#CzarnyPiątek

Wszystko na temat ruchu feministycznego, a więc: fakty, mity, różnorodność opinii i postaw, ważne wydarzenia, a także sylwetki działaczek.
wojtek
super forma
super forma
Posty: 2878
Rejestracja: 19 lis 2016, o 21:43

Re: #CzarnyPiątek

Post autor: wojtek » 29 mar 2018, o 14:04

Sad Rabbit spokojnie, ja też jestem w niewtrącanie się w swiat zwierząt i w pozostawienie im jak największych obszarów lasów, do których człowiek miałby zakaz wstępu, aby mogły sobie tam spokojnie żyć. też mnie szlak trafia jak widzę w lasach np. cwaniaków na kładach albo crossowych motocyklach, którzy tymi maszynami robią potworne zniszczenia lasów i olbrzymi hałas ! ich należałoby .... no. nie napiszę co, bo tu za wszystko można bana dostać :roll: teraz wyrażanie dosadne swoich poglądów to mowa nienawiści, więc już nie napiszę co naprawdę i o kim myślę :roll: ale spokojnie też jestem za maksymalną ochroną zwierząt przed człowiekiem.
Sad_Rabbit
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 468
Rejestracja: 12 lis 2017, o 20:08

Re: #CzarnyPiątek

Post autor: Sad_Rabbit » 29 mar 2018, o 14:56

wojtek pisze:Sad Rabbit spokojnie, ja też jestem w niewtrącanie się w swiat zwierząt i w pozostawienie im jak największych obszarów lasów, do których człowiek miałby zakaz wstępu, aby mogły sobie tam spokojnie żyć. też mnie szlak trafia jak widzę w lasach np. cwaniaków na kładach albo crossowych motocyklach, którzy tymi maszynami robią potworne zniszczenia lasów i olbrzymi hałas ! ich należałoby .... no. nie napiszę co, bo tu za wszystko można bana dostać :roll: teraz wyrażanie dosadne swoich poglądów to mowa nienawiści, więc już nie napiszę co naprawdę i o kim myślę :roll: ale spokojnie też jestem za maksymalną ochroną zwierząt przed człowiekiem.
Ok.spoko. Po prostu tak to jakos dziwnie nawiazalas; ze prawo do aborcji, ze zbyt wiele ludzi- co jest faktem i nagle co sie zupelnie nie styka- ze nawet zwierzeta sie odstrzeliwuje( chociaz to slowo brzmi dla mnie okropnie, bo odstrzelic to mozna sobie palca), a ze strzelanie do zwierzat( i zeby nie bylo, do ludzi rowniez) wzbudza we mnie wiele emocji, to instynkt przetrwania mi sie zalaczyl :wink:
You look like Marilyn Monroe and it makes me wanna run...... for president.
wojtek
super forma
super forma
Posty: 2878
Rejestracja: 19 lis 2016, o 21:43

Re: #CzarnyPiątek

Post autor: wojtek » 29 mar 2018, o 15:01

mówiąc o kontroli gatunków u zwierząt odniosłam się nie do aborcji ale do PRZELUDNIENIA ziemi i konieczności kontrolowania populacji także u ludzi. uważam że trzeba by to jakoś globalnie uregulować. nie może być tak że w jednym zakątku globu mają po 16 dzieci, a w innym jest podatek już od 2 dziecka. uważam to za błąd. ale regulacja nie może oznaczać zabijania. chodzi raczej o system podatkowy i edukacje na temat antykoncepcji i tego jakie są konsekwencje rodzin np. 20 osobowych dla nich samych, dla społeczeństwa i dla planety. jeśli człowiek kontroluje populację wśród różnych gatunków zwierząt to czas najwyższy zrobić porządek na własnym podwórku, które zaczyna być coraz bardziej ciasne i zatloczone. odniosłam się do tekstów foremki lacc19 o rozmnażaniu i o tym że potrzeba więcej kreatywnych ludzi....
w wątku poruszanych jest wiele spraw, nie tylko aborcja.
Sad_Rabbit
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 468
Rejestracja: 12 lis 2017, o 20:08

Re: #CzarnyPiątek

Post autor: Sad_Rabbit » 29 mar 2018, o 16:13

wojtek pisze:. odniosłam się do tekstów foremki lacc19 o rozmnażaniu i o tym że potrzeba więcej kreatywnych ludzi.....
wojtek, cale szczescie Ciebie juz mamy, a sama mysl o globalnej regulacji blows my mind :wink:
You look like Marilyn Monroe and it makes me wanna run...... for president.
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: #CzarnyPiątek

