zaniedbane lesbijki

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ODPOWIEDZ
Ania1982a
Posty: 9
Rejestracja: 13 maja 2020, o 01:06

Re: zaniedbane lesbijki

Post autor: Ania1982a » 16 maja 2020, o 22:21

a co do mnie - blisko mi czasami do dziada , i masz rację to nie jest najlepsze nastawienie do świata, ale na ten moment tak mam, mogę się zmusić do spaceru - bo to daje mi radość , a z myciem włosów - cóż czasami zawalam...
Awatar użytkownika
devise
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 68
Rejestracja: 8 paź 2017, o 02:25

Re: zaniedbane lesbijki

Post autor: devise » 16 maja 2020, o 22:24

Ok. Tylko, że w związkach partnerskich jest jeszcze strefa seksualna, która albo ktoś pobudza, albo nie. Sporo dobrej zabawy można mieć z przyjaciółmi. :roll: Dobierając się w pary, ktoś musi nas pobudzać seksualnie. A czy to pobudzenie to wytwór socjalizacji w większej czy mniejszej mierze to już nowy temat.
Zajebiście wyluzowany kwiat na tafli jeziora
0k0b0ga
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 443
Rejestracja: 5 sty 2017, o 01:11

Re: zaniedbane lesbijki

Post autor: 0k0b0ga » 16 maja 2020, o 22:29

Ranyboskie, komus sie chce prasowac ciuchy???
Awatar użytkownika
devise
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 68
Rejestracja: 8 paź 2017, o 02:25

Re: zaniedbane lesbijki

Post autor: devise » 16 maja 2020, o 22:47

No już wiemy, że nie lesbijkom :D
Zajebiście wyluzowany kwiat na tafli jeziora
she76
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 574
Rejestracja: 17 lip 2017, o 15:12

Re: zaniedbane lesbijki

Post autor: she76 » 16 maja 2020, o 23:02

0k0b0ga pisze:
16 maja 2020, o 22:29
Ranyboskie, komus sie chce prasowac ciuchy???
Niektóre niestety trzeba, wszystko zależy od materiału :)
Monifarma
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 11
Rejestracja: 11 maja 2020, o 20:28

Re: zaniedbane lesbijki

Post autor: Monifarma » 17 maja 2020, o 00:11

Cholera- chyba ze mna cos nie tak! Ja prasuje swoje ubiory codziennie przed praca..... 🙈 I nawet prysznic biore dwa razy dziennie.....
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: zaniedbane lesbijki

Post autor: biedronca » 17 maja 2020, o 02:52

wojtek pisze:
16 maja 2020, o 17:30
nowa_ja123 pisze:
16 maja 2020, o 17:12
O czym ty wogóle... piszesz
jeśli nie wiesz o czym ja piszę to sobie daruję tłumaczenie ci czegokolwiek. widocznie nie ogarniasz pewnych spraw, np. tego czym są normy kulturowe, socjalizacja, itp. Doczytaj sobie, doucz się, a potem sama się zastanów nad tym dlaczego tatuaże kojarzą ci się z wiezieniem, a makijaż z zadbaniem. wiem, wiem, teraz i tak tego nie rozumiesz i nie wiesz o co mi chodzi. dlatego sugeruję więcej edukacji w dziedzinie socjalizacji, norm kulturowych, itp.
Ta norma, że tatuaż oznacza więzienie a makijaż zadbanie jest w wielu środowiskach już od dawna baaardzo nieaktualna.
wojtek
super forma
super forma
Posty: 2878
Rejestracja: 19 lis 2016, o 21:43

Re: zaniedbane lesbijki

Post autor: wojtek » 17 maja 2020, o 10:26

biedronca pisze:
17 maja 2020, o 02:52
wojtek pisze:
16 maja 2020, o 17:30
nowa_ja123 pisze:
16 maja 2020, o 17:12
O czym ty wogóle... piszesz
jeśli nie wiesz o czym ja piszę to sobie daruję tłumaczenie ci czegokolwiek. widocznie nie ogarniasz pewnych spraw, np. tego czym są normy kulturowe, socjalizacja, itp. Doczytaj sobie, doucz się, a potem sama się zastanów nad tym dlaczego tatuaże kojarzą ci się z wiezieniem, a makijaż z zadbaniem. wiem, wiem, teraz i tak tego nie rozumiesz i nie wiesz o co mi chodzi. dlatego sugeruję więcej edukacji w dziedzinie socjalizacji, norm kulturowych, itp.
Ta norma, że tatuaż oznacza więzienie a makijaż zadbanie jest w wielu środowiskach już od dawna baaardzo nieaktualna.
wiem że nieaktualne, ale chodziło mi o to żeby autorka zastanowiła się nad tym skąd jej się te skojarzenia wzięły, np. tatuażow z więzieniem, bo właśnie wzięły się z tego że tak została wychowana! w takiej kulturze, w takich normach kulturowych, gdzie makijaż oznacza(ł) zadbanie, tatuaże to więzienie, itp. itd. Bo ona sobie nawet sprawy nie zdaje że jedzie stereotypami od pierwszego postu, które w nią wtłoczyły właśnie normy kulturowe, dlatego nie rozumie o czym ja pisałam, gdy pisałam o kobietach hetero wtłoczonych w męską wizję świata, w męską wizję kobiety. tyle ode mnie w tym wątku, wiecej tłumaczyć mi się już nie chce.
nowa_ja123
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 117
Rejestracja: 19 sie 2019, o 21:50

Re: zaniedbane lesbijki

Post autor: nowa_ja123 » 17 maja 2020, o 12:19

wojtek pisze:
16 maja 2020, o 17:30
nowa_ja123 pisze:
16 maja 2020, o 17:12
O czym ty wogóle... piszesz
jeśli nie wiesz o czym ja piszę to sobie daruję tłumaczenie ci czegokolwiek. widocznie nie ogarniasz pewnych spraw, np. tego czym są normy kulturowe, socjalizacja, itp. Doczytaj sobie, doucz się, a potem sama się zastanów nad tym dlaczego tatuaże kojarzą ci się z wiezieniem, a makijaż z zadbaniem. wiem, wiem, teraz i tak tego nie rozumiesz i nie wiesz o co mi chodzi. dlatego sugeruję więcej edukacji w dziedzinie socjalizacji, norm kulturowych, itp.
Chryste Panie...tu mie chodzi o tłumaczenie czegokolwiek bo opinie są różne i dobrze że takie są! Masz tendencje do wyrywania zdań, a nawet fragmentu zdania z kontekstu - jak teraz ;) nie rozumiem twojego ataku na mnie i obrażania. Nie o to mi chodziło tworząc ten temat..widzę że się uważasz za alfę i omegę hmmm a może jesteś bardziej sfrustrowana niż ja ;) stawiam jednak na to drugie ;)
nowa_ja123
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 117
Rejestracja: 19 sie 2019, o 21:50

Re: zaniedbane lesbijki

Post autor: nowa_ja123 » 17 maja 2020, o 12:23

she76 pisze:
16 maja 2020, o 21:51
Ania1982a pisze:
16 maja 2020, o 20:10
Ja jestem taka troche zaniedbana. Nigdy mi sie nie chcialo jakos specjalnie stroic. Tatuazy nie mam. Polecam dokladnie precyzowanie w ogloszeniach - czego oczekujesz. Choc dodam tez, ze czasami skupiajac sie na wygladzie za bardzo mozemy stracic mega fajna osobowosc.
Co to może być za mega fajna osobowość, której wygląd krzyczy "nie chce mi się". Co innego gdy ktoś jest np.niezamożny i nie stać go na markowe ciuchy, wizyty u kosmetyczki i w spa, ale mimo tego wkłada jakiś codzienny wysiłek, by nie odpychać swoim wyglądem i cieszy oko czystym, wyprasowanym ubraniem, czystymi butami, umytymi włosami itp., a co innego gdy ktoś przyzwyczaił się do myśli, że wszystko samo się zrobi, a jak się nie zrobi to trudno. Zadbanie to nie kwestia pieniędzy, ale pewnej postawy życiowej. Można być biednym i zadbanym. Nie należy mylić ubóstwa z dziadostwem.
bardzo trafna wypowiedź!
nowa_ja123
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 117
Rejestracja: 19 sie 2019, o 21:50

