Czy to określenie pasuje?

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ODPOWIEDZ
Agatajebatata
Posty: 3
Rejestracja: 18 kwie 2020, o 16:56

Czy to określenie pasuje?

Post autor: Agatajebatata » 28 kwie 2020, o 19:28

Czy kobieta homoseksualna biromantyczna może określać się jako lesbijka? W przypadku gdy nie planuje związku z mężczyzną, ponieważ nie wyobraża sobie związku bez seksu. Czy ta biromantyczność już jej odbiera etykietę lesbijki?
I analogicznie, czy homoseksualny biromantyczny mężczyzna może uważać się za geja?
markaro69
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 29
Rejestracja: 10 kwie 2015, o 21:10

Re: Czy to określenie pasuje?

Post autor: markaro69 » 29 kwie 2020, o 00:02

Ja jestem biseksualna, ale homoromantyczna. I też się zadtanawiam, kim jestem :D Nie wyobrażam sobie w pełni zaangażowanego związku z facetem. I nawet się do niego nie zabieram.
spacerowiczka9
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 146
Rejestracja: 18 paź 2019, o 20:33

Re: Czy to określenie pasuje?

Post autor: spacerowiczka9 » 29 kwie 2020, o 00:10

Agatajebatata pisze:
28 kwie 2020, o 19:28
Czy kobieta homoseksualna biromantyczna może określać się jako lesbijka? W przypadku gdy nie planuje związku z mężczyzną, ponieważ nie wyobraża sobie związku bez seksu. Czy ta biromantyczność już jej odbiera etykietę lesbijki?
I analogicznie, czy homoseksualny biromantyczny mężczyzna może uważać się za geja?
Pewnie zależy od definicji. Jeśli osoba homo to taka, która jest zainteresowana i seksualnie i romantycznie osobami tej samej płci to kobieta biromantyczna, ale seksualnie zainteresowana tylko kobietami jest lesbijką - bo i seksualnie i romantycznie jest zainteresowana tylko kobietami.
Awatar użytkownika
SwitchMe
Posty: 4
Rejestracja: 29 kwie 2020, o 08:07
Lokalizacja: małopolskie

Re: Czy to określenie pasuje?

Post autor: SwitchMe » 29 kwie 2020, o 08:48

kurczę, nawet nie wiedziałam, że coś takiego istnieje ale zastanowię się nad tym
ODPOWIEDZ