Post autor: jasandra » 29 mar 2018, o 16:24

Przeludnienie to jedno, ale nie chcemy dojść do sytuacji Chin, gdzie pozbywa się małych dziewczynek. Oczywiście, w dyskusji o aborcji nie chodzi o "regulowanie populacji" jako takiej, bo nie tedy droga i wciąż nie wiemy, jak sobie poradzić - oprócz tego, że przestać hodować zwierzęta ma ubój, pochłaniające paszę, jaką dałoby się wykarmić znacznie więcej ludzi. Więc dyskusja o ekologii nie bez racji związana jest z dyskusją o radykalnym ograniczeniu jedzenia zwierząt i wykorzystywania produktów odzwierzęcych. "Obrońcy życia" nie chcą pamiętać, że to też w obronie życia ludzkiego - tego, które już ludzkie jest bez wątpienia.
Sad_Rabbit
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 468
Rejestracja: 12 lis 2017, o 20:08

Re: #CzarnyPiątek

Post autor: Sad_Rabbit » 29 mar 2018, o 17:09

No ale to przeciez wiadome, ze “obroncom zycia” nie zalezy na zyciu, bo gdyby tak bylo to wszyscy po rowno by sie zaangazowali w ochrone dzieci przed wojna w pierwszej kolejnosci. Tyle jest do zrobienia, ale przeciez jest znacznie prosciej narzucac innym wlasne katolickie zasady wedlug ktorych maja zyc; czy i jak zachodzic w ciaze i pomimo wszystko zawsze rodzic. A to w jakies sytuacji sie kobieta znalazla to juz mniej istotne, liczy sie bozy cud i koniec.
You look like Marilyn Monroe and it makes me wanna run...... for president.
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: #CzarnyPiątek

Post autor: biedronca » 29 mar 2018, o 18:05

jasandra pisze:Przeludnienie to jedno, ale nie chcemy dojść do sytuacji Chin, gdzie pozbywa się małych dziewczynek. Oczywiście, w dyskusji o aborcji nie chodzi o "regulowanie populacji" jako takiej, bo nie tedy droga i wciąż nie wiemy, jak sobie poradzić - oprócz tego, że przestać hodować zwierzęta ma ubój, pochłaniające paszę, jaką dałoby się wykarmić znacznie więcej ludzi. Więc dyskusja o ekologii nie bez racji związana jest z dyskusją o radykalnym ograniczeniu jedzenia zwierząt i wykorzystywania produktów odzwierzęcych. "Obrońcy życia" nie chcą pamiętać, że to też w obronie życia ludzkiego - tego, które już ludzkie jest bez wątpienia.
Skąd Ci się wzięło pozbywanie się małych dziewczynek? Chodzi po prostu o danie prawa tym, którzy nie chcą się mnożyć, żeby się nie mnożyli. Co trzeba mieć w głowie, żeby od razu wyciągać dzieciobójstwo :shock:
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: #CzarnyPiątek

Post autor: jasandra » 29 mar 2018, o 18:55

Chodziło mi o to https://pl.wikipedia.org/wiki/Polityka_ ... _w_Chinach w kontekście tego, co postuluje wojtek. Nawet nie wiedziałam, że od tej polityki odeszli, miło z ich strony.
Przecież też jestem za pełnym prawem do wyboru, poczytaj moje posty ;). Nie widzę tylko sensu prawnego ograniczania rozrostu populacji, zresztą będącego problemem głównie w krajach nierozwiniętych. W krajach rozwiniętych problemem demograficznym jest starzejące się społeczeństwo i brak rozsądnej polityki emerytalnej (bo przecież nie brak środków). Więc to, co pisała wojtek, zabrzmiało trochę groźnie,
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: #CzarnyPiątek

Post autor: ImaSumak » 29 mar 2018, o 19:49

Fajnie by było, gdyby każdy się zajął własną dupą i własną moralnością, czego uprzejmie Paniom i panom życzę.
Lubię kiedy kobieta...
Sad_Rabbit
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 468
Rejestracja: 12 lis 2017, o 20:08