Re: zaniedbane lesbijki

Post autor: nowa_ja123 » 17 maja 2020, o 12:30

wojtek pisze:
17 maja 2020, o 10:26
biedronca pisze:
17 maja 2020, o 02:52
wojtek pisze:
16 maja 2020, o 17:30


jeśli nie wiesz o czym ja piszę to sobie daruję tłumaczenie ci czegokolwiek. widocznie nie ogarniasz pewnych spraw, np. tego czym są normy kulturowe, socjalizacja, itp. Doczytaj sobie, doucz się, a potem sama się zastanów nad tym dlaczego tatuaże kojarzą ci się z wiezieniem, a makijaż z zadbaniem. wiem, wiem, teraz i tak tego nie rozumiesz i nie wiesz o co mi chodzi. dlatego sugeruję więcej edukacji w dziedzinie socjalizacji, norm kulturowych, itp.
Ta norma, że tatuaż oznacza więzienie a makijaż zadbanie jest w wielu środowiskach już od dawna baaardzo nieaktualna.
wiem że nieaktualne, ale chodziło mi o to żeby autorka zastanowiła się nad tym skąd jej się te skojarzenia wzięły, np. tatuażow z więzieniem, bo właśnie wzięły się z tego że tak została wychowana! w takiej kulturze, w takich normach kulturowych, gdzie makijaż oznacza(ł) zadbanie, tatuaże to więzienie, itp. itd. Bo ona sobie nawet sprawy nie zdaje że jedzie stereotypami od pierwszego postu, które w nią wtłoczyły właśnie normy kulturowe, dlatego nie rozumie o czym ja pisałam, gdy pisałam o kobietach hetero wtłoczonych w męską wizję świata, w męską wizję kobiety. tyle ode mnie w tym wątku, wiecej tłumaczyć mi się już nie chce.
czytaj Wojtku ze zrozumieniem. Napisałam że spotykam kobiety z tatuażami rodem z wiezienia, a nie że tatuaże kojarzą mi się z więzieniem to jedno. Nie tylko od tego wątku zauważyłam że tworzysz swoje własne historie na wypowiedzi grupowiczów, zamiast dyskutować próbujesz tutaj umowalniać a co gorsze stawiasz się ponad innymi, lepiej wiesz, więcej czytałaś, więcej widziałaś. Do oceny kogoś kogo nie znasz też jesteś pierwsza.. bardzo to niegrzeczne a powiedziałabym nawet że podłe. Bawisz się tutaj w psychologa, filozofa, socjologa a przede wszystkim moralizatora. Proponuje Ci zastanowić skąd taka zawiść w tobie...
nowa_ja123
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 117
Rejestracja: 19 sie 2019, o 21:50

Re: zaniedbane lesbijki

Post autor: nowa_ja123 » 17 maja 2020, o 12:33

devise pisze:
16 maja 2020, o 22:24
Ok. Tylko, że w związkach partnerskich jest jeszcze strefa seksualna, która albo ktoś pobudza, albo nie. Sporo dobrej zabawy można mieć z przyjaciółmi. :roll: Dobierając się w pary, ktoś musi nas pobudzać seksualnie. A czy to pobudzenie to wytwór socjalizacji w większej czy mniejszej mierze to już nowy temat.
bardzo bardzo mądre słowa. Samym charakterem i poczuciem humoru związku opartego na bliskości w tym seksie się nie zbuduje, skoro nie pociągają mnie niedbalusy a wręcz odpychają..
sylwialubiewska
Posty: 1
Rejestracja: 11 lut 2018, o 01:20

Re: zaniedbane lesbijki

Post autor: sylwialubiewska » 17 maja 2020, o 14:44

Jestem w stanie zrozumieć koleżankę.

Podejrzewam, że musiało Ci się dobrze z dziewczyną pisać skoro zgodziłaś się pójść na randkę.
Spotykasz kogoś na żywo a tu: wygięte ubrania, włosy nie zadbane. To, że "gruba" czynie umalowania
to już nie ma znaczenie. Ale to, że ktoś się nie postarał wiedząc, że idzie na randkę.
Randka zobowiązuje. Nie ma znaczenia lesbijka, hetero czy jakkolwiek nazwiesz.


Nie trać wiary.
W końcu zjawi się ktoś komu będzie zależało.
No i nie oszuka wysyłając zdjęcie przed spotkaniem. ;)
Awatar użytkownika
nataliagk
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 519
Rejestracja: 25 paź 2019, o 20:01

Re: zaniedbane lesbijki

Post autor: nataliagk » 17 maja 2020, o 15:12

Monifarma pisze:
17 maja 2020, o 00:11
Cholera- chyba ze mna cos nie tak! Ja prasuje swoje ubiory codziennie przed praca..... 🙈 I nawet prysznic biore dwa razy dziennie.....
Wołajcie egzorcystę, bo tu już nic więcej nie pomoże! :olaboga: :podbite oczko:
JanBrechta
Posty: 7
Rejestracja: 21 gru 2018, o 23:29

Re: zaniedbane lesbijki

Post autor: JanBrechta » 17 maja 2020, o 16:42

Ciekawe, ciekawe…. zainteresował mnie post nowejja123 , bo sama zaobserwowałam to, o czym pisze na temat kobiet les, tych, które widać i nawet czuć. Ale już nie zadaję tu takich pytań;)
Bardziej mnie zainteresowały odpowiedzi. Zdecydowanie „błyszczy” na tle innych forumowiczek wojtek. Zreszta często się wypowiada w podobnym stylu. Jakim?

1/Nie ad rem, lecz ad personam. Ex cathedra, z pozycji autorytetu, rodzica do dziecka. Nie na temat za pomocą faktów, konkretów, źródeł, lecz atak personalny, czuć w wypowiedziach agresję („swój swego przyciąga”, „doucz się, nie wiesz, doczytaj, zastanów się, bo nie rozumiesz”, , innymi słowy: pleciesz bzdury mała niedouczona dziewczynko, „szukaj kogoś kto ci przypasuje zamiast narzekać (sic!), że ludzie nie są tacy jak ty byś chciała żeby byli.” Nie mam odczucia, że nowaja123 narzeka, raczej w stonowanym stylu pisze o swoich obserwacjach i pyta o czyjeś obserwacje i zdanie. Nie pyta : co myślicie o mnie? Jestem douczona czy nie, taka lub siaka?

- zamiast konkretów to mamy uogólnianie, ta stanowczość, wręcz autorytarne przekonanie o swojej racji, a odmieńców toporem najlepiej haha (betonowe mohery tak dyskutują) .

2/ Wg wojtka lesbijki są lepsze od pustych heteryczek : „hetero są piękniejsze i bardziej zadbane, ale lesbijki mają więcej charakteru. Hetero są mdłe jak dla mnie, przezroczyste, nudne - oczywiście tylko jako potencjalne partnerki i kochanki ! bo mam wiele przyjaciółek hetero, koleżanek i one są ok. ale to lesbijki mają ten charakter, odwagę i ten pazur,”
Na czym ma niby polegać i w czym się objawiać ten charakter? Odwaga?, ten pazur? Charakter, ale co potrafi zrobić ta zaniedbana pod każdym względem lesbijska odważna dama z charakterem ,na co ją stać? Agresywnie kogoś zaatakować? Dać innej fizyczny wpierdol za inne zdanie lub poderwanie jej dziewczyny?? Całować się z dziewczyną na ulicy? Że wyszła z szafy? Pazur? Po plecach? Zjebac kogoś słownie publicznie?Jak się objawia pazur? Np. seks w toalecie? No bo ja nie wiem. Same ogólniki, typowa negatywna retoryka żywcem z książki - poczytaj, miły wojtku;) Poducz się, a potem tu wróć i ćwicz pozytywnie nowa wiedzę;)

3/ Podobno dla lesbijki liczy się wnętrze, a nie wygląd- cudne uogólnienie, to dla usprawiedliwienia swego wygladu oraz ogólnie życiowego zaniedbania, jakże tu częste.

