lesbijki w polskim showbiz

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ODPOWIEDZ
amakoss13
Posty: 1
Rejestracja: 14 lut 2014, o 18:32

lesbijki w polskim showbiz

Post autor: amakoss13 » 28 lis 2018, o 16:27

Nie wiem czy jest to tematy do dyskusji, bo w końcu coming out i otwarte mówienie na temat swojej orientacji to każdego indywidualna sprawa, ale zastanawia mnie czemu w życiu publicznym w Polsce nie ma żadnej ujawnionej lesbijki. Żyjemy przecież w 38 mln kraju, któraś z tych wszystkich aktorek, piosenkarek czy sportsmenek musi być homo, albo chociaż bi, a tu nic. Tak samo jeżeli chodzi o polskie seriale, nawet jeżeli się pojawi jakaś postać lesbijki to albo na parę odcinków, albo robią coś w stylu bohaterka zakochała się w kobiecie, ale jednak po kilku odcinkach stwierdza że to nie dla niej i wraca do swojego chłopaka :roll: . W stanach to już chyba nie ma serialu w którym by nie było jakiejś postaci lgbt w stałej obsadzie. Nie wiem o co chodzi, producenci aż tak boją się kontrowersji.
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2192
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: lesbijki w polskim showbiz

Post autor: osiol » 28 lis 2018, o 16:47

zastanawia mnie czemu w życiu publicznym w Polsce nie ma żadnej ujawnionej lesbijki.
a pani Adamik to różowy niewidzialny jednorożec? a nieżyjąca już Ania Laszuk?
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: lesbijki w polskim showbiz

Post autor: biedronca » 28 lis 2018, o 17:44

Mi też przyszła do głowy Kasia Adamik, więc to że nie ma żadnej, to chyba lekka przesada. Ale bardzo lekka, bo rzeczywiście z ujawnionymi lesbijkami w polskim życiu publicznym i popkulturze jest straszna bieda.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: lesbijki w polskim showbiz

Post autor: dobranocka14 » 29 lis 2018, o 23:37

O jednej zawodniczce (chyba byłej) bodaj siatkówki przeczytałam niedawno. Ujawniła ją publicznie jej dziewczyna - Włoszka.
Tylko to przypadek raczej mniej znany.
Ze znanych, ujawnionych, obecnie żyjących kobiet nikt poza wymienioną K. Adamik też mi nie przychodzi do głowy. Bieda w temacie.
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2192
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: lesbijki w polskim showbiz

Post autor: osiol » 29 lis 2018, o 23:48

Jeszcze Izabela Filipiak
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: lesbijki w polskim showbiz

Post autor: dobranocka14 » 30 lis 2018, o 00:00

No tak. Tylko czy temat nie dotyczy osób powszechnie (lub choćby szerszej publiczności) znanych?
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2192
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: lesbijki w polskim showbiz

Post autor: osiol » 30 lis 2018, o 00:46

Myślę że ktoś kto publikował chociażby w San Francisco Chronicle czy Wysokich Obcasach a do tego jest prezesem Fundacji Pisarze dla Pokoju jest znany szerszej publiczności.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: lesbijki w polskim showbiz

Post autor: dobranocka14 » 30 lis 2018, o 01:03

osiol pisze:
30 lis 2018, o 00:46
Myślę że ktoś kto publikował chociażby w San Francisco Chronicle czy Wysokich Obcasach a do tego jest prezesem Fundacji Pisarze dla Pokoju jest znany szerszej publiczności.
To musiałybyśmy uzgodnić co dla kogo oznacza osoba powszechnie znana / znana "szerszej publiczności".
massgirlz
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 177
Rejestracja: 29 sty 2018, o 17:25

Re: lesbijki w polskim showbiz

Post autor: massgirlz » 30 lis 2018, o 07:48

Ja mam kilka typów ale jakoś żadna się nie kwapi żeby przyznać=( ale przydałaby się reprezentacja w temacie. Choć być może wróciłoby do współczesnej Polski ukrzyżowanie lub palenie na stosie..... never know jak karzeł u koryta.
_Inar
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 16
Rejestracja: 13 mar 2013, o 23:36

