Rzecz o coming out 2 - faza osobista

Trwa ona dotąd, dopóki nie uświadomisz sobie swojego homoseksualizmu i nie będziesz w stanie go w sobie zaakceptować.
Przejście przez ten okres jest niezbędne do Twojego rozwoju emocjonalnego, jeśli nie poradzisz sobie z akceptacją własnej seksualności, pozostaniesz w martwym punkcie na całe lata, nie będziesz mógł/mogła żyć w zgodzie ze sobą, swoją rodziną, przyjaciółmi a także pewnie nie będziesz mógł/mogła stworzyć udanego związku. W tym czasie pewne jest, że będziesz próbować walczyć ze sobą, ze swoimi skłonnościami. Lecz w miarę upływu czasu dojdziesz do wniosku, że to nie ma sensu – o ile lepsze może być Twoje życie, jeśli zaakceptujesz siebie wewnętrznie! Nie będziesz musiał/musiała udawać niczego przed przyjaciółmi, a także samym sobą, grać sztucznie kreowanych i często głupich ról. Pomyśl tylko. W tym czasie poznajesz siebie i swój organizm, jak on reaguje na poszczególne bodźce – zwracasz często uwagę na osoby tej samej płci, łapiesz się na tym, zamyślasz – dlaczego tak się dzieje? Nic nie wydarza się bezpodstawnie, widocznie taka jest twoja natura, z tym sie urodziłeś/urodziłaś i nie ma sensu walczyć ze swoimi inklinacjami – za dużo to może kosztować. Pewne jest też, iż masz poczucie ”inności”, wydaje ci się, iż jesteś sam/sama na świecie, nie masz bratniej duszy ani nikogo, z kim możesz o tym porozmawiać, czujesz się wyalienowany/wyalienowana. Nie jest to specjalnie dziwne – w końcu gejów i lesbijek jest ok. 5%, więc może się zdarzyć, iż w kręgu twoich znajomych i przyjaciół nie ma nikogo o tej orientacji. Staraj się jednak być sobą, musisz być silny/silna psychicznie, aby móc przejść ten okres, który często łączy się z Twoim dojrzewaniem i buntem wobec świata. Poszukaj osoby, z którą mógłbyś/mogłabyś porozmawiać o tym, zwierzyć się ze swoich problemów. Może to być przyjaciel, przyjaciółka, ktoś z rodziny, a może rodzice? Ktoś, z kim dobrze się czujesz, komu możesz powierzyć pewnien sekret swojego życia. Na pewno będzie ci wtedy łatwiej.
© Yga Kostrzewa
Data publikacji w portalu: 2003-08-04
Lektura:
Rob Eichberg ”Ujawnij się. Prawda lesbijek i gejów”, Jacek Santorski & Co, Warszawa 1995
Don Clark ”Lesbijki i geje. Jak ich kochać”, Wydawnictwo Da Capo, Warszawa 1995

Artykuł był opublikowany w magazynie Queer City
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów: 0
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

SILNA88  InnaGG5585522@interia.eu2006-11-19 09:00
ZANIM TO PRZECZYTAŁAM WŁASNIE TAK ZROBIŁAM JAKIŚ CZAS TEMU. MIMO WSZYSTKO SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA YGI KOSTRZEWY. =) ALEKSANDRA G.88.24.02.

SILNA88  InnaGG5585522@interia.eu2007-06-25 12:42
Jnfo do Anajki : Daj mi swój nr gg albo dokładny adres mail. Odpiszę na pewno. Chętnie nawiążę z Tobą ciekawą konwersację / znajomość. Podaję ty swój nr gg : 1 5 0 0 1 4 1 . Odpisz szybko.

agapoem2010-07-30 07:16
O wiele, wiele lat niestety spóźnione rady dla mnie ale dobrze, że skorzystają z nich Ci, którzy są na początku drogi. Może zaoszczędzi im to wielu cierpień i problemów.


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Witaj, Zaloguj się

NAPISZ DO NAS

Masz uwagi, zauważyłaś błędy na tej stronie?
A może chciałabyś opublikować swój tekst?
- Napisz do nas!

NEWSLETTER I SPOŁECZNOŚCI

Chcesz być powiadamiana o nowościach w portalu? Zarejestruj się i zaprenumeruj nasz newsletter lub kanał Nowości RSS!
Możesz też dołączyć do naszej strony na Facebook lub Twitter. Zapraszamy!

  ZOBACZ TAKŻE  

Ostatnio komentowane:

80kobiet Tori Amos
Ala44 Fajna opinia dodana 2020-02-09 18:27:52
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Seks lesbijski. 101 pozycji - Schell Jude
Ja nie znalazłam tutaj nic ciekawego dla siebie, być może osoby, które są kompletnie zielone w tym temacie...

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2020