Od dawien dawna twierdzi się ( w necie multum artykułów, ale ja roboty nie będę za nikogo odwalać i na tacy podawać linki)), że wszystkie stworzenia dążą do harmonii, poczucia bezpieczeństwa, spokoju, zaufania, stabilności. Każde stworzenie dba o porządek i ogólnie czystość: czyści pióra, podogonie, naprawia gniazda, itp. Robią to stworzenia instynktownie, tak im matka natura każe, aby zachowały zdrowie fizyczne i psychiczne swoje i w rodzinie. Nie ja wymyśliłam, od lat to wiedzą, opisali, badali itd.
Chaos, bałagan i brud w domu, również strój, zaniedbanie są odzwierciedleniem stanu psychicznego człowieka, często to depresja, bo wtedy wszystko obojętnieje, lub choroba psychiczna, uzależnienie. Nieprawda? Vide książki , artykuły naukowe medyczne i inne.
Wg wojtka akurat ta kobieta zaniedbana, zapuszczona, z tłustymi włosami, brudnymi spodniami , wypchanymi na kolanach, wyciągniętym swetrem, ze sporą nadwagą, przy tym zakompleksiona, często po traumatycznych przeżyciach,z depresja, która często objawia się też jak wyżej, ma cenne wnetrze i dlatego zdecydowanie większą szansę, by nam dać: prawdziwą, bezinteresowną miłość na całe życie, zrozumienie, stabilizację emocjonalna i nie tylko, pomoc w trudnych sprawach, wsparcie w depresji, uzależnieniu (mnóstwo tu takich) ,dobrą radę, aktywne działanie w celu rozwiązywania życiowych problemów, spokój, poczucie bezpieczeństwa, uczciwość, zaufanie, wierność, pozytywną energię, radość życia i chęć do życia. Zadbana przy takiej wysiada;) Cóż, wolny (jeszcze ) kraj, woli kto taka? Bierz!:)

Wojtek atakuje personalnie nie tylko nowaja123 tak, by jej wbić szpilę, pokazać jej jaka malutka, niedouczona, głupiutka. Zauważyłam to samo w innych wojtusia komentarzach i dlatego piszę. Nie wiem jak ma nowaja123, we wpisie jawi mi się jako ktoś zrównoważony, ale na tym portalu jest wiele kobiet nadwrażliwych, niepewnych, w depresji, zakompleksionych, z zaniżoną samooceną. Dla nich zabranie głosu tutaj to czasem wyczyn i przeczytanie na forum publicznym , np. taki post od wojtka, ze jest głupiutka, nie wie, nie czyta, nie rozumie, pisze bzdury, to nóż w plecy. Wiem od znajomych, ze są tu dziewczyny, które naprawdę płaczą i przezywają, gdy ktoś im dowali złośliwie na czacie czy na forum, szczególnie gdy nikogo nie zaczepiały, nic złego nie robiły.
Wojtku, z powodow jak wyżej, zmień, proszę, retorykę, zaprzestań wycieczek osobistych, złośliwości, ataków personalnych, pisz na temat, a nie na temat osób. Oczywiście zakrzykniesz, ze to bzdura, to ja taka głupia, zla, niedobra, niedouczona itd., hehe. Skąd wiem? Ano bo dla takich osób jak ty istnieje tylko ich racja, jasno widać w tym i w poprzednich różnych wpisach. Mają w dupie jak się czuje inna osoba, byle poprawiły sobie samopoczucie i samoocenę. Chętnie atakują, ale słabsze od siebie, delikatne i wrażliwe, no i oczywiście te kulturalne, merytoryczne, które w odpowiedzi nie dowalą wojtkowi w jego stylu tak, że mu w piety pójdzie i poczuje sam jak smakuje wredność, złośliwość, personalny atak, wycieczki osobiste, itp.
Ale ja nie muszę być kulturalna wobec takich osób:) Dlatego , wojtuś, na koniec: rottweiler, owczarek , także małe zrównoważone psy kroczą na ulicy spokojnie lub leżą na podwórku obserwując leniwie otoczenie, reagując tylko na prawdziwe zagrożenie, czyjś atak. A co robi taki niezrównoważony piesek-torebka? Np. ratlerek? Szczeka przeraźliwie, rzuca się na smyczy , biega jak wściekły. Pewne siebie psy, nawet maluchy, tak , maluchy! zrównoważone wzbudzają respekt nie tyle swoim wyglądem (wzrost niczego nie gwarantuje), ale wewnętrzną mocą (bywa, że mikropies rzadzi stadem psów wiekszych od niego) i nie muszą szczekaniem, podstępnym ukąszeniem przekonywać nikogo o swojej osobistej sile. Niezrównoważone psy wariaty dra często pysk, ale ze strachu - aby zrobić wrażenie groźnego, by uprzedzić ewentualny atak, taki pies chce pokazać, że jest groźny, nakręca się, udając pseudo moc. Agresję personalną, atak nie w samoobronie, lecz na zapas stosują ratlerki ludzkie. Niepewne siebie, z niską samoocena, zakompleksione poprawiaja sobie samopoczucie, gdy sprowadzą kogoś do parteru, skopią czasem dosłownie. Niektóre lesbijki to czasem takie ratlerki - z poczuciem braku spłecznej akceptacji, bywa, ze po traumach, psychicznie rozchwiane uciekają od ludzi w świat wirtualny, tu atakują, rekompensując sobie właśnie marne samopoczucie. Jesteś tego przykładem, atakujesz personalnie, piszesz nie na temat no i dziennie poświęcasz ok. kilka godzin na ten wirtualny portal:

2154 | Posty użytkownika
(0.32% wszystkich postów / średnio dziennie: 1.69), oraz inne dane

Wojtuś, ciężko ci, masz problemy, ale istnieją inne metody pomocy sobie niż czyimś kosztem, może czasem i czyimiś łzami. Powodzenia, chłopcze, lub kobieto z tożsamością męską lub pseudo męską?, osobo (sorry, nick jakiś dziwny, nie wiem kim jestes) być może z jakimś osobistym dramatem. Pracuj nad sobą, za darmo nic na świecie nie ma.
Tyle na ten temat. Rzadko wchodzę, rzadko piszę, ale mam dość na dziś intensywnej pracy:), wolę sobie spokojnie podryfować w necie, tu i tam, gdziekolwiek, skrobnąć coś, tu i tam, dlatego leniwie klecę i ten jednorazowy ...elaborat;). Więcej pisać w tym temacie nie zamierzam:)

Nowaja123, przepraszam za skrócony nick:), masz we wszystkim rację, pozdrawiam::) Pozdrawiam panie, które wypowiadają się tu w spokojnym, rzeczowym tonie:)
nowa_ja123
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 117
Rejestracja: 19 sie 2019, o 21:50

Re: zaniedbane lesbijki

Post autor: nowa_ja123 » 17 maja 2020, o 17:47

JanBrechta pisze:
17 maja 2020, o 16:42
Ciekawe, ciekawe…. zainteresował mnie post nowejja123 , bo sama zaobserwowałam to, o czym pisze na temat kobiet les, tych, które widać i nawet czuć. Ale już nie zadaję tu takich pytań;)
Bardziej mnie zainteresowały odpowiedzi. Zdecydowanie „błyszczy” na tle innych forumowiczek wojtek. Zreszta często się wypowiada w podobnym stylu. Jakim?

1/Nie ad rem, lecz ad personam. Ex cathedra, z pozycji autorytetu, rodzica do dziecka. Nie na temat za pomocą faktów, konkretów, źródeł, lecz atak personalny, czuć w wypowiedziach agresję („swój swego przyciąga”, „doucz się, nie wiesz, doczytaj, zastanów się, bo nie rozumiesz”, , innymi słowy: pleciesz bzdury mała niedouczona dziewczynko, „szukaj kogoś kto ci przypasuje zamiast narzekać (sic!), że ludzie nie są tacy jak ty byś chciała żeby byli.” Nie mam odczucia, że nowaja123 narzeka, raczej w stonowanym stylu pisze o swoich obserwacjach i pyta o czyjeś obserwacje i zdanie. Nie pyta : co myślicie o mnie? Jestem douczona czy nie, taka lub siaka?

- zamiast konkretów to mamy uogólnianie, ta stanowczość, wręcz autorytarne przekonanie o swojej racji, a odmieńców toporem najlepiej haha (betonowe mohery tak dyskutują) .

2/ Wg wojtka lesbijki są lepsze od pustych heteryczek : „hetero są piękniejsze i bardziej zadbane, ale lesbijki mają więcej charakteru. Hetero są mdłe jak dla mnie, przezroczyste, nudne - oczywiście tylko jako potencjalne partnerki i kochanki ! bo mam wiele przyjaciółek hetero, koleżanek i one są ok. ale to lesbijki mają ten charakter, odwagę i ten pazur,”
Na czym ma niby polegać i w czym się objawiać ten charakter? Odwaga?, ten pazur? Charakter, ale co potrafi zrobić ta zaniedbana pod każdym względem lesbijska odważna dama z charakterem ,na co ją stać? Agresywnie kogoś zaatakować? Dać innej fizyczny wpierdol za inne zdanie lub poderwanie jej dziewczyny?? Całować się z dziewczyną na ulicy? Że wyszła z szafy? Pazur? Po plecach? Zjebac kogoś słownie publicznie?Jak się objawia pazur? Np. seks w toalecie? No bo ja nie wiem. Same ogólniki, typowa negatywna retoryka żywcem z książki - poczytaj, miły wojtku;) Poducz się, a potem tu wróć i ćwicz pozytywnie nowa wiedzę;)

3/ Podobno dla lesbijki liczy się wnętrze, a nie wygląd- cudne uogólnienie, to dla usprawiedliwienia swego wygladu oraz ogólnie życiowego zaniedbania, jakże tu częste.

