W jaki sposób obaliłybyście taki dokument?

Wszystko na temat ruchu feministycznego, a więc: fakty, mity, różnorodność opinii i postaw, ważne wydarzenia, a także sylwetki działaczek.
ODPOWIEDZ
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

W jaki sposób obaliłybyście taki dokument?

Post autor: eminem98xd » 14 sie 2018, o 17:27

Co raz bardziej zaczynam się martwić o los ludzi odmiennej orientacji seksualnej,ostatnio słyszało się o zatrzymaniu parady równości,słyszałam również o bykowym czyli o tym że rząd pisu chce wprowadzić dodatkowy podatek za bycie singlem.
A teraz widzę co raz więcej takich kretyńskich ankiet i apeli w których mówią o tym że moje prywatne życie jest zagrożeniem dla życia ''normalnych'' obywateli.No i tutaj mam jedną http://www.mamwplyw.pl/los-malzenstwa-w ... ,83,k.html
Jak byście coś takiego obaliły i odnosiły się do tego?Albo jakby tak pisać ankiety i artykuły uświadamiające społecznie?
Organizować więcej parad,ale takich bez wpierdzielania się partii politycznych ale organizowania takich na których zamaniwestowało się to że też jesteśmy ludźmi normalnymi,obywatelami itp itd?
Nie wiem jak Wy ale czuje że trzeba zacząć coś robić,wyczuwam co raz większe zagrożenie.
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: W jaki sposób obaliłybyście taki dokument?

Post autor: eminem98xd » 14 sie 2018, o 17:29

Dodam również że nie tylko martwie się o los naszej społeczności,ale zauważyłam również wiele manifestacji i wiele ludzi którzy nie tylko atakują odmienną orientację ale również chcą powrócić do starych wartości takich że kobieta znowu ma siedzieć w kuchni a facet ma być maszyną do zabijania.
I to nie w takim sensie normalnym,bo kiedyś pisałam że dla mnie to jest sztuczne i że jak kobiety dadzą się znowu tak zepchać to patrząc na rozwój technologii itp itd obawiam się że wolność kobiet może zostać zmiażdżona na kolejne tysiące lat.
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: W jaki sposób obaliłybyście taki dokument?

Post autor: eminem98xd » 14 sie 2018, o 17:31

Co raz bardziej krytykuje się również odmienny ubiór od tej odmiennej,atakuje się tatuaże i wszystko co nie pochodzi z naszej smutnej komunistyczno-męczeńsko-katolickiej pseudo kultury.I to w imię niszczenia wrednego ''genderyzmu''
Coś czuje że trzeba zacząć coś z tym wszystkim robić.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: W jaki sposób obaliłybyście taki dokument?

Post autor: ImaSumak » 14 sie 2018, o 17:32

1. Trzeba chodzić do glosowania, na wybory,
2. Trzeba nie głosowac na seksistów, homofobów i ludzi nietolerujacych wszelkie mniejszości.
Lubię kiedy kobieta...
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: W jaki sposób obaliłybyście taki dokument?

Post autor: eminem98xd » 14 sie 2018, o 17:34

ImaSumak pisze:
14 sie 2018, o 17:32
1. Trzeba chodzić do glosowania, na wybory,
2. Trzeba nie głosowac na seksistów, homofobów i ludzi nietolerujacych wszelkie mniejszości.
Ima ale na kogo ja mam głosować?Czy PO zrobiło coś dla społeczności LGBT?Czy widzisz żeby któraś z partii a nawet kod się tym przejmował?Nie.Oni wciąż mówią tylko o swoich posadach.
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: W jaki sposób obaliłybyście taki dokument?

Post autor: eminem98xd » 14 sie 2018, o 17:35

Poza tym co nam rząd poradzi?Że przez 4 lata będą cenzurować ludzi którym się nie podoba nasz styl bycia,że znowu wybudują tęczę którą będą notorycznie palić i tak czy siak będziemy stać w tym samym miejscu tylko troszeczkę bezpieczniejszym przez 4 lata?A potem co dalej?
Gaik
super forma
super forma
Posty: 1074
Rejestracja: 21 paź 2008, o 02:00

Re: W jaki sposób obaliłybyście taki dokument?

Post autor: Gaik » 14 sie 2018, o 21:29

To ja nas trochę zareklamuję, bo kilka lat temu nie tylko z powodu praw LGBT+ miałam dość patrzenia, ale i kilku innych, więc mając pojęcie o polityce tylko z pasji analizy i obserwacji mediów na oślep wysłałam zgłoszenie do ugrupowania, które wydawało się jakkolwiek bliskie. Choćby w części.