Re: #CzarnyPiątek

Post autor: Sad_Rabbit » 29 mar 2018, o 21:13

Fajnie by bylo gdyby kazdy pomimo roznic zrobil troche miejsca na dialog lub chociaz na jego probe- mimo wszystko, bo umysl potrafi sie zmieniac.... A zajac sie wlasna dupa to nie zaden problem.
You look like Marilyn Monroe and it makes me wanna run...... for president.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: #CzarnyPiątek

Post autor: ImaSumak » 29 mar 2018, o 21:16

Jak widac to ogromny problem. Zdecydowana większość woli się zajmować cudzymi dupami i cudzym sumieniem.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: #CzarnyPiątek

Post autor: ImaSumak » 29 mar 2018, o 21:21

A w ogóle to jestem za dbaniem o zwierzęta i jedzeniem ludzi. Tyle nic nie wnoszącego mięsa się marnuje.
Lubię kiedy kobieta...
Sad_Rabbit
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 468
Rejestracja: 12 lis 2017, o 20:08

Re: #CzarnyPiątek

Post autor: Sad_Rabbit » 29 mar 2018, o 21:25

Albo spora czesc tez mysli, ze ich droga to ta jedyna sluszna i chca ocalic cala reszte przed zguba :wink:
You look like Marilyn Monroe and it makes me wanna run...... for president.
Sad_Rabbit
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 468
Rejestracja: 12 lis 2017, o 20:08

Re: #CzarnyPiątek

Post autor: Sad_Rabbit » 29 mar 2018, o 21:27

ImaSumak- jestes okropna! :)
You look like Marilyn Monroe and it makes me wanna run...... for president.
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: #CzarnyPiątek

Post autor: takeyoudowntown » 29 mar 2018, o 21:57

Polecam poczytać list otwarty do Kai Godek od matki trójki dzieci, z których jedno jest 17-letnią dziewczyną chorą na porażenie mózgowe. Kobieta opisuje życie rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym. Pisze o tym, co robi państwo, aby im pomóc. Takich historii jest wiele. Ale kto się zainteresuje losem tych ludzi? Całych rodzin noszących taki ciężar latami? Najważniejsze to urodzić. Potem radźcie sobie sami. Poczytajcie o dorosłych niepełnosprawnych, jak traktuje ich państwo. To jest smutny temat.

http://wyborcza.pl/7,95891,23192415,ocz ... godek.html

Nie chcę pozbawiać życia niepełnosprawne płody, tylko jeśli już kobieta decyduje się urodzić, to zarówno jej rodzina jak i rodzina partnera oraz oczywiście państwo, powinny dopomóc w opiece nad takim dzieckiem, a potem niepełnosprawnym dorosłym.
Be someone who makes you happy
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: #CzarnyPiątek

Post autor: jasandra » 29 mar 2018, o 22:25

ImaSumak pisze:A w ogóle to jestem za dbaniem o zwierzęta i jedzeniem ludzi. Tyle nic nie wnoszącego mięsa się marnuje.
Ludzie to mięsożercy, a to podobno niezdrowe, żeby jeść drapieżniki
Sad_Rabbit
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 468
Rejestracja: 12 lis 2017, o 20:08

Re: #CzarnyPiątek

Post autor: Sad_Rabbit » 29 mar 2018, o 22:53

jasandra pisze:
ImaSumak pisze:A w ogóle to jestem za dbaniem o zwierzęta i jedzeniem ludzi. Tyle nic nie wnoszącego mięsa się marnuje.
Ludzie to mięsożercy, a to podobno niezdrowe, żeby jeść drapieżniki
A moze ImaSmak jest zombie? :shock:
You look like Marilyn Monroe and it makes me wanna run...... for president.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: #CzarnyPiątek

Post autor: ImaSumak » 29 mar 2018, o 23:15

jasandra pisze:
ImaSumak pisze:A w ogóle to jestem za dbaniem o zwierzęta i jedzeniem ludzi. Tyle nic nie wnoszącego mięsa się marnuje.
Ludzie to mięsożercy, a to podobno niezdrowe, żeby jeść drapieżniki
Uzębienie ludzkie wskazuje na wszystkożerność. Do drapieżników nam wiele brakuje.
Sad_Rabbit pisze:A moze ImaSmak jest zombie? :shock:
Ima jest zombi lesbijką. Pociągają ją kobiece mózgi. Pisałam już tu gdzieś o tym.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
karolcia1974
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 220
Rejestracja: 22 lut 2013, o 13:43