Od dawien dawna twierdzi się ( w necie multum artykułów, ale ja roboty nie będę za nikogo odwalać i na tacy podawać linki)), że wszystkie stworzenia dążą do harmonii, poczucia bezpieczeństwa, spokoju, zaufania, stabilności. Każde stworzenie dba o porządek i ogólnie czystość: czyści pióra, podogonie, naprawia gniazda, itp. Robią to stworzenia instynktownie, tak im matka natura każe, aby zachowały zdrowie fizyczne i psychiczne swoje i w rodzinie. Nie ja wymyśliłam, od lat to wiedzą, opisali, badali itd.
Chaos, bałagan i brud w domu, również strój, zaniedbanie są odzwierciedleniem stanu psychicznego człowieka, często to depresja, bo wtedy wszystko obojętnieje, lub choroba psychiczna, uzależnienie. Nieprawda? Vide książki , artykuły naukowe medyczne i inne.
Wg wojtka akurat ta kobieta zaniedbana, zapuszczona, z tłustymi włosami, brudnymi spodniami , wypchanymi na kolanach, wyciągniętym swetrem, ze sporą nadwagą, przy tym zakompleksiona, często po traumatycznych przeżyciach,z depresja, która często objawia się też jak wyżej, ma cenne wnetrze i dlatego zdecydowanie większą szansę, by nam dać: prawdziwą, bezinteresowną miłość na całe życie, zrozumienie, stabilizację emocjonalna i nie tylko, pomoc w trudnych sprawach, wsparcie w depresji, uzależnieniu (mnóstwo tu takich) ,dobrą radę, aktywne działanie w celu rozwiązywania życiowych problemów, spokój, poczucie bezpieczeństwa, uczciwość, zaufanie, wierność, pozytywną energię, radość życia i chęć do życia. Zadbana przy takiej wysiada;) Cóż, wolny (jeszcze ) kraj, woli kto taka? Bierz!:)

Wojtek atakuje personalnie nie tylko nowaja123 tak, by jej wbić szpilę, pokazać jej jaka malutka, niedouczona, głupiutka. Zauważyłam to samo w innych wojtusia komentarzach i dlatego piszę. Nie wiem jak ma nowaja123, we wpisie jawi mi się jako ktoś zrównoważony, ale na tym portalu jest wiele kobiet nadwrażliwych, niepewnych, w depresji, zakompleksionych, z zaniżoną samooceną. Dla nich zabranie głosu tutaj to czasem wyczyn i przeczytanie na forum publicznym , np. taki post od wojtka, ze jest głupiutka, nie wie, nie czyta, nie rozumie, pisze bzdury, to nóż w plecy. Wiem od znajomych, ze są tu dziewczyny, które naprawdę płaczą i przezywają, gdy ktoś im dowali złośliwie na czacie czy na forum, szczególnie gdy nikogo nie zaczepiały, nic złego nie robiły.
Wojtku, z powodow jak wyżej, zmień, proszę, retorykę, zaprzestań wycieczek osobistych, złośliwości, ataków personalnych, pisz na temat, a nie na temat osób. Oczywiście zakrzykniesz, ze to bzdura, to ja taka głupia, zla, niedobra, niedouczona itd., hehe. Skąd wiem? Ano bo dla takich osób jak ty istnieje tylko ich racja, jasno widać w tym i w poprzednich różnych wpisach. Mają w dupie jak się czuje inna osoba, byle poprawiły sobie samopoczucie i samoocenę. Chętnie atakują, ale słabsze od siebie, delikatne i wrażliwe, no i oczywiście te kulturalne, merytoryczne, które w odpowiedzi nie dowalą wojtkowi w jego stylu tak, że mu w piety pójdzie i poczuje sam jak smakuje wredność, złośliwość, personalny atak, wycieczki osobiste, itp.
Ale ja nie muszę być kulturalna wobec takich osób:) Dlatego , wojtuś, na koniec: rottweiler, owczarek , także małe zrównoważone psy kroczą na ulicy spokojnie lub leżą na podwórku obserwując leniwie otoczenie, reagując tylko na prawdziwe zagrożenie, czyjś atak. A co robi taki niezrównoważony piesek-torebka? Np. ratlerek? Szczeka przeraźliwie, rzuca się na smyczy , biega jak wściekły. Pewne siebie psy, nawet maluchy, tak , maluchy! zrównoważone wzbudzają respekt nie tyle swoim wyglądem (wzrost niczego nie gwarantuje), ale wewnętrzną mocą (bywa, że mikropies rzadzi stadem psów wiekszych od niego) i nie muszą szczekaniem, podstępnym ukąszeniem przekonywać nikogo o swojej osobistej sile. Niezrównoważone psy wariaty dra często pysk, ale ze strachu - aby zrobić wrażenie groźnego, by uprzedzić ewentualny atak, taki pies chce pokazać, że jest groźny, nakręca się, udając pseudo moc. Agresję personalną, atak nie w samoobronie, lecz na zapas stosują ratlerki ludzkie. Niepewne siebie, z niską samoocena, zakompleksione poprawiaja sobie samopoczucie, gdy sprowadzą kogoś do parteru, skopią czasem dosłownie. Niektóre lesbijki to czasem takie ratlerki - z poczuciem braku spłecznej akceptacji, bywa, ze po traumach, psychicznie rozchwiane uciekają od ludzi w świat wirtualny, tu atakują, rekompensując sobie właśnie marne samopoczucie. Jesteś tego przykładem, atakujesz personalnie, piszesz nie na temat no i dziennie poświęcasz ok. kilka godzin na ten wirtualny portal:

2154 | Posty użytkownika
(0.32% wszystkich postów / średnio dziennie: 1.69), oraz inne dane

Wojtuś, ciężko ci, masz problemy, ale istnieją inne metody pomocy sobie niż czyimś kosztem, może czasem i czyimiś łzami. Powodzenia, chłopcze, lub kobieto z tożsamością męską lub pseudo męską?, osobo (sorry, nick jakiś dziwny, nie wiem kim jestes) być może z jakimś osobistym dramatem. Pracuj nad sobą, za darmo nic na świecie nie ma.
Tyle na ten temat. Rzadko wchodzę, rzadko piszę, ale mam dość na dziś intensywnej pracy:), wolę sobie spokojnie podryfować w necie, tu i tam, gdziekolwiek, skrobnąć coś, tu i tam, dlatego leniwie klecę i ten jednorazowy ...elaborat;). Więcej pisać w tym temacie nie zamierzam:)

Nowaja123, przepraszam za skrócony nick:), masz we wszystkim rację, pozdrawiam::) Pozdrawiam panie, które wypowiadają się tu w spokojnym, rzeczowym tonie:)
Bardzo Ci dziękuję za Twoją wypowiedź. Elokwencja, inteligencja, bystrość, spostrzegawczość, wiedza na bardzo wysokim poziomie, a ponad wszystko obycie życiowe. Takie słowa przychodzą mi na myśl czytając Twój wpis. Jeszcze raz bardzo dziękuję. Nic dodać nic ująć.
Ania1982a
Posty: 9
Rejestracja: 13 maja 2020, o 01:06

Re: zaniedbane lesbijki

Post autor: Ania1982a » 17 maja 2020, o 18:21

Ja rowniez dziekuje - glownie za fragment o stworzeniach dazacych do harmonii :)
DuzeK
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 121
Rejestracja: 23 wrz 2019, o 16:24

Re: zaniedbane lesbijki

Post autor: DuzeK » 17 maja 2020, o 18:55

JanBrechta pisze:
17 maja 2020, o 16:42
Ciekawe, ciekawe…. zainteresował mnie post nowejja123 , bo sama zaobserwowałam to, o czym pisze na temat kobiet les, tych, które widać i nawet czuć. Ale już nie zadaję tu takich pytań;)
Bardziej mnie zainteresowały odpowiedzi. Zdecydowanie „błyszczy” na tle innych forumowiczek wojtek. Zreszta często się wypowiada w podobnym stylu. Jakim?

