Pod osłoną nocy Waters Sarah

Pod osłoną nocy Waters Sarah
Pod osłoną nocy Waters Sarah
Ocena: ocena: 4.04 /głosów: 25

Zaloguj się, aby ocenić!

Autor: Waters Sarah

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

ISBN: 9788374694537


Podoba Ci się? Możesz to skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

kasi2010-10-25 14:48
momentami trochę nudna, ale ogólnie bardzo mi się podobała;). zagmatwana sieć powiązań i zależności - samo życie. w relacjach międzyludzkich niewiele się jednak zmienia;). z pewnością przeczytam ponownie, chociażby ze względu na jedną z bohaterek - Kay, ideał kobiety <3 :)

dorota842010-12-19 19:28
momentami przerażająca... z pewnością godna polecenia, chociaż rzeczywiście początki sprawiają trudność, co do odnalezienia się wśród bohaterów.. pozostawiła mnie ze swoistym niedosytem, z chęcią sięgnęłabym po "ciąg dalszy", gdyby taki istniał:)

Peztka2011-01-02 22:28
Recenzja nie do końca poprawna. Książka ma budowę retrospektywną. Podzielona została na 3 części: rok 1947, 1944, 1941. Czytelnik musi przedzierać się przez niewiadomą do wyjaśnień, które znajdują się na końcu. Wydawałoby się, że taka konstrukcja stworzy zaciekawienie i pobudzi wyobraźnię. Nic bardziej mylnego. Wydarzenia gmatwają się i mieszają. Proponuję czytać od końca. Na pewno będzie lepiej. Druga sprawa to zmiana tła historycznego. Waters jest specjalistką od zupełnie innej epoki i chyba jednak w innych klimatach radzi sobie lepiej. Sceny krwawe i naturszczykowskie nie są mocną stroną. Raczej zniechęcają niż pobudzają zbyt pobudzoną wyobraźnię (opis aborcji czy zbieranie porozrywanych trupów). Bardzo dużym wykroczeniem jest denna korekta, katastrofalne błędy językowe, źle postawione przecinki, zła konstrukcja zdań podrzędnie złożonych. Chwilami czyta się fatalnie! I to takie wydawnictwo pozwoliło sobie na coś podobnego!

Ali992011-01-26 12:35
Nie doczytalam, strasznie mnie zmeczyla. Moze jeszcze kiedys do niej wroce.

Elle_80  panna_e-be@wp.pl2011-12-10 13:13
Treść, treścią (podobała mi się tylko fabuła zamieszczona w pierwszej połowie XX wieku i zahaczająca o wojenne czasy) - ale najbardziej mnie wciągnęła... Kompozycja! Jak w "Granicy" Z. Nałkowskiej - od końca! Słowem - jak by nie patrzeć: ciekawa rzecz :)


Dopisywanie opinii, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Witaj, Zaloguj się

WYSZUKIWARKA


KSIĘGARNIA DLA LESBIJEK

Dzięki współpracy z kilkoma księgarniami oraz porównywarką cen Nokaut.pl mamy katalog kilkudziesięciu tysięcy książek i możemy pokazać ceny i miejsca gdzie możesz kupić książki najtaniej.

Nasza specjalność to oczywiście wybór literatury o tematyce LGBTQ i feminizmu.

Korzystaj, oceniaj, zaznaczaj książki, które chcesz przeczytać, komentuj. A już wkrótce zobaczysz zestawienia i porównania jakich nigdzie indziej nie znajdziesz.

NAPISZ DO NAS

Jeśli przeczytałaś książkę, która Cię poruszyła, podziel się wrażeniami. To nie musi byc profesjonalna recenzja. Takie możemy przeczytać w gazetach i na innych portalach. Może być nawet parę zdań, byle subiektywnie.

Zaprzaszam też do przesyłania wszelkich uwag, pomysłów, sugestii. Ty też możesz współtworzyć ten dział:)

Napisz do nas: info@kobiety-kobietom.com

NEWSLETTER I SPOŁECZNOŚCI

Chcesz być powiadamiana o nowościach w portalu? Zarejestruj się i zaprenumeruj nasz newsletter lub kanał Nowości RSS!
Możesz też dołączyć do naszej strony na Facebook lub Twitter. Zapraszamy!

Ostatnio komentowane:

lesbijka Znane lesbijki
smaku Ja też bym się wstydziła potem, gdybym zrobiła jakiś błąd w artykule, bo kiedy pisze się komentarze, to wiadomo, że aby pisać i nawet się nie sprawdza za bardzo, bo to bieżące, jak... opinia dodana 2020-07-01 21:49:15
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Radość seksu lesbijskiego - Newman Felice
ma może ktoś do sprzedania tą książkę ??

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2020