Wtedy był to Palikot, ale już padał i nikt nie odpowiedział to po miesiącu wysłałam do RSS. To ruch działacza społecznego Ikonowicza walczącego z reprywatyzacją, który jest dla mnie autorytetem. Stale coś tworzy i startuje (kiedyś był posłem, a teraz jego zabiegi kierunkują się już głównie na zmianę, często jest to zmiana pojedynczych ludzkich istnień), ale wtedy czułam jakieś lewicowe ożywienie i pomyślałam, że może się uda więcej niż te 2%, które zdobywają np. Zieloni. W sumie po co wychodzić z domu tak po próżnicy :lol:
Był czas wyborów samorządowych, a RSS szedł na listach z ruchem miejskim. Po wyborach postanowiłam się jednak wycofać, obserwując styl ich działania i np. przez zderzenie ze skrajnym aktywizmem przepełnionym utopiami z amerykańskich antykapitalistycznych esejów oraz moralnymi pretensjami, czyniącymi z partii oblężone twierdze.
Po wyborach prezydenckich wpadł mi w oko mem Razem i spróbowałam jeszcze raz. Tak jestem do dziś, choć uprzedzenie do utopijnych, wiecznie młodych duchem antykapitalistów miało okazje mi wzrosnąć (są i tam jak wszędzie).

Tu są postulaty w interesującym Cie temacie czyli karta praw LGBT - http://partiarazem.pl/2015/10/karta-praw-lgbt/

Z badań wynika, że jesteśmy partią najbardziej aktywną na co dzień. W innych działaczki i działacze przychodzą tylko jak lider robi objazdy po regionach. Tutaj w samej Warszawie i z oficjalną reprezentacją centralną w pierwszym roku było ponad 80 demonstracji organizowanych i współorganizowanych (kiedyś mi się nudziło to policzyłam z Facebooka).
Ostatnio zauważyliśmy chyba, że działanie dla działania bez widoczności nie ma takiego sensu, ale jeśli masz ochotę możesz poświęcać na to więcej niż etat miesięcznie plus weekendy. Na co chcesz, bo życie ludzkie ma wiele wymiarów i jest jeszcze organizacja wydarzeń i wewnętrzna (pisanie programów jak powyższa karta, stanowisk wobec wydarzeń bieżących, stanowisk w okręgu w którym jesteś, współpraca z mediami, działanie w Radach, Zarządach regionalnych i Krajowej, Sądzie Koleżeńskim,Partyjnej Komisji Wyborczej i innych podobnych, szkolenie ludzi z czego potrafisz, branie udziału w debatach czy protestach, zbieranie podpisów itd., a jak już nie masz na nic ochoty możesz zrobić burze na forum wewnętrznym wyrażając obrazę lub oburzenie, bo jednak każdy jest człowiekiem i w grupie bywa różnie :wink: ).Jeśli chcesz w tej partii tylko płacić składkę (obowiązek ustawowy ugrupowań ustawiony u nas na min. 1 zł) to musisz posiadać asertywność.

Przykładowo, w temacie naszych praw wiele tegorocznych nowych marszy to robota naszych działaczek i działaczy. Rzeszów zorganizowały 2 czy 3 osoby praktycznie same. Mój wielki podziw jest szczególnie dla koleżanki z Rzeszowa, która sama z tego co przecież oficjalnie o sobie podaje ma aktualnie męża i syna, zatem nie jest to jej bezpośredni interes. Podobnie było w Opolu, Częstochowie. Niedługo wypali pewnie Lublin, ale nie wiem, czy to już oficjalne.
Oczywiście po to by nie zrażać różnych środowisk ludzie z Razem robią to nie firmując organizacji, a jedynie nie ma no logo, czyli każdy może nieść swoje flagi w trakcie w przeciwieństwie do niektórych marszy organizowanych przez stowarzyszenia przyjazne LGBT+, gdzie czasem takie no logo jest i wtedy ludzie z partii idą anonimowo).
Bilety na nie każda osoba może mieć dofinansowane z wspólnej, czyli partyjnej kasy.
W trakcie obrad Rady Krajowej była parada warszawska i przerwaliśmy je, żeby wszystkie osoby mogły uczestniczyć (łącznie z Zarządem, gdzie na ile powszechnie wiadomo, wiele osób ze średnio corocznej wymiany składu, pewnie co najmniej z 5 na 9, przynajmniej na dziś żyje w relacjach hetero).
Powstające stanowiska z różnych obszarów życia także są konsultowane z kołem LGBT+, a wybory wewnętrzne z uwzględnieniem transpłciowości i niebinarności konsultowali ze stowarzyszeniem specjalizującym się w tym zakresie. To oznacza zatem, że można startować mając w dowodzie np. facet, a będąc kobietą itd.. No i dotąd raz ktokolwiek nadużył zaufania w tym zakresie, więc niektóre normy kulturowe, a raczej przyzwyczajenia są do szybkiej modyfikacji...