1/Nie ad rem, lecz ad personam. Ex cathedra, z pozycji autorytetu, rodzica do dziecka. Nie na temat za pomocą faktów, konkretów, źródeł, lecz atak personalny, czuć w wypowiedziach agresję („swój swego przyciąga”, „doucz się, nie wiesz, doczytaj, zastanów się, bo nie rozumiesz”, , innymi słowy: pleciesz bzdury mała niedouczona dziewczynko, „szukaj kogoś kto ci przypasuje zamiast narzekać (sic!), że ludzie nie są tacy jak ty byś chciała żeby byli.” Nie mam odczucia, że nowaja123 narzeka, raczej w stonowanym stylu pisze o swoich obserwacjach i pyta o czyjeś obserwacje i zdanie. Nie pyta : co myślicie o mnie? Jestem douczona czy nie, taka lub siaka?

- zamiast konkretów to mamy uogólnianie, ta stanowczość, wręcz autorytarne przekonanie o swojej racji, a odmieńców toporem najlepiej haha (betonowe mohery tak dyskutują) .

2/ Wg wojtka lesbijki są lepsze od pustych heteryczek : „hetero są piękniejsze i bardziej zadbane, ale lesbijki mają więcej charakteru. Hetero są mdłe jak dla mnie, przezroczyste, nudne - oczywiście tylko jako potencjalne partnerki i kochanki ! bo mam wiele przyjaciółek hetero, koleżanek i one są ok. ale to lesbijki mają ten charakter, odwagę i ten pazur,”
Na czym ma niby polegać i w czym się objawiać ten charakter? Odwaga?, ten pazur? Charakter, ale co potrafi zrobić ta zaniedbana pod każdym względem lesbijska odważna dama z charakterem ,na co ją stać? Agresywnie kogoś zaatakować? Dać innej fizyczny wpierdol za inne zdanie lub poderwanie jej dziewczyny?? Całować się z dziewczyną na ulicy? Że wyszła z szafy? Pazur? Po plecach? Zjebac kogoś słownie publicznie?Jak się objawia pazur? Np. seks w toalecie? No bo ja nie wiem. Same ogólniki, typowa negatywna retoryka żywcem z książki - poczytaj, miły wojtku;) Poducz się, a potem tu wróć i ćwicz pozytywnie nowa wiedzę;)

3/ Podobno dla lesbijki liczy się wnętrze, a nie wygląd- cudne uogólnienie, to dla usprawiedliwienia swego wygladu oraz ogólnie życiowego zaniedbania, jakże tu częste.

Od dawien dawna twierdzi się ( w necie multum artykułów, ale ja roboty nie będę za nikogo odwalać i na tacy podawać linki)), że wszystkie stworzenia dążą do harmonii, poczucia bezpieczeństwa, spokoju, zaufania, stabilności. Każde stworzenie dba o porządek i ogólnie czystość: czyści pióra, podogonie, naprawia gniazda, itp. Robią to stworzenia instynktownie, tak im matka natura każe, aby zachowały zdrowie fizyczne i psychiczne swoje i w rodzinie. Nie ja wymyśliłam, od lat to wiedzą, opisali, badali itd.
Chaos, bałagan i brud w domu, również strój, zaniedbanie są odzwierciedleniem stanu psychicznego człowieka, często to depresja, bo wtedy wszystko obojętnieje, lub choroba psychiczna, uzależnienie. Nieprawda? Vide książki , artykuły naukowe medyczne i inne.
Wg wojtka akurat ta kobieta zaniedbana, zapuszczona, z tłustymi włosami, brudnymi spodniami , wypchanymi na kolanach, wyciągniętym swetrem, ze sporą nadwagą, przy tym zakompleksiona, często po traumatycznych przeżyciach,z depresja, która często objawia się też jak wyżej, ma cenne wnetrze i dlatego zdecydowanie większą szansę, by nam dać: prawdziwą, bezinteresowną miłość na całe życie, zrozumienie, stabilizację emocjonalna i nie tylko, pomoc w trudnych sprawach, wsparcie w depresji, uzależnieniu (mnóstwo tu takich) ,dobrą radę, aktywne działanie w celu rozwiązywania życiowych problemów, spokój, poczucie bezpieczeństwa, uczciwość, zaufanie, wierność, pozytywną energię, radość życia i chęć do życia. Zadbana przy takiej wysiada;) Cóż, wolny (jeszcze ) kraj, woli kto taka? Bierz!:)

Wojtek atakuje personalnie nie tylko nowaja123 tak, by jej wbić szpilę, pokazać jej jaka malutka, niedouczona, głupiutka. Zauważyłam to samo w innych wojtusia komentarzach i dlatego piszę. Nie wiem jak ma nowaja123, we wpisie jawi mi się jako ktoś zrównoważony, ale na tym portalu jest wiele kobiet nadwrażliwych, niepewnych, w depresji, zakompleksionych, z zaniżoną samooceną. Dla nich zabranie głosu tutaj to czasem wyczyn i przeczytanie na forum publicznym , np. taki post od wojtka, ze jest głupiutka, nie wie, nie czyta, nie rozumie, pisze bzdury, to nóż w plecy. Wiem od znajomych, ze są tu dziewczyny, które naprawdę płaczą i przezywają, gdy ktoś im dowali złośliwie na czacie czy na forum, szczególnie gdy nikogo nie zaczepiały, nic złego nie robiły.
Wojtku, z powodow jak wyżej, zmień, proszę, retorykę, zaprzestań wycieczek osobistych, złośliwości, ataków personalnych, pisz na temat, a nie na temat osób. Oczywiście zakrzykniesz, ze to bzdura, to ja taka głupia, zla, niedobra, niedouczona itd., hehe. Skąd wiem? Ano bo dla takich osób jak ty istnieje tylko ich racja, jasno widać w tym i w poprzednich różnych wpisach. Mają w dupie jak się czuje inna osoba, byle poprawiły sobie samopoczucie i samoocenę. Chętnie atakują, ale słabsze od siebie, delikatne i wrażliwe, no i oczywiście te kulturalne, merytoryczne, które w odpowiedzi nie dowalą wojtkowi w jego stylu tak, że mu w piety pójdzie i poczuje sam jak smakuje wredność, złośliwość, personalny atak, wycieczki osobiste, itp.
Ale ja nie muszę być kulturalna wobec takich osób:) Dlatego , wojtuś, na koniec: rottweiler, owczarek , także małe zrównoważone psy kroczą na ulicy spokojnie lub leżą na podwórku obserwując leniwie otoczenie, reagując tylko na prawdziwe zagrożenie, czyjś atak. A co robi taki niezrównoważony piesek-torebka? Np. ratlerek? Szczeka przeraźliwie, rzuca się na smyczy , biega jak wściekły. Pewne siebie psy, nawet maluchy, tak , maluchy! zrównoważone wzbudzają respekt nie tyle swoim wyglądem (wzrost niczego nie gwarantuje), ale wewnętrzną mocą (bywa, że mikropies rzadzi stadem psów wiekszych od niego) i nie muszą szczekaniem, podstępnym ukąszeniem przekonywać nikogo o swojej osobistej sile. Niezrównoważone psy wariaty dra często pysk, ale ze strachu - aby zrobić wrażenie groźnego, by uprzedzić ewentualny atak, taki pies chce pokazać, że jest groźny, nakręca się, udając pseudo moc. Agresję personalną, atak nie w samoobronie, lecz na zapas stosują ratlerki ludzkie. Niepewne siebie, z niską samoocena, zakompleksione poprawiaja sobie samopoczucie, gdy sprowadzą kogoś do parteru, skopią czasem dosłownie. Niektóre lesbijki to czasem takie ratlerki - z poczuciem braku spłecznej akceptacji, bywa, ze po traumach, psychicznie rozchwiane uciekają od ludzi w świat wirtualny, tu atakują, rekompensując sobie właśnie marne samopoczucie. Jesteś tego przykładem, atakujesz personalnie, piszesz nie na temat no i dziennie poświęcasz ok. kilka godzin na ten wirtualny portal:

2154 | Posty użytkownika
(0.32% wszystkich postów / średnio dziennie: 1.69), oraz inne dane

Wojtuś, ciężko ci, masz problemy, ale istnieją inne metody pomocy sobie niż czyimś kosztem, może czasem i czyimiś łzami. Powodzenia, chłopcze, lub kobieto z tożsamością męską lub pseudo męską?, osobo (sorry, nick jakiś dziwny, nie wiem kim jestes) być może z jakimś osobistym dramatem. Pracuj nad sobą, za darmo nic na świecie nie ma.
Tyle na ten temat. Rzadko wchodzę, rzadko piszę, ale mam dość na dziś intensywnej pracy:), wolę sobie spokojnie podryfować w necie, tu i tam, gdziekolwiek, skrobnąć coś, tu i tam, dlatego leniwie klecę i ten jednorazowy ...elaborat;). Więcej pisać w tym temacie nie zamierzam:)