Re: lesbijki w polskim showbiz

Post autor: _Inar » 30 lis 2018, o 21:44

Jak sama nazwa wskazuje - show... ;) A po co robić show? Wystarczy zachować klasę, a co za tym idzie, ogładę, spokój, rozwagę, zdrowy rozsądek. itp ... Nie sądzę, żeby lesbijka z klasą musiała obnosić się ze swoją orientacją seksualną wypisaną na czole. Wystarczy, że tego nie robi, a inni ludzie, którzy równie mają klasę, przyjmą to po prostu do wiadomości i nie będą robić z tego wielkiego "show". Bo czy tak naprawdę o "show" chodzi? Mediom pewnie tak, ale czy media potrzebne są lesbijkom? Chyba tylko tym, które potrzebują rozgłosu, a wiele z nas chce po prostu spokojnie żyć i póki co, nikt w tym kraju nie odbiera nam do tego praw. Wystarczy pójść do notariusza, jak już tak bardzo się chce... dzielić majątek, zostawiać spadek, powierzać opiekę nad innym... To tylko kwestia dwóch podpisów w notariacie, a w naszym kraju to nie stanowi żadnego problemu. Dlatego nie rozumiem, po co te całe "show"? A, już rozumiem po co, najbardziej potrzebne jest to tym, którzy pragną rozgłosu ;) Z pozdrowieniami dla foremek ;)
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2192
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: lesbijki w polskim showbiz

Post autor: osiol » 30 lis 2018, o 22:51

nikt w tym kraju nie odbiera nam do tego praw. Wystarczy pójść do notariusza, jak już tak bardzo się chce... dzielić majątek, zostawiać spadek, powierzać opiekę nad innym
Jasne i ten przekazany "majątek" mimo, że pracowałyście na niego razem ona zapłaci najwyższy podatek od spadku od obcej osoby. Bo podpis u notariusza nie da jej prawa nazywać się Twoją rodziną. Więc spadek po Tobie jest w ostatniej grupie dziedziczenia. Możesz notarialnie powierzyć jej opiekę nad Waszymi wspólnymi dziećmi, ale jeśli to Ty je urodziłaś, takie notarialne powierzenie opieki nie będzie miało żadnego znaczenia. Możesz nawet podpisać notarialną zgodę na to że to ona będzie decydować o Twoim leczeniu gdybyś była nieprzytomna, a w szpitalu i tak ważniejsze będzie zdanie Twojej biologicznej rodziny.

Można zgadzać się na ochłapy, skoro to komuś wystarcza. Ale nie nazywajmy tego równymi prawami.
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: lesbijki w polskim showbiz

Post autor: jasandra » 30 lis 2018, o 23:15

osiol pisze:
30 lis 2018, o 22:51
nikt w tym kraju nie odbiera nam do tego praw. Wystarczy pójść do notariusza, jak już tak bardzo się chce... dzielić majątek, zostawiać spadek, powierzać opiekę nad innym
Jasne i ten przekazany "majątek" mimo, że pracowałyście na niego razem ona zapłaci najwyższy podatek od spadku od obcej osoby. Bo podpis u notariusza nie da jej prawa nazywać się Twoją rodziną. Więc spadek po Tobie jest w ostatniej grupie dziedziczenia. Możesz notarialnie powierzyć jej opiekę nad Waszymi wspólnymi dziećmi, ale jeśli to Ty je urodziłaś, takie notarialne powierzenie opieki nie będzie miało żadnego znaczenia. Możesz nawet podpisać notarialną zgodę na to że to ona będzie decydować o Twoim leczeniu gdybyś była nieprzytomna, a w szpitalu i tak ważniejsze będzie zdanie Twojej biologicznej rodziny.

Można zgadzać się na ochłapy, skoro to komuś wystarcza. Ale nie nazywajmy tego równymi prawami.
Osioł, to ta sama foremka, która twierdzi, że feminizm jest niepotrzebny, a feministki to smutne niespełnione kobiety. Sprawdzilam, zanim zaczęłam się denerwować :D.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: lesbijki w polskim showbiz

Post autor: dobranocka14 » 30 lis 2018, o 23:28

_Inar pisze:
30 lis 2018, o 21:44
Jak sama nazwa wskazuje - show... ;) A po co robić show? Wystarczy zachować klasę, a co za tym idzie, ogładę, spokój, rozwagę, zdrowy rozsądek. itp ... Nie sądzę, żeby lesbijka z klasą musiała obnosić się ze swoją orientacją seksualną wypisaną na czole. Wystarczy, że tego nie robi, a inni ludzie, którzy równie mają klasę, przyjmą to po prostu do wiadomości i nie będą robić z tego wielkiego "show". Bo czy tak naprawdę o "show" chodzi? Mediom pewnie tak, ale czy media potrzebne są lesbijkom? Chyba tylko tym, które potrzebują rozgłosu, a wiele z nas chce po prostu spokojnie żyć i póki co, nikt w tym kraju nie odbiera nam do tego praw. Wystarczy pójść do notariusza, jak już tak bardzo się chce... dzielić majątek, zostawiać spadek, powierzać opiekę nad innym... To tylko kwestia dwóch podpisów w notariacie, a w naszym kraju to nie stanowi żadnego problemu. Dlatego nie rozumiem, po co te całe "show"? A, już rozumiem po co, najbardziej potrzebne jest to tym, którzy pragną rozgłosu ;) Z pozdrowieniami dla foremek ;)
Bzdurna argumentacja.
Cały ten post doskonale wpisuje się w klimat wypowiedzi osób niby neutralnie nastawionych do homoseksualistów, dla których jednak rozmowa czy próba edukowania, że świat nie jest taki jakim życzą sobie go widzieć jest już propagandą i obnoszeniem się z orientacją.
Dobrze jest przyzwyczajać społeczeństwo, że homoseksualiści istnieją w każdym wymiarze życia społecznego i żadne zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: lesbijki w polskim showbiz