Re: #CzarnyPiątek

Post autor: karolcia1974 » 30 mar 2018, o 07:59

ImaSumak pisze:
jasandra pisze:
ImaSumak pisze:A w ogóle to jestem za dbaniem o zwierzęta i jedzeniem ludzi. Tyle nic nie wnoszącego mięsa się marnuje.
Ludzie to mięsożercy, a to podobno niezdrowe, żeby jeść drapieżniki
Uzębienie ludzkie wskazuje na wszystkożerność. Do drapieżników nam wiele brakuje.
Sad_Rabbit pisze:A moze ImaSmak jest zombie? :shock:
Ima jest zombi lesbijką. Pociągają ją kobiece mózgi. Pisałam już tu gdzieś o tym.
Potwierdzam, niejednokrotnie widziałam jak Ima z lubością je "konsumowała". Te mózgi oczywiście :shock: co do zombi bym polemizowała :mrgreen: no ale przecież nie przystoi.
Awatar użytkownika
karolcia1974
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 220
Rejestracja: 22 lut 2013, o 13:43

Re: #CzarnyPiątek

Post autor: karolcia1974 » 30 mar 2018, o 08:01

ImaSumak pisze:Fajnie by było, gdyby każdy się zajął własną dupą i własną moralnością, czego uprzejmie Paniom i panom życzę.
Marzenie......
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: #CzarnyPiątek

Post autor: dobranocka14 » 30 mar 2018, o 08:08

takeyoudowntown pisze: http://wyborcza.pl/7,95891,23192415,ocz ... godek.html

Nie chcę pozbawiać życia niepełnosprawne płody, tylko jeśli już kobieta decyduje się urodzić, to zarówno jej rodzina jak i rodzina partnera oraz oczywiście państwo, powinny dopomóc w opiece nad takim dzieckiem, a potem niepełnosprawnym dorosłym.
Take, to jest myślenie życzeniowe, które nie musi się spełnić - w przypadku rodziny bo albo nie mieszkają w pobliżu albo są zajęci swoim życiem albo nie chcą/boją się zajmować taką osobą oraz jeszcze długo nie spełni się w przypadku państwa.
Pro lifowcy zwracają uwagę na to, że każdy, bez względu na stopień upośledzenia ruchowego czy psychicznego powinien mieć prawo do życia. Tylko ani państwo ani kościół nie zwracają uwagi na jakość takiego życia. Najważniejsze to zmusić do urodzenia, potem niech się rodzice martwią, w końcu to ich dziecko. Za pięknymi słowami nie stoi nic.
Oddanie do adopcji takiego dziecka też nic na lepsze w jego życiu nie zmieni. Nikt go nie będzie chciał i tak przewegetuje kilkanaście lat a jeśli dożyje dojrzałości ew. trafi do jakiegoś ZOLu skąd szybko przeniesie się na łono Pana. Nie będzie miał kto dbać o to żeby nie odparzył sobie tyłka, nie dostał odleżyn, miał jakąś rehabilitację ruchową żeby nie dostać przykurczów czy żeby nie złapał jakiejś infekcji.
Awatar użytkownika
spikerka
Posty: 1
Rejestracja: 30 mar 2018, o 08:16
Lokalizacja: Gniezno

Re: #CzarnyPiątek

Post autor: spikerka » 30 mar 2018, o 08:19

karolcia1974 pisze:
ImaSumak pisze:Fajnie by było, gdyby każdy się zajął własną dupą i własną moralnością, czego uprzejmie Paniom i panom życzę.
Marzenie......
W Polsce? NIGDY :D Każdy musi na każdego donosić, sprawdzać co gdzie i jak, a już klasykiem jest dociekanie SKĄD MA NA TO PIENIĄDZE :cool:
Sprawdź więcej informacji o wazektomii: http://urologiagdansk.pl/wazektomia/
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: #CzarnyPiątek

Post autor: dobranocka14 » 30 mar 2018, o 08:34

spikerka pisze: W Polsce? NIGDY :D Każdy musi na każdego donosić, sprawdzać co gdzie i jak, a już klasykiem jest dociekanie SKĄD MA NA TO PIENIĄDZE :cool:
Dlatego też ustawa o sygnalistach może się całkiem dobrze przyjąć w naszym kraju.
To tak na marginesie.
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: #CzarnyPiątek