Nowaja123, przepraszam za skrócony nick:), masz we wszystkim rację, pozdrawiam::) Pozdrawiam panie, które wypowiadają się tu w spokojnym, rzeczowym tonie:)
W końcu ktoś poświęcił swój cenny czas i uświadomił Wojtka co prezentuje swoją osobą na tym forum. Dziękuję Ci za to, czytając ten wątek też chciałam walnąć podobną rozprawkę, ale jak mam być szczera, szkoda mi było mojego czasu i stwierdziłam, że to i tak byłoby bezsensowne. Coś czuję, że swoim komentarzem wyręczyłaś wiele osób z podobnym zamiarem. Tylko zdajesz sobie sprawę z tego, że w internecie można być każdym, taką możliwość daje nam anonimowość. Istnieje szansa, że Wojtek nie jest taki jak ci się wydaje, tylko chce by inni tak "go" widzieli. Psychika ludzka to ciężki i obszerny temat. Poza tym uderzając w jej osobę wcale nie jesteś od niej lepsza...
goreka
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 707
Rejestracja: 5 wrz 2019, o 15:59

Re: zaniedbane lesbijki

Post autor: goreka » 17 maja 2020, o 19:34

Ja na przykład spotykam same zadbane, dbające o siebie lesbijki. Jak to robię? Cóż... W realu... Nie nawiązuję znajomości z tymi, które mi nie odpowiadają, a w eterze? nie odpowiadam za zaczepki typu ejco słychać etc. Zwykle elokwencja, ciekawe rozmowy na różne tematy, a nie tylko lgbt i zdjęcia typu, pokaż tyłek, sprawiają, że na randki przychodzą dziewczyny fajne, miłe, oczytane, inteligentne, no i do tego wszystkiego w wyprasowanych ciuchach.
JanBrechta
Posty: 7
Rejestracja: 21 gru 2018, o 23:29

Re: zaniedbane lesbijki

Post autor: JanBrechta » 17 maja 2020, o 21:05

[quote=DuzeK

(...). Psychika ludzka to ciężki i obszerny temat. Poza tym uderzając w jej osobę wcale nie jesteś od niej lepsza...
[/quote]

DuzeK, popełniasz typowy błąd w udzielaniu informacji zwrotnej, oceniasz osobę Brechty a nie zachowanie, uogólniasz, nie wskazujesz konkretów. Wojtek złamała wszystkie zasady, Brechta zaś trzymała się ich generalnie. W kilku popłynęła kopiując styl wojtka, ale jak rozumiem z jej słow w określonym celu tj. by pokazać wojtkowi na jej skórze jak się czuje człowiek, gdy się go atakuje w taki sposób. Niektóre z tych zasad to :

oceniaj zachowanie, nie osoby (twoje zachowanie, argumenty są głupie, a nie "jesteś głupia, jak dziecko, nie masz wiedzy, w domyśle nieuk i półgłówek)
bądź konkretny, mów o konkretnym zachowaniu, podaj na poparcie fakty, argumenty, a nie uogólniaj (rozbiłaś wczoraj mój ulubiony talerz, a nie: ty ZAWSZE wszystko rozbijasz! NIGDY nie uważasz!
opisuj zachowanie, a nie osobę (zrobiłas to, to i to, wtedy stało się to i to.... a nie bezmyslna, glupia)
nie formułuj pochopnych wniosków (klasyka u wojtka, Brechta - jak rozumiem- celowo w paru miejscach poplynęła, by ukłuć wojtka, by "posmakował"

oraz szereg innych. To "zasady udzielania konstruktywnej informacji zwrotnej" i komunikacji .
DuzeK
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 121
Rejestracja: 23 wrz 2019, o 16:24

Re: zaniedbane lesbijki

Post autor: DuzeK » 17 maja 2020, o 21:35

PaolaAlberdi pisze:
17 maja 2020, o 21:05
[quote=DuzeK

(...). Psychika ludzka to ciężki i obszerny temat. Poza tym uderzając w jej osobę wcale nie jesteś od niej lepsza...
DuzeK, popełniasz typowy błąd w udzielaniu informacji zwrotnej, oceniasz osobę Brechty a nie zachowanie, uogólniasz, nie wskazujesz konkretów. Wojtek złamała wszystkie zasady, Brechta zaś trzymała się ich generalnie. W kilku popłynęła kopiując styl wojtka, ale jak rozumiem z jej słow w określonym celu tj. by pokazać wojtkowi na jej skórze jak się czuje człowiek, gdy się go atakuje w taki sposób. Niektóre z tych zasad to :

oceniaj zachowanie, nie osoby (twoje zachowanie, argumenty są głupie, a nie "jesteś głupia, jak dziecko, nie masz wiedzy, w domyśle nieuk i półgłówek)
bądź konkretny, mów o konkretnym zachowaniu, podaj na poparcie fakty, argumenty, a nie uogólniaj (rozbiłaś wczoraj mój ulubiony talerz, a nie: ty ZAWSZE wszystko rozbijasz! NIGDY nie uważasz!
opisuj zachowanie, a nie osobę (zrobiłas to, to i to, wtedy stało się to i to.... a nie bezmyslna, glupia)
nie formułuj pochopnych wniosków (klasyka u wojtka, Brechta - jak rozumiem- celowo w paru miejscach poplynęła, by ukłuć wojtka, by "posmakował"

oraz szereg innych. To "zasady udzielania konstruktywnej informacji zwrotnej" i komunikacji .
[/quote]

Ojoj obrońca...no no :cool:
Znam się na komunikacji i komunikatach typu JA/TY. Nie musisz mnie pouczać, to nie był błąd. Chciałam tylko wyrazić swoją opinię i pokazać przez to że podejście "Brechty" jest tak samo żałosne jak podejście "Wojtka".
Ella_Bronia
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 619
Rejestracja: 15 mar 2013, o 18:41

Re: zaniedbane lesbijki

Post autor: Ella_Bronia » 18 maja 2020, o 22:16

Wojtek, Jan... chłopy jak to chłopy uważają, że wszystko wiedzą najlepiej, są najmadrzejsi i mogą wszystkich pouczać.
roll
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 63
Rejestracja: 17 paź 2005, o 00:00

Re: zaniedbane lesbijki

Post autor: roll » 19 maja 2020, o 14:02

Warto najpierw doprecyzować co to znaczy zaniedbanie. Dla mnie tatuaże nie świadczą o zaniedbaniu, podobnie z makijażem. Co więcej, to właśnie zbyt wyrazisty albo nieadekwatny do pory czy miejsca makijaż jest zaniedbaniem. W Polsce kultywujemy taki trochę wschodni typ malowanej lali. Wystarczy wyjechać np. do Francji, Anglii czy nawet Niemiec żeby zobaczyć, że jest wiele atrakcyjnych kobiet bez makijażu, naturalność wraca do łask i ja się bardzo z tego cieszę. Oczywiście są momenty kiedy makijaż jest jak najbardziej na miejscu, ale w takiej zwykłej codzienności nie jest konieczny. Otyłość czy zwisy to często kwestia inna niż zaniedbanie (choroby, wiek), uważam za krzywdzące wrzucanie wszystkich do jednego wora. Styl ubierania to kwestia gustu, jedni lubią sukienki, inni styl sportowy. Dla mnie takie ewidentne zaniedbanie to brak higieny osobistej (czyli brud, nieprzyjemny zapach, zepsute zęby, tłuste włosy itp.), reszta to kwestia gustu. I takich naprawdę flejowatych kobiet to widziałam niewiele. Natomiast jest całe mnóstwo kobiet zaniedbanych intelektualnie, ale to już inny temat.
Awatar użytkownika
neutrall
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 345
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 16:27

Re: zaniedbane lesbijki

Post autor: neutrall » 19 maja 2020, o 16:46

roll pisze:
19 maja 2020, o 14:02
Warto najpierw doprecyzować co to znaczy zaniedbanie. Dla mnie tatuaże nie świadczą o zaniedbaniu, podobnie z makijażem. Co więcej, to właśnie zbyt wyrazisty albo nieadekwatny do pory czy miejsca makijaż jest zaniedbaniem. W Polsce kultywujemy taki trochę wschodni typ malowanej lali. Wystarczy wyjechać np. do Francji, Anglii czy nawet Niemiec żeby zobaczyć, że jest wiele atrakcyjnych kobiet bez makijażu, naturalność wraca do łask i ja się bardzo z tego cieszę. Oczywiście są momenty kiedy makijaż jest jak najbardziej na miejscu, ale w takiej zwykłej codzienności nie jest konieczny. Otyłość czy zwisy to często kwestia inna niż zaniedbanie (choroby, wiek), uważam za krzywdzące wrzucanie wszystkich do jednego wora. Styl ubierania to kwestia gustu, jedni lubią sukienki, inni styl sportowy. Dla mnie takie ewidentne zaniedbanie to brak higieny osobistej (czyli brud, nieprzyjemny zapach, zepsute zęby, tłuste włosy itp.), reszta to kwestia gustu. I takich naprawdę flejowatych kobiet to widziałam niewiele. Natomiast jest całe mnóstwo kobiet zaniedbanych intelektualnie, ale to już inny temat.