Ogólnie wewnętrznie pewnie szybko pozbyłabyś się terminu "odmienna orientacja", bo super wyedukowany aktyw by się wkurzał. Hetero jest odmienna od homo więc to nic nie oznacza :wink: .
Potem fajnie przyzwyczaja się nie tylko do używania wielu określeń w rodzaju żeńskim, ale i do swobodnej zamiany na formę żeńską, gdy zwraca się do ludzi dwóch płci. To jest dopiero zabawa! Najpierw wygląda głupio, ale po czasie widać jakie to wszystko jest właśnie...wyuczone i w sumie powierzchowne.
Mamy wszędzie parytet i np. do Zarządu Krajowego (patrz osłynniony Zandberg i jeszcze z 10) z parytetu dostają się czasem faceci, a nie kobiety (czyli na nie jest więcej głosów, ale oni wchodzą by reprezentować płeć). W zabieraniu głosów na zebraniach też stosuje się różne narzędzia (np. przepuszczanie głosu kobiet, gdy wypowiadali się sami faceci). Teraz jak widzę w TV debaty z samymi mężczyznami zmieniam kanał, bo nawet słabo trawię sam męski głos.

To generalnie na zachętę. Nie, nie jest pięknie, ale działam.
A np. kolejne marsze i wielka solidarność wewnątrz tego ugrupowania w zakresie tożsamości i płci to akurat jedna z większych jego zalet :lol: (no poza tym same wady, ale tylko dla powyższych aspektów warto doświadczyć czegoś co w sumie można nazwać "odzyskaniem godności").

A po tej agitacji, jak już wewnętrznie zostałaś zapewne aktywistką ( :serce: ) pomyśl o projektowaniu zmian kulturowych. Ja aktualnie myślę o takich, które mogłyby "odfolwarcznić" kulturę (trochę o tym tu - http://forsal.pl/artykuly/801867,santor ... rmach.html, ale lepiej poszukać np. u Andrzeja Ledera).
No i kombinuję o zmianach w edukacji (np. warunkiem zaliczenia klasy, warunek realizacji kilkuosobowych projektów zamiast ocen), zmiana języka czyli np. tytułów w urzędach (zamiast dyrektorów osoby kierujące, osoby koordynujące itd.), obowiązkowy WOS na maturze obok polskiego i matematyki i od pierwszej klasy podstawówki jako wychowanie obywatelskie, także adekwatny do wymagań w szkołach zawodowych, pracownicy w zarządach firm w zależności od ich wielkości (no raczej nie w dwuosobowym spożywczym, taki system funkcjonuje np. w Niemczech) itd. To też jest coś co może pomóc w akceptacji różnorodności jako autonomicznych decyzji życiowych chociażby. Kolejna rzecz to świeckie państwo. W tym zakresie mamy tam na stronię kupę rzeczy. Kto chce poszuka.
Można pokombinować też typowo w temacie zmian w kierunku akceptacji różnego rodzaju stylów życia prywatnego i rodzin np. LGBT+. Jakie zmiany, jakie działania by innym było prościej rozumieć..? A potem o to zabiegać np. wprowadzając do debaty medialnej.

Generalnie - dzieje się. Tylko trzeba szukać, ryzykować czasem poświęcać się własnym czasem oraz energią. Lepiej to na zasadzie ziarnko do ziarnka niż czekanie na cud.

O ile polityka nadal Cię nie przekonuje są stowarzyszenia. Głównie w większych miastach, ale zajmują się np. pomocą prawną i walką w tym obszarze, organizowaniem integracji osób LGBT+ w sile wieku, osób w mniejszych miejscowościach np. http://www.rownosc.org.pl/o-fundacji/projekty/.

No i na koniec - tak źle nie jest. To złudzenie wynikające z czerpania informacji z określonych mediów oraz bycia w ograniczonym środowisku.
Już w 2015 roku badania pokazywały ponad 50% poparcia społecznego dla jakiejś formy formalizowania relacji jednopłciowych (związki lub małżeństwa). w ostatnim badaniu propaganda TVP zrobiła swoje i wynik znów był o kilka punktów niższy. Tak, czy owak fanatycy to ekstremum i mniejszość.

