginesie - napisałam, że fantasy to nie moja bajka więc średnio jestem zainteresowana oglądaniem. Wkleiłam link jako ciekawostkę a nie jako opinię, którą się będę sugerowała i bronić tego co inni sądzą o tym filmie nie zamierzam.
Ps. Nie sądziłam, że na studiach muszą uczyć żeby przed wydaniem opinii samemu obejrzeć opiniowany film :).
Ja ci w myślach nie czytam. Poza tym daj sobie spokój z tą złośliwością, idź napić się meliski, zamiast mi tu truć.
Czytaj co piszę zamiast się nakręcać. Swoje złośliwości i szczeniackie odzywki zachowaj dla najbliższych :slonko:
AmeIia
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 83
Rejestracja: 5 sie 2019, o 10:54

Re: Wiedźmin - wymarzona obsada

Post autor: AmeIia » 22 gru 2019, o 15:49

dobranocka14 pisze:
22 gru 2019, o 13:28
AmeIia pisze:
22 gru 2019, o 11:43
dobranocka14 pisze:
21 gru 2019, o 22:30
A propos czegoś na marginesie - napisałam, że fantasy to nie moja bajka więc średnio jestem zainteresowana oglądaniem. Wkleiłam link jako ciekawostkę a nie jako opinię, którą się będę sugerowała i bronić tego co inni sądzą o tym filmie nie zamierzam.
Ps. Nie sądziłam, że na studiach muszą uczyć żeby przed wydaniem opinii samemu obejrzeć opiniowany film :).
Ja ci w myślach nie czytam. Poza tym daj sobie spokój z tą złośliwością, idź napić się meliski, zamiast mi tu truć.
Czytaj co piszę zamiast się nakręcać. Swoje złośliwości i szczeniackie odzywki zachowaj dla najbliższych :slonko:
"nie znam się i się wypowiem", taka twoja wypowiedź była
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wiedźmin - wymarzona obsada

Post autor: ImaSumak » 22 gru 2019, o 20:09

AmeIia pisze:
21 gru 2019, o 14:51
Obejrzałam już 4 odcinki i jestem zachwycona tym serialem (dodam, że tylko czytałam jedną książkę dawno temu, widziałam nasz film i chwilę pograłam w grę, nie jestem znawczynią i nie pamiętam fabuły z książki). Klimat jest ciężki, mroczny, eksponowane są trudne i depresyjne tematy. Nie jest to jednocześnie utrzymane w atmosferze sensacji, tylko pokazane jak trudną drogę przechodzą główni bohaterzy. Sam świat jest oryginalnie pokazany, taki powiew świeżości w porównaniu do innych produkcji fantasy, które do tej pory widziałam.

Moją ulubioną postacią jak na razie jest Yennefer. Jak większość, byłam niezadowolona z wyboru aktorki do tej roli, ale dziewczyna świetnie gra. Potrafi być zarówno szpetną, niepewną siebie wieśniaczką, jak i piękną kobietą. Działa na mój radar, oj działa :P
Nie umiem powiedzieć ile razy czytałam Wiedźmina: opowiadania i sagę. Fabułę znam więc raczej dobrze i jestem wielbicielką tej prozy Sapkowskiego.
Polskiej wersji nigdy nie obejrzałam w całości, bo nie byłam wstanie.
Z serialu Netflixa obejrzałam na razie pierwsze dwa odcinki, bo na tyle starczyło mi czasu przed podróżą. Gdy wrócę, obejrzę do końca i wtedy się wypowiem, bo wolę ocenić całość. Nadal jestem bardzo ciekawa.
"Recenzji" nie czytam, bo nie interesują mnie streszczenia plus przerosłe ego i miłość własna ich autorów- "znawców". No i ja też wolę sobie sama wyrabiać opinię.

Co do Yennefer, to zupełnie inna postać niż w książkach. Mi się to mocno gryzie, bo akurat to jest jedna z moich ulubionych postaci. Lwica z Cintry podobnie- autorom nie udało się ukazać majestatu i potęgi tej postaci, a szkoda, bo to taki typ jak np. Judy Dench w Zakochanym Szekspirze- klasa sama w sobie.

Jedyne co mi się faktycznie nie spodobało bardzo, jak do tej pory, to elfy, bo one w książkach są piękne i tak sobie je wyobrażam, a nie jako gnomy. No ale to już kwestia gustu.
Lubię kiedy kobieta...
abecaduo
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 18:55

Re: Wiedźmin - wymarzona obsada

Post autor: abecaduo » 26 gru 2019, o 09:51

Ja już przepadłam za Jaskrem, choć z przykrością przeczytałam, iż aktor grający tę postać jest młodszy ode mnie ; D
AmeIia
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 83
Rejestracja: 5 sie 2019, o 10:54

Re: Wiedźmin - wymarzona obsada

Post autor: AmeIia » 26 gru 2019, o 15:30

abecaduo pisze:
26 gru 2019, o 09:51
Ja już przepadłam za Jaskrem, choć z przykrością przeczytałam, iż aktor grający tę postać jest młodszy ode mnie ; D
Jaskier jest super :D. Ten chłopaczek, który go gra też sprawia miłe wrażenie, oglądałam jakiś krótki wywiad z nim na youtube.

A Geralt i Jaskier są już porównywani do Shreka i Osła
Shipem też już są ;))))
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wiedźmin - wymarzona obsada

Post autor: ImaSumak » 23 lut 2020, o 12:39

Mecia Simson zagra Francescę Findabair - najpiękniejszą kobietę świata.
Hmmmm.
One wszystkie są tam za młode.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wiedźmin - wymarzona obsada

Post autor: ImaSumak » 12 mar 2020, o 23:20

Obejrzałam drugi raz i oczywiście mogłabym się czepiać, ale po co? Nie jest źle i coś mi podpowiada, że będzie lepiej. Trzymam kciuki.
Lubię kiedy kobieta...
ODPOWIEDZ