Więcej kobiet na nazwach warszawskich ulic. Rusza kampania "Ulice dla kobiet"

Z okazji stulecia praw wyborczych kobiet i stulecia niepodległości Fundacja na rzecz Równości i Emancypacji STER apeluje do warszawskich radnych o upamiętnienie kobiet zasłużonych dla odbudowy państwa polskiego i samej stolicy. Chcą, by Rada Warszawy nadała ulicom, placom, skwerom ich nazwiska.

W Warszawie kobiety nie mają swoich ulic, placów, skwerów. Zaledwie 170 spośród 5471 obiektów miejskich nosi nazwę na cześć kobiet. Pomniki upamiętniające kobiety nie stoją na głównych ulicach miasta, lecz są ukryte w parkach, w bocznych alejkach. W przestrzeni miejskiej jest mało śladów kobiet, mimo iż wniosły niekwestionowany wkład w walkę o niepodległość i odbudowę państwa polskiego, a i później były zaangażowane w walkę o demokrację, równość i sprawiedliwość społeczną.

Dlatego Fundacja na rzecz Równości i Emancypacji STER i Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze zbierają podpisy pod petycją do Rady m.st. Warszawy o uhonorowanie kobiet szczególnie zasłużonych w walkę o niepodległość, prawa wyborcze dla kobiet i budowę demokratycznego państwa prawa.
Fundacja na rzecz Równości i Emancypacji STER
Data publikacji w portalu: 2018-02-08
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów:
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

smaku2019-11-10 19:18
Tak, ja też jestem za tym, bo na pewno jest wiele znanych kobiet w historii, najbardziej ostatnio i do dziś nawet wkurza mnie, że zmienili mi nazwę Rondo Babka na jakiegoś radosława, to jest tak wkurzające, że szlag mnie trafia za każdym razem, kiedy mam mówić o tym rondzie, że coś jest przy rondzie, czy trzeba jechać rondem, czy przez rondo. Zawsze mówię Rondo Babka, oczywiste. Ale jacyś idioci i kretyni pozmieniali nazwy, jak jakieś czubki doszczętne, kurde. Szlag człowieka trafia, gdzie tylko coś zmieniają, kaleki i debile jacyś. Może kiedyś znowu przywrócą normalną nazwę i będzie znowu "Rondo Babka". Tak samo Karola Świerczewskiego - może nie był kobieta, ale za to jakie zasługi i cześć pamięci, bo NAWET po zakończeniu wojny, jeszcze musieli ginąć Polacy w obronie granic. Trzeba było eksterminować chłopów i zas*ańców ukraińskich, jak zawsze w historii. Trzeba będzie ich wyciąć do ostatniego i zrównać z piachem tę Ukrainę robaczą. Zawsze w historii świata same tragedie przez tych chłopów i kaleków, kurde. Trzeba zbudować mur na wschodniej granicy, tak jak USA z Meksykiem robią, albo Chiny z Japonią, żeby robactwo nie przyłaziło z Ukrainy. Mur może być nazwany moim imieniem, przykładowo. :) "Mur Panny Smaku". :) albo oddam nazwę panu gen. Świerczewskiemu, oczywiste. AmenDS`.


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Ostatnio komentowane:

lesbijka Znane lesbijki
smaku Ja też bym się wstydziła potem, gdybym zrobiła jakiś błąd w artykule, bo kiedy pisze się komentarze, to wiadomo, że aby pisać i nawet się nie sprawdza za bardzo, bo to bieżące, jak... opinia dodana 2020-07-01 21:49:15
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Muskając aksamit - Waters Sarah
Czytałam i później widziałam film BBC. Polecam obie wersje, a na deser \" Złodziejkę\" \r\nFantastyczne...

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2020