Moje ostatnie parady:
- Pierwsza w Toruniu, rozstawiło się jakoś maks 50 ludzi z faszyzujących Młodzieży Wszechpolskich, czy ONR-ów, a na marszu było ponad 1000 osób. Maszerowałyśmy (uproszczenie na żeński, nie męski) ponad 2 godziny przez centrum miasta i okolice, a z balkonów nam tylko machali z wyrazami poparcia.
- Enta w Warszawie, uczestnictwo przeszło 50 000 ludzi. Największa moja manifestacja, bo na innych staram się jechać do małych miast (np. Czarne Protesty, sądy). Maszerowałyśmy przeszło 3 godziny. Na trasie było 5 ludzi z plakatem, że homo to dewiacja. Potem do 24 było miasteczko i impreza pod Pałacem Kultury.
- Pierwsza w Rzeszowie, więc narodowcy i fanatycy katoliccy usiłowali obronić stolicę prawdziwie polskiego wschodu i zgłosili (nowy patent) jakieś 30 demonstracji po to by realnie móc ustawić się wzdłuż trasy. Faktycznie jakieś maks 100 osób było gdzieniegdzie, jako rozbitkowie lub zbite grupki i towarzyszyło nam na tych ponad 2 godzinach. Niektóre osobniczki były nawet agresywne, ale policja idealnie dawała radę. Potem, z danych stróżek prawa, większość też przyjechała z większych miast np. z Krakowa. Ludzie na balkonach machali z radością.

Sama sprawdź i więcej optymizmu!
Julia_
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 89
Rejestracja: 4 sie 2018, o 21:20

Re: W jaki sposób obaliłybyście taki dokument?

Post autor: Julia_ » 14 sie 2018, o 22:44

Sprytne zdjęcie wstępne! Prawie podpisałam tą petycję :D
reader
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 313
Rejestracja: 17 maja 2013, o 21:40

Re: W jaki sposób obaliłybyście taki dokument?

Post autor: reader » 15 sie 2018, o 00:44

Ja mam trochę odmienne spostrzeżenia. To znaczy jest generalnie źle, ale wcale nie jakoś gorzej. W ciągu ostatnich 20-stu lat wiele się zmieniło, a strasznie już było za poprzednich rządów Pis-u, gdy ministrem edukacji był Giertych, obecnie wielki obrońca demokracji. Potem za Po też nie było kolorowo. A wcześniej to ugór. Były już zakazywane parady, prześladowane osoby homoseksualne, kontrmanifestacje do parad, ataki na uczestników i burackie wypowiedzi polityków różnych partii. Teraz, jak się siedzi w odpowiednim bombelku internetowym, to te przypadki są bardzo nagłaśniane i przedstawiane jako koniec świata i może się wydawać, że świat się wali. Nic nowego.
Ordo coś tam też działa już od lat i to nie pierwszy ich numer, ani nie pierwsza "chrześcijańska" organizacja mieszająca się do polityki. Zapewne też nie ostatnia.
Na pewno warto robić co można we własnym zakresie. Głosować, a jeśli nie ma na kogo, to szukać do skutku lub zacząć działać samej. Zorientować się jakie osoby startują w wyborach lokalnych i jakie mają poglądy. Nikt za wyborców tyłka nie ruszy.
Można brać udział w lokalnych manifestacjach lub działaniach. Lub takich, które są zdalne. Chociażby takich jak zbieranie podpisów pod projektami o liberalizacji ustawy aborcyjnej. W ciągu ostatnich dwóch, trzech lat były dwie takie akcje. Nawet jeśli ustawa nie ma szans przejść, to jest to sposób wyrażenia "woli ludu" i swojej własnej. Jeśli się zagłosuje na kogoś i ta osoba/partia gdzieś się dostanie to warto ich monitorować i w razie gdyby dali ciała pisać do nich maile, zadawać pytania swoim posłom i senatorom.
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: W jaki sposób obaliłybyście taki dokument?