No o właśnie....Od siebie dodam że gdyby tak zliczyć czas w ciągu całego życia spędzony przed lustrem, robiąc makijaż czy nadmierne latanie po galeriach handlowych, to uzbierałoby się dosyć spory kawałek życia. No ale każdy spędza czas jak chce, nie wnikam.... Nic nie tłumaczy braku higieny. Ale schludność i prostota w ubiorze nie jest chyba jakąś oznaką niedbalstwa. BTW bardzo często kosmetyki jakieś malowidła, fluidy, pudry, wręcz niszczą cerę, zatykają pory i przyśpieszają procesy starzenia podobnie jak stres czy nadmierna ekspozycja na słońce. Dla mnie dbanie o siebie to bardziej działanie od wewnątrz, czyli zdrowa odżywianie, oczyszczanie organizmu z toksyn, sport, ruch jakikolwiek w miarę własnych możliwości fizycznych i zdrowotnych. Przy w miarę zdrowym trybie życia zdrowym naturalnym odżywianiu, wszystko samo się naprawia. Trzeba tylko dać działać naturze i naturalnym procesom. Jeżeli ładujemy w siebie tony chemii z żywności, cukru i maltretujemy cerę i włosy też jakąś chemią, to najlepsze kosmetyki, makijaże czy kremy nie pomogą, tylko jeszcze bardziej pogorszą stan skóry, włosów czy paznokci.

Tak na marginesie, mam nieodparte wrażenie że autorka postu opisuje zbyt powierzchownie i podaje jakieś naprawdę skrajne przypadki.... :scratch:
''Wolność to stan umysłu''
dwakrzesla
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 16 gru 2015, o 19:36

Re: zaniedbane lesbijki

Post autor: dwakrzesla » 19 maja 2020, o 18:01

Poznałam czy widziałam dość sporo kobiecych czy mega zadbanych lesbijek. Oczywiście tych bardziej męskich itp więcej widziałam choćby dlatego ze totalnie to się rzuca w oczy jak idziesz ulica, kobieca lesbijka nie jest taka oczywista na pierwszy rzut oka xD
Jeśli chodzi o internet to tez pół na pół, na queer jest pełno fajnych dziewczyn moim zdaniem.
A tłumaczenie tutaj niektórych pań ze „nie wsyzstkim musza się podobać kobiety z makijazem, nie wszystkie musza seksi się ubierać, to wymysł facetów”
Owszem podpisuje się pod tym aczkolwiek osobiście uważam, ze jest kolosalna różnica pomiędzy byciem kobiecą, męska itp. A totalnym brakiem poczucia estetyki, minimum zaangażowania w to jak się wyglada i dba o siebie. Chca te kobiety tak się prezentować ich sprawa ale ja w życiu nie zaciekawie się taka osoba bo skoro nie chce jej się ESTETYCZNIE wyglądać to pytanie co jej się chce. I zapewne o to autorce chodziło. To samo swoją droga tyczy się mężczyzn. Bycie męskim, czy bardziej delikatniejszymi, czy wręcz bardzo kobiecym facetem nie ma nic wspólnego z brakiem dbania o siebie.
witchonabroom
Posty: 3
Rejestracja: 1 lis 2019, o 08:54

Re: zaniedbane lesbijki

Post autor: witchonabroom » 19 maja 2020, o 20:48

Zabawne,ze kobieta ktora nadala sobie ksywle wojtek (syndrom braku fiuta? 🙄🤔😂) mowi o kobietach hetero hodowanych (bo tak to brzmi) w swietle jupiterów męskich oczu.
Gowno prawda
Niezaleznie od orientacji (slyszycie heterofobki?) sa kobiety, ktore sa po prostu.brzydkie, oblesne,.nudne,.ktore maja w dupie siebie i swoj wyglad.
Orientacja nie ma tu rzeczy nic a nic.
Zarownio hetero jaki i es i bi i transy i aseksualne istoty
i chińskie nietoperze, potrafia byc zaniedbane, opasłe,roszczeniowe i mieć czarne zeby i obwisle cyce i bobra między udami i być zdzwione, ze nikt nie chce z nimi być.dluzej niz 10minut i to w kolejce w dronce.
Zaniedbania nie ksztaltuje orientacja tylko luki w kulturze, w higienie i w .umysle i w duszy i gdzie popadnie.


🤔🙄😂😂

Juz.mnie to wkurwia to dzielenie na.bi heteroi les pod względem wygląda, cjarakteru etc.
i na to wyglada, ze jak sa.homofobki tak też sa heterofobki i bifobki też.

Uznajmy jedno: , dobre i fajne towary sa zajete i pielegnowane sila milosci a samotnice i indywidualistki ciosaja siebie same w swoich cuchnących lub beznadziejnych wizjach.
I jak od każdej zasady też sa tutaj wyjątki.
Cudne kobiety niezależne są po wszystkich stronach.
letsdoit
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 184
Rejestracja: 11 mar 2018, o 17:18

Re: zaniedbane lesbijki

Post autor: letsdoit » 19 maja 2020, o 21:29

Guzik prawda.

Idź do klubu/ miejsca dla les lub friendly i zobaczysz "chmary" kobiecych i zadbanych lesbijek.
Większość lesbijek jest niestety otyła , nie dba o siebie i strój , nie maluje się i ma obgryzione paznokcie.
331017
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 94
Rejestracja: 16 maja 2020, o 16:16

Re: zaniedbane lesbijki

Post autor: 331017 » 19 maja 2020, o 23:10

😂😂😂 agresywnie się zrobiło 😁😁😁 inspirujące.
Makijaż piękne paznokcie czy wizyta w salonie kosmetycznym nie jest wyznacznikiem zadbania- prosty przykład wiele kobiet robi paznokcie bo już ma tak zniszczone że już inaczej się nie da. I najważniejsze nie widać zanieczyszczeń pod nimi 🤭🤭🤭🤭 wszelkiego rodzaju zabiegi są w cenie i nie każdą młodą kobietę stać ! Zadbanie to higiena osobista i schludność w wyglądzie szare mydło i woda 3 razy dziennie 😂😂😂 żart
A tak poważnie to wszędzie są kobiety które albo mają poczucie estetyki albo nie 😲😲😲😲
czasami kobiety wyglądające na zadbane okazują się po prostu sory za wyrażenie brudasami !!!! a kobiety pozornie wyglądające bo są " nie zrobione" są bardzo estetyczne i schludnie pod każdym względem nawet ta koszula pognieciona może być hmmmmm pobudzająca a właścicielka będzie wyglądać bardzo hmmmmm 🤭🤭🤭😁😁😁😁 rrrrr
Tak na margineśie kluby zazwyczaj są zadymione i światło słabe może źle widać a otyłość to nie kwestja zadbania tylko przemiany materii 😂😂😂😂
nowa_ja123
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 117
Rejestracja: 19 sie 2019, o 21:50

Re: zaniedbane lesbijki

Post autor: nowa_ja123 » 20 maja 2020, o 02:49

neutrall pisze:
19 maja 2020, o 16:46
roll pisze:
19 maja 2020, o 14:02
Warto najpierw doprecyzować co to znaczy zaniedbanie. Dla mnie tatuaże nie świadczą o zaniedbaniu, podobnie z makijażem. Co więcej, to właśnie zbyt wyrazisty albo nieadekwatny do pory czy miejsca makijaż jest zaniedbaniem. W Polsce kultywujemy taki trochę wschodni typ malowanej lali. Wystarczy wyjechać np. do Francji, Anglii czy nawet Niemiec żeby zobaczyć, że jest wiele atrakcyjnych kobiet bez makijażu, naturalność wraca do łask i ja się bardzo z tego cieszę. Oczywiście są momenty kiedy makijaż jest jak najbardziej na miejscu, ale w takiej zwykłej codzienności nie jest konieczny. Otyłość czy zwisy to często kwestia inna niż zaniedbanie (choroby, wiek), uważam za krzywdzące wrzucanie wszystkich do jednego wora. Styl ubierania to kwestia gustu, jedni lubią sukienki, inni styl sportowy. Dla mnie takie ewidentne zaniedbanie to brak higieny osobistej (czyli brud, nieprzyjemny zapach, zepsute zęby, tłuste włosy itp.), reszta to kwestia gustu. I takich naprawdę flejowatych kobiet to widziałam niewiele. Natomiast jest całe mnóstwo kobiet zaniedbanych intelektualnie, ale to już inny temat.