Post autor: dobranocka14 » 30 lis 2018, o 23:40

jasandra pisze:
30 lis 2018, o 23:15
Osioł, to ta sama foremka, która twierdzi, że feminizm jest niepotrzebny, a feministki to smutne niespełnione kobiety. Sprawdzilam, zanim zaczęłam się denerwować :D.
Faktycznie, plus podkreślanie, że prawdziwa kobieta w tym lesbijka z klasą, siedzi cicho. Mało sprytne.
Miecia36
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 126
Rejestracja: 26 lip 2016, o 10:34

Re: lesbijki w polskim showbiz

Post autor: Miecia36 » 1 gru 2018, o 11:33

Siatkarka reprezentacji Polski - Katarzyna Skorupa, ujawniona, jej partnerką jest siatkarka reprezentacji Włoch.
pannakotta
Posty: 6
Rejestracja: 2 gru 2016, o 20:58

Re: lesbijki w polskim showbiz

Post autor: pannakotta » 2 gru 2018, o 23:57

Katarzyna Adamik i Jej partnerka Olga Chajdas, Natalia Zamilska
Awatar użytkownika
kokona
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 408
Rejestracja: 14 lis 2012, o 12:50

Re: lesbijki w polskim showbiz

Post autor: kokona » 4 gru 2018, o 08:15

Moze nie znana szerokiej publicznosci, ale piosenkarka Patrycja Pati Malinowska.
She's not the chapter. She's all the story
Awatar użytkownika
kokona
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 408
Rejestracja: 14 lis 2012, o 12:50

Re: lesbijki w polskim showbiz

Post autor: kokona » 4 gru 2018, o 08:17

kokona pisze:
4 gru 2018, o 08:15
Moze nie znana szerokiej publicznosci, ale piosenkarka Patrycja Pati Malinowska.
Errata: nieznana
She's not the chapter. She's all the story
acbc
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 729
Rejestracja: 11 sty 2013, o 19:10

Re: lesbijki w polskim showbiz

Post autor: acbc » 6 gru 2018, o 23:24

Miecia36 pisze:
1 gru 2018, o 11:33
Siatkarka reprezentacji Polski - Katarzyna Skorupa, ujawniona, jej partnerką jest siatkarka reprezentacji Włoch.
Skajka? No proszę. Tego nie wiedziałam :-)
Szczerze
Posty: 6
Rejestracja: 19 paź 2018, o 15:09

Re: lesbijki w polskim showbiz

Post autor: Szczerze » 9 gru 2018, o 16:10

Chylińska niech się w końcu przyzna :)
nikimja
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 285
Rejestracja: 13 lis 2013, o 12:54
Lokalizacja: Poznan

Re: lesbijki w polskim showbiz

Post autor: nikimja » 9 gru 2018, o 20:12

Chylińska les? Będąc matka 3 dzieci? Czemu tak sądzisz?
milan4ever
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 175
Rejestracja: 4 gru 2015, o 20:52

Re: lesbijki w polskim showbiz

Post autor: milan4ever » 9 gru 2018, o 20:25

nikimja pisze:
9 gru 2018, o 20:12
Chylińska les? Będąc matka 3 dzieci? Czemu tak sądzisz?
Myślę, że jest bi. Jej image jest bardziej branżowa niż niejednej lesbijki :)
AnnaArendt
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 968
Rejestracja: 25 lut 2017, o 09:54

