Równouprawnienie istnieje.. A co z równouspołecznieniem

Wszystko na temat ruchu feministycznego, a więc: fakty, mity, różnorodność opinii i postaw, ważne wydarzenia, a także sylwetki działaczek.
ODPOWIEDZ
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Równouprawnienie istnieje.. A co z równouspołecznieniem

Post autor: eminem98xd » 13 maja 2020, o 14:27

Krótko wyjaśnię temat.
Mężczyzni dzisiaj
-mogą być kim chca być.
-mogą się ubierać jak chcą
-mogą popełniać największe błędy i są im wybaczone
-mało kiedy ktoś robi im problemy z tytułu własnych praw
-mogą dojrzewać indywidualnie jak tego potrzebują
-mogą uprawiać seks i się tym chwalić i nie są potępieni
-mogą być brzydcy,ładni.
- mogą głosić swoje zdanie bez czepiania się że są chorzy psychicznie.
-mogą mieć swoje pasje
-już mogą posiadać własne słabości.



Dzisiaj kobiety
-jeśli rzeczywiście są chore psychicznie,gardzi nimi społeczeństwo.
-jesteśmy słabe i wrażliwe,ale nie wolno nam tego pokazywać.
-każda indywidualność kobiety bywa linczowana.
-jeśli nie jest dojrzała w trakcie już dojrzewania jest po prostu głupia.
-jeśli lubię seks są dzi**ami
-za najmniejszy błąd uwłacza się godności kobiecie
-za pasje i ambicje od razu leci fala pogardy i nienawiści
-cokolwiek się nie stanie zawsze jest obwiniana kobieta
-jeśli mają własne zdanie wszyscy się rzucą po to by jej udowodnić że to zdanie jest bez sensu a ona jest chora psychicznie
-zbyt mocne pilnowanie pod względem moralności
-Ogolnie dostrzegam też mnóstwo nienawiści i pogardy w stronę kobiet o byle co..


I wiele by tego było... Jak myślicie,co trzeba by było zrobić żeby doszło do równouprawnienia?
Ja od siebie daje tyle,że staram się za bardzo nie oceniać innych kobiet tylko je zrozumieć.
Wspieram młode dziewczyny w mojej rodzinie
Udzielam się na forach o tej tematyce.
I nie poddaje się w swoich ideach i pasjach.
A wy co o tym myślicie? Co jeszcze dostrzegacie?
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: Równouprawnienie istnieje.. A co z równouspołecznieniem

Post autor: eminem98xd » 13 maja 2020, o 14:29

Poprawiam ostatnie słowo
*Co trzeba zrobić żeby doszło do równouspołecznienia.
BeautyBalance
Posty: 1
Rejestracja: 23 cze 2020, o 17:39

Re: Równouprawnienie istnieje.. A co z równouspołecznieniem

Post autor: BeautyBalance » 23 cze 2020, o 17:57

Myślę, że za bardzo patrzysz na to głównie tylko z tej strony, że faceci mają super w społeczeństwie, a kobiety nie. Fakt, zgodzę sie, że jeszcze kobiety mierzą sie z tematami tego typu co wymieniłaś, ale większości to są Twoje odczucia. Coraz bardziej widać równouspołecznienie i myślę że bedzie je widać bardziej, ponieważ nowe pokolenie jest bardziej otwarte. Jeśli się tak czujesz jak w wymienionych punktach to ja polecam zmienić otoczenie :)

Pozdrawiam,
Ola
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: Równouprawnienie istnieje.. A co z równouspołecznieniem

Post autor: eminem98xd » 1 lip 2020, o 23:26

BeautyBalance pisze:
23 cze 2020, o 17:57
Myślę, że za bardzo patrzysz na to głównie tylko z tej strony, że faceci mają super w społeczeństwie, a kobiety nie. Fakt, zgodzę sie, że jeszcze kobiety mierzą sie z tematami tego typu co wymieniłaś, ale większości to są Twoje odczucia. Coraz bardziej widać równouspołecznienie i myślę że bedzie je widać bardziej, ponieważ nowe pokolenie jest bardziej otwarte. Jeśli się tak czujesz jak w wymienionych punktach to ja polecam zmienić otoczenie :)

Pozdrawiam,
Ola
Lol,hipokryzja w komentarzu,zrobiłaś to co napisałam w jednym podpunkcie :poop: :poop: :poop: :poop: :poop:
Beiba
Posty: 2
Rejestracja: 30 lip 2020, o 21:49