No o właśnie....Od siebie dodam że gdyby tak zliczyć czas w ciągu całego życia spędzony przed lustrem, robiąc makijaż czy nadmierne latanie po galeriach handlowych, to uzbierałoby się dosyć spory kawałek życia. No ale każdy spędza czas jak chce, nie wnikam.... Nic nie tłumaczy braku higieny. Ale schludność i prostota w ubiorze nie jest chyba jakąś oznaką niedbalstwa. BTW bardzo często kosmetyki jakieś malowidła, fluidy, pudry, wręcz niszczą cerę, zatykają pory i przyśpieszają procesy starzenia podobnie jak stres czy nadmierna ekspozycja na słońce. Dla mnie dbanie o siebie to bardziej działanie od wewnątrz, czyli zdrowa odżywianie, oczyszczanie organizmu z toksyn, sport, ruch jakikolwiek w miarę własnych możliwości fizycznych i zdrowotnych. Przy w miarę zdrowym trybie życia zdrowym naturalnym odżywianiu, wszystko samo się naprawia. Trzeba tylko dać działać naturze i naturalnym procesom. Jeżeli ładujemy w siebie tony chemii z żywności, cukru i maltretujemy cerę i włosy też jakąś chemią, to najlepsze kosmetyki, makijaże czy kremy nie pomogą, tylko jeszcze bardziej pogorszą stan skóry, włosów czy paznokci.

Tak na marginesie, mam nieodparte wrażenie że autorka postu opisuje zbyt powierzchownie i podaje jakieś naprawdę skrajne przypadki.... :scratch:
Panie bardzo skupiłyście się na...tym makijażu. Nie chciałabym abyśmy popadały tutaj w paranoje malowania się wszędzie BTW znam dziewczynę hetero której chłopak nigdy nie widział BEZ MAKIJAŻU bo ta nawet na noc do łózka nakładała nowy :lol: - są razem od 2 lat - to nie o to chodzi. I tak jak w pierwszym moim poście, jestem rozczarowana zwłaszcza "pierwszymi spotkaniami" bo według mnie kobieta i to nie ważne czy hetero czy nie hetero powinna CHCIEĆ I UMIEĆ zrobić pierwsze wrażenie ZWŁASZCZA że na zdjęciach z portalu wygląda zupełnie inaczej niż na żywo, tak że ciężko tutaj mówić o tym żeby jak sugerowały inne dziewczyny z postów powyżej - opisać czego się chce, skoro ktoś udaje nie siebie. Ja rozumiem jak działa Photo Shop ale...no wybaczcie...chyba nie o to chodzi żeby oszukiwać ledwo cokolwiek i właściwie z kimkolwiek zaczynając. Temat otyłości - dla mnie to ważne bo przepraszam, ale no....nie czuje pociągu do osób tęgich..no nie czuje i koniec.. jeszcze raz przepraszam bo nie chce nikogo urazić a mam świadomość że pewne rzeczy mogą wynikać w chorób, chociaż wydaje mi się że w głównej mierze wynikają z niedbalstwa, próbuje na szybko w pamięci odnaleźć 5 chorób które mimo wysiłku i chęci chorego sprawiają że osoba robi wszytsko by zachować prawidłowe BMI a jest otyła - 5chorób nie jestem w stanie wymienić, może wy wymienicie - bardzo chętnie posnam - dokształcę się ;) .. staram się w czasie klikania na etapie przed pierwszym spotkaniem, delikatnie podpytać.. wiecie - jakie sporty uprawia a jaki wzrost jaka waga pod kątem BMI ;) teraz już wiem że jeżeli ktoś mi mówi że "wygląda normalnie" - dosłownie używają takich sformułowań!...to znaczy że jest to jej wyobrażenie o sobie i poniekąd ukrywanie pewnych kwestii. Co do takich rzeczy jak smród o którym piszecie czy ogólny brak higieny to już naprawdę naprawdę skrajne przypadki. Aż tak zahukanych kobiet -NA SZCZĘŚCIE - w swoim życiu nie spotykam ;) Nie wrzucam wszystkich do jednego wora, chciałam tylko poznać wasze spostrzeżenia. Może nie mam szczęścia, albo faktycznie w jakimś stopniu podświadomie przyciągam tego typu kobiety - albo...źle patrze na tinderze :lol: I tak zauważyłam że sporej grupie tutaj osób "wnętrze kobiety i charakter" wystarcza.
Tak opisuje w moim poście powierzchowność bo na to w tym poście chciałam zwrócić uwagę, zbadać Wasze opinie oraz doświadczenia i nijako porównać z moimi.. ale nie da się, co też brałam pod uwagę, bo po prostu każdej zależy na czymś innym. Natomiast ulżyło mi że są też tutaj dziewczyny które mają podobne odczucia jak ja co w pewnym sensie utwierdza mnie w przekonaniu że trzeba w naszym środowisku naprawdę mieć szczęście by spotkać kogoś kto będzie pociągał również zewnętrznie - jeżeli się zwraca na to uwagę.
Pozdrawiam
nowa_ja123
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 117
Rejestracja: 19 sie 2019, o 21:50

Re: zaniedbane lesbijki

Post autor: nowa_ja123 » 20 maja 2020, o 03:01

331017 pisze:
19 maja 2020, o 23:10
😂😂😂 agresywnie się zrobiło 😁😁😁 inspirujące.
Makijaż piękne paznokcie czy wizyta w salonie kosmetycznym nie jest wyznacznikiem zadbania- prosty przykład wiele kobiet robi paznokcie bo już ma tak zniszczone że już inaczej się nie da. I najważniejsze nie widać zanieczyszczeń pod nimi 🤭🤭🤭🤭 wszelkiego rodzaju zabiegi są w cenie i nie każdą młodą kobietę stać ! Zadbanie to higiena osobista i schludność w wyglądzie szare mydło i woda 3 razy dziennie 😂😂😂 żart
A tak poważnie to wszędzie są kobiety które albo mają poczucie estetyki albo nie 😲😲😲😲
czasami kobiety wyglądające na zadbane okazują się po prostu sory za wyrażenie brudasami !!!! a kobiety pozornie wyglądające bo są " nie zrobione" są bardzo estetyczne i schludnie pod każdym względem nawet ta koszula pognieciona może być hmmmmm pobudzająca a właścicielka będzie wyglądać bardzo hmmmmm 🤭🤭🤭😁😁😁😁 rrrrr
Tak na margineśie kluby zazwyczaj są zadymione i światło słabe może źle widać a otyłość to nie kwestja zadbania tylko przemiany materii 😂😂😂😂
mi się wydaje że jeśli ktoś ma zniszczone paznokcie u idzie je zrobić to jak najbardziej jest to syndrom zadbania i zwykle taka kobieta brudu pod nimi nie ma bo to by się wzajemnie wykluczało. Dbam o paznokcie bo chodzę do salonu kosmetycznego ale mam pod nimi bród. Nie spina mi się to ;) Ja nie twierdzę że ktoś ma "latać po salonach" codziennie. Zakładam że jesteśmy tutaj w wiekszości dorosłe i pracujące - no bo tak wygląda dorosłe życie.. i jednak w większości nie pracujemy za przysłowiową miskę ryżu - a jeśli nawet to prędzej czy później człowiek jest taką istotą że chce sobie poleprzyć, nie pogorszyć więc zmienia pracę na lepszą ( nie chce się zaglębiać w ten temat by nie tworzyć odrębej dyskusji) więc naprawdę mimo wszytsko twierdzę że raz na jakiś czas kupienie kosmetyku czy wizyta u fryzjera czy w salonie kosmetycznym to nie koniec świata i bóg wie co jaki wydatek. Jest subtelna różnica między oszczędzaniem a dziadowaniem, według mnie. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