Post autor: marinnaWR » 15 sie 2018, o 12:25

eminem98xd pisze:
14 sie 2018, o 17:27
No i tutaj mam jedną http://www.mamwplyw.pl/los-malzenstwa-w ... ,83,k.html
Jak byście coś takiego obaliły i odnosiły się do tego?Albo jakby tak pisać ankiety i artykuły uświadamiające społecznie?
Organizować więcej parad,ale takich bez wpierdzielania się partii politycznych ale organizowania takich na których zamaniwestowało się to że też jesteśmy ludźmi normalnymi,obywatelami itp itd?
Nie wiem jak Wy ale czuje że trzeba zacząć coś robić,wyczuwam co raz większe zagrożenie.
W tym dokumencie uderzyło mnie to, że Ordo Iuris pisze o "podważenie tożsamości małżeństwa" a nie o walce par homoseksualnych o równe prawa. Choć już posługiwanie się Kwaśniewskiego pojęciem par (w stosunku do związków homoseksualnych) jest jakimś postępem, to jednak określenia czy sformułowania "przywileje społeczności LGBT"; " LGBT od lat próbują obalić instytucję małżeństwa"; "realizacja swoich ideologicznych celów"; "Stańmy wspólnie w obronie małżeństwa i rodziny!" są nieuczciwe i stawiają nas w roli agresorów a nie pokrzywdzonych (w rozumieniu prawa).
Perrin
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 109
Rejestracja: 29 lip 2017, o 20:48

Re: W jaki sposób obaliłybyście taki dokument?

Post autor: Perrin » 15 sie 2018, o 12:58

eminem98xd pisze:
14 sie 2018, o 17:35
Poza tym co nam rząd poradzi?
Moze i niewiele, ale chociaż nie bedzie chodził na smyczy episkopatu czy biznesmena z Torunia. A to juz bardzo duzo!

Zobacz, niech teraz kilka tysięcy osób pomyśli w taki sam sposób, nie pojdzie do wyborów.. I potem mamy taki pasztet w postaci PiSu.
Bardzo czesto spotykam sie z postawa "nie zagłosuje na mała partie ( np. Na Razem) bo nie ma szans, itd. A przysłowiowy grosz do grosza i moze dzis sejm niebyły w większości prawicowo-konserwatywny.
Perrin
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 109
Rejestracja: 29 lip 2017, o 20:48

Re: W jaki sposób obaliłybyście taki dokument?

Post autor: Perrin » 15 sie 2018, o 12:59

*nie byłby miało byc.
Awatar użytkownika
kilocukru
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 170
Rejestracja: 13 sty 2017, o 22:17

Re: W jaki sposób obaliłybyście taki dokument?

Post autor: kilocukru » 16 sie 2018, o 10:47

Prawda jest taka, że inność drażni jednakowość i tak było jest i będzie. Zawsze znajdzie się jakiś cep, który będzie na nie, choćby to było zbawienne dla całej ludzkości. Ale zgadzam się z tym, że sytuacja jakby się pogorszyła... A może ze względu na to, że temat chwilowo gorący przez parady itp odezwała się cała chmara przeciwników. Kij w mrowisko.

Ale kiedyś osoby o innym kolorze skóry niż biały byli szykanowani, a teraz to jest nie do pomyślenia, żeby kogoś napastować z takiego powodu, więc może jest szansa, że sytuacja kręgów lgbt też kiedyś się zmieni. Jednakże patrząc na to co się dzieje w naszym kraju mam wrażenie, że to będzie dłuugi proces.

Załączam smutny filmik, świadczący o tym, że kilka lat temu było bardzo kiepsko, więc ostatecznie może w ślimaczym tempie sytuacja się poprawia: https://www.youtube.com/watch?v=PkwVVguRdIc
kambona
Posty: 1
Rejestracja: 16 sie 2018, o 14:46

Re: W jaki sposób obaliłybyście taki dokument?

Post autor: kambona » 16 sie 2018, o 16:04

ciezko powiedziec !
buba5
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 42
Rejestracja: 11 gru 2016, o 14:32

Re: W jaki sposób obaliłybyście taki dokument?

Post autor: buba5 » 16 sie 2018, o 23:00

Przenieść się do Niemiec właśnie legalizują trzecią płeć.
To będzie dopiero hicior :D
ulotna_chwila40
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 917
Rejestracja: 16 lis 2014, o 20:36

Re: W jaki sposób obaliłybyście taki dokument?

Post autor: ulotna_chwila40 » 17 sie 2018, o 12:14

Przeczytałam tekst i przyznam,ze proponowana zmiana ustawy o której w nim mowa jest bardzo trudne do obalenia.
Nie mając oficjalnie żadnego poparcia dla swoich działań i walki na rzecz równych praw społecznych i obywatelskich jesteśmy na pozycji przegranej i nic tego faktu w tym momencie nie zmieni.
Osobiście jestem pesymistką co do szansy obalenia tego projektu.
Wszystko co potępiamy u innych, znajdziemy we własnej duszy.
Seneka.
ODPOWIEDZ