Re: Równouprawnienie istnieje.. A co z równouspołecznieniem

Post autor: Beiba » 1 sie 2020, o 16:07

Moim zdaniem wielu mężczyzn też ma w życiu pod górkę. Mężczyźni nie mogą być kim chcą, np.przedszkolankiem, opiekunem do dziecka, stereotypowo wpada myśl, a może pedofil? Inni faceci śmiali y się z takiego. W samobójstwach w naszym kraju też przodują mężczyźni. Jak chcą nosić apaszkę czy różowy t-shirt to też mogą dostać lanie zbycie gejem. Nie mogą okazywać przesadnie uczuć. Nie mogą być niscy, zarabiać mniej od kobiety, bo nie znajdą partnerki, bo dla wielu kobiet taki facet to nie facet. Nie demonizujmy wszystkich mężczyzn.
Wikiwika12
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 45
Rejestracja: 15 wrz 2020, o 13:54

Re: Równouprawnienie istnieje.. A co z równouspołecznieniem

Post autor: Wikiwika12 » 5 lut 2021, o 11:56

Ja się zgodzę z moją przedmówczynią, wszystko co napisała to prawda. A tak od siebie dodam, że kobiety nie powinny się przejmować zdaniem innych i być sobą, robić to co chcą i co lubią, mieć swoje pasje i marzenia i do nich dążyć, mieć swoje zdanie i głośno o nim mówić. Kobiety powinny pokazać, że wcale nie są słabe tylko odważne i silne, że każdego dnia zmagają się z różnymi problemami o których inni nie mają pojęcia. Pozdrawiam wszystkie kobitki <3
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: Równouprawnienie istnieje.. A co z równouspołecznieniem

Post autor: eminem98xd » 26 lut 2021, o 21:57

Wikiwika12 pisze:
5 lut 2021, o 11:56
Ja się zgodzę z moją przedmówczynią, wszystko co napisała to prawda. A tak od siebie dodam, że kobiety nie powinny się przejmować zdaniem innych i być sobą, robić to co chcą i co lubią, mieć swoje pasje i marzenia i do nich dążyć, mieć swoje zdanie i głośno o nim mówić. Kobiety powinny pokazać, że wcale nie są słabe tylko odważne i silne, że każdego dnia zmagają się z różnymi problemami o których inni nie mają pojęcia. Pozdrawiam wszystkie kobitki <3
Ale właśnie słyszę na każdym kroku że nie powinnam to tamto.. A to chyba nie o to chodzi.
Ja w końcu jestem kobietą, mam więcej emocji, uczuć i tak jakoś się szczerze przyznam że nie umiem się nie przejmować. A kiedy się nie przejmuje to czuję że mimo wszystko z dnia na dzień to się we mnie zbiera i jakiś mnie ubywa kiedy spotykam się często gęsto z sytuacjami które uderzają w moją godność.
A myślę że chyba nie tak powinno wyglądać życie.
Słowo nie przejmuj się zajmij się sobą.
To jednak najgorsze co na co dzień słyszę.
Gasi moja ważność w sobie, wpadam w taką pułapkę samotności poza tym mi się zdaje że to jest taki zamiennik jak dla mężczyzn.. chłopaki nie płaczą a ty się kobieto nie przejmuj. Zajmuj się pasją za którą i tak Cię nikt nie zapamięta, na której nie zarobisz, zajmuj się sobą bo tobą nie zajmie się nikt ty masz zajmować się innymi a nie inni tobą. Chodź do tej pracy w której traktują Cię jak pomiotło, nie traktują Cię w Niej godnie dopóki nie jesteś na ich pstryknięcie palcem w każdej kwestii.
Zarabiaj mniej niż chłop, masz prawa obywatelskie ale my społeczeństwo tak Cię zjedziemy że zapomnisz o nich i zagłosujesz wedle naszej propagandy.
Naprawdę to jest takie piękne?
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: Równouprawnienie istnieje.. A co z równouspołecznieniem

Post autor: eminem98xd » 26 lut 2021, o 22:06

BeautyBalance pisze:
23 cze 2020, o 17:57
Myślę, że za bardzo patrzysz na to głównie tylko z tej strony, że faceci mają super w społeczeństwie, a kobiety nie. Fakt, zgodzę sie, że jeszcze kobiety mierzą sie z tematami tego typu co wymieniłaś, ale większości to są Twoje odczucia. Coraz bardziej widać równouspołecznienie i myślę że bedzie je widać bardziej, ponieważ nowe pokolenie jest bardziej otwarte. Jeśli się tak czujesz jak w wymienionych punktach to ja polecam zmienić otoczenie :)

Pozdrawiam,
Ola
Bo mają w wielu kwestiach, jak mają gorzej to przeważnie są mega melepety. W tedy idą po żółty papierek i sie litują nad nimi stare baby. Mierzą się jeszcze? Ile jeszcze tak będzie ? Cały czas się mierzą. Nie wiem jak Ty ale dla mnie to jest masakra jakaś.
Przemoc seksualna, mizoginia teraz to jak na lekarstwo.
ODPOWIEDZ