Re: lesbijki w polskim showbiz

Post autor: AnnaArendt » 10 gru 2018, o 12:54

_Inar pisze:
30 lis 2018, o 21:44
Jak sama nazwa wskazuje - show... ;) A po co robić show? Wystarczy zachować klasę, a co za tym idzie, ogładę, spokój, rozwagę, zdrowy rozsądek. itp ... Nie sądzę, żeby lesbijka z klasą musiała obnosić się ze swoją orientacją seksualną wypisaną na czole. Wystarczy, że tego nie robi, a inni ludzie, którzy równie mają klasę, przyjmą to po prostu do wiadomości i nie będą robić z tego wielkiego "show". Bo czy tak naprawdę o "show" chodzi? Mediom pewnie tak, ale czy media potrzebne są lesbijkom? Chyba tylko tym, które potrzebują rozgłosu, a wiele z nas chce po prostu spokojnie żyć i póki co, nikt w tym kraju nie odbiera nam do tego praw. Wystarczy pójść do notariusza, jak już tak bardzo się chce... dzielić majątek, zostawiać spadek, powierzać opiekę nad innym... To tylko kwestia dwóch podpisów w notariacie, a w naszym kraju to nie stanowi żadnego problemu. Dlatego nie rozumiem, po co te całe "show"? A, już rozumiem po co, najbardziej potrzebne jest to tym, którzy pragną rozgłosu ;) Z pozdrowieniami dla foremek ;)
Inar :) otóż napisałaś tu bardzo dużo, ale niekoniecznie chyba rozumiesz o co chodzi. Jak wiesz mam corke, z kobietą. Wiesz ze w przypadku mojej śmierci druga mama dziecka nie ma żadnych praw a ja za życia nie mogę jej ich przekazać (a po śmierci nie dam rady ;) ) - i notariusza mogę złożyć tetament w którym wskazuje ją jako opiekuna dziecka - owszem, wiesz gdzie ma to sąd? Ano w dupie. Może ale nie.musi, plus dla sądu tzw więź nie ma.znaczenia.

Więc nie opowiadaj bzdur w sprawach które nie stanowią twojej troski. Czy są nam potrzebne medialne autorytety? Oczywiscie
Julia_
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 89
Rejestracja: 4 sie 2018, o 21:20

Re: lesbijki w polskim showbiz

Post autor: Julia_ » 11 gru 2018, o 18:50

milan4ever pisze:
9 gru 2018, o 20:25
nikimja pisze:
9 gru 2018, o 20:12
Chylińska les? Będąc matka 3 dzieci? Czemu tak sądzisz?
Myślę, że jest bi. Jej image jest bardziej branżowa niż niejednej lesbijki :)
Wystarczy się wsłuchać w jej piosenki, nawet z najnowszego albumu ;) Nie mówiąc już o branżowym vibe jaki od niej bije haha. No i nagrała piosenkę o miłości do kobiety, której niestety płeć w tekście musiała być zmieniona na męską :P Mój gejdar mnie nie zawodzi i śmiało mogę powiedzieć, że Chylińska i bi to bardziej niż prawdopodobne.
nikimja
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 285
Rejestracja: 13 lis 2013, o 12:54
Lokalizacja: Poznan

Re: lesbijki w polskim showbiz

Post autor: nikimja » 11 gru 2018, o 19:30

Zapytałam troszkę przewrotnie,bo Chylińska stanowi fenomen w moim życiu. Ja, entuzjastka skrajnej kobiecości i wróg męskości,przed niejednoznaczna Aga rozpływam się po prostu...;) przyszło mi nawet do głowy,ze jest/była że swoją agentka. Z drugiej strony miałam sobie za złe,ze grzebie w cudzym życiu.
Oficjalnie Aga przecież kiedyś zaprzeczyla, że ciągnie Ją do kobiet. No i te umizgi do różnych facetów w mediach(trochę teatralne;))
Jakie to fragmenty słyszysz w piosenkach?(poza "i kochają mnie wszystkie dziewczyny")
Miecia36
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 126
Rejestracja: 26 lip 2016, o 10:34

Re: lesbijki w polskim showbiz

Post autor: Miecia36 » 27 gru 2018, o 10:23

acbc pisze:
6 gru 2018, o 23:24
Miecia36 pisze:
1 gru 2018, o 11:33
Siatkarka reprezentacji Polski - Katarzyna Skorupa, ujawniona, jej partnerką jest siatkarka reprezentacji Włoch.
Skajka? No proszę. Tego nie wiedziałam :-)

Są zdjęcia w necie gdy po meczu całuje swoją dziewczynę - też siatkarkę.To oficjalna wiadomość.
acbc
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 729
Rejestracja: 11 sty 2013, o 19:10

Re: lesbijki w polskim showbiz

Post autor: acbc » 28 gru 2018, o 03:30

Wow rzeczywiście. Akurat jej bym w życiu nie podejrzewala :-P ale fajnie tak czy siak :-)
ODPOWIEDZ