Post autor: biedronca » 30 mar 2018, o 08:42

dobranocka14 pisze:
takeyoudowntown pisze: http://wyborcza.pl/7,95891,23192415,ocz ... godek.html

Nie chcę pozbawiać życia niepełnosprawne płody, tylko jeśli już kobieta decyduje się urodzić, to zarówno jej rodzina jak i rodzina partnera oraz oczywiście państwo, powinny dopomóc w opiece nad takim dzieckiem, a potem niepełnosprawnym dorosłym.
Take, to jest myślenie życzeniowe, które nie musi się spełnić - w przypadku rodziny bo albo nie mieszkają w pobliżu albo są zajęci swoim życiem albo nie chcą/boją się zajmować taką osobą oraz jeszcze długo nie spełni się w przypadku państwa.
Pro lifowcy zwracają uwagę na to, że każdy, bez względu na stopień upośledzenia ruchowego czy psychicznego powinien mieć prawo do życia. Tylko ani państwo ani kościół nie zwracają uwagi na jakość takiego życia. Najważniejsze to zmusić do urodzenia, potem niech się rodzice martwią, w końcu to ich dziecko. Za pięknymi słowami nie stoi nic.
Oddanie do adopcji takiego dziecka też nic na lepsze w jego życiu nie zmieni. Nikt go nie będzie chciał i tak przewegetuje kilkanaście lat a jeśli dożyje dojrzałości ew. trafi do jakiegoś ZOLu skąd szybko przeniesie się na łono Pana. Nie będzie miał kto dbać o to żeby nie odparzył sobie tyłka, nie dostał odleżyn, miał jakąś rehabilitację ruchową żeby nie dostać przykurczów czy żeby nie złapał jakiejś infekcji.
No rany, jasne, że każdy bez względu na poziom niepełnosprawności ma prawo do życia. Powinien mieć też prawo do godnego życia, ale w Polsce jest z tym duży problem.

Jeśli dyskusję o aborcji sprowadzamy do dyskusji o prawie do życia osób niepełnosprawnych, to jest ona od razu przegrana. Dyskusja o aborcji nie dotyczy tego, czy możemy zabijać jakąś kategorię ludzi. Dotyczy tego, od kiedy człowiek staje się człowiekiem i tego czy jakaś opcja światopoglądowa ma prawo narzucać swoje zdanie innym.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: #CzarnyPiątek

Post autor: dobranocka14 » 30 mar 2018, o 09:50

Oczywiście, że tu chodzi o prawo do wyboru. Prawo do wyboru co zrobić z ciążą, w tym okresie, kiedy usunięcie jest (jeszcze i teoretycznie) dopuszczalne mając na uwadze konsekwencje jakie niesie za sobą urodzenie ciężko upośledzonego dziecka. Moim zdaniem, szczególnie w tym procedowanym przypadku, prawo do aborcji jest opcją, z której każda kobieta ma bezdyskusyjne prawo skorzystać.
sasalin
Posty: 1
Rejestracja: 7 lis 2018, o 13:28

Re: #CzarnyPiątek

Post autor: sasalin » 7 lis 2018, o 13:34

Thanks for sharing, it makes me a lot.
massgirlz
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 177
Rejestracja: 29 sty 2018, o 17:25

Re: #CzarnyPiątek

Post autor: massgirlz » 7 lis 2018, o 14:31

:cry:
sasalin pisze:
7 lis 2018, o 13:34
Thanks for sharing, it makes me a lot.
Makes me a lot too... or les=) a tak serio dzięki za odgrzanie wątku.
W Indiach też pozbywają się małych dziewczynek czasem już płodów, żeby nie musieć szukać męża i dawać posagu (niewspominając o przeludnieniu)
Jeść coś trzeba ale obawiam się, że ludzina miałaby zbyt wysoki koszt wyprodukowania sztuki/kilograma, trzeba by jeść tylko dzieci i to na sterydach żeby szybciej rosły.
Perspektywa kusząca ziemia była by nam wdzięczna...
I tu pojawia się średniowieczny wątek... Czy czarownice jedzą dzieci? Czy lesbijki to czarownice? Jak szybko płonie czarownica? Czy równie długo co dziecko? Kiedy stopień wysmażenia jest medium?
ODPOWIEDZ