Historyczne zwycięstwo! Sąd Najwyższy oddalił kasację Ziobry ws. drukarza z Łodzi


Wyrok Sądu Najwyższego to historyczne zwycięstwo równości w Polsce! – tak dzisiejszą decyzję Sądu Najwyższego skomentowała Kampania Przeciw Homofobii. Chodzi o oddaloną dzisiaj kasację Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro w sprawie drukarza z Łodzi, który kierowany homofobicznymi pobudkami odmówił wykonania roll up’u organizacji LGBT. Tym samym w mocy pozostaje wyrok Sądu Okręgowego w Łodzi, w którym uznano drukarza za winnego popełnienia wykroczenia a także potwierdzono, że nikogo nie można dyskryminować ze względu na orientację seksualną w dostępie do usług.
Kampania Przeciw Homofobii
Data publikacji w portalu: 2018-06-17
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów:
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

miotelka2018-06-18 01:54
To i dobrze i źle.rnZ jednej strony ogromnie się cieszę "postępem" w sprawie tolerancji w naszym kraju.rnZ drugiej jednak strony jest to dość niebezpieczne... Wyobraźmy sobie inną, podobną sytuację: przychodzi do nas osoba, która chce wydrukować treści z wykorzystaniem "logo" III rzeszy, bądź innym symbolem, który godzi w nasz światopogląd. Nie chciałabym być kiedyś zmuszona do wykonania usługi dla kogoś, kto w moim rozumieniu szerzy nienawiść, ale w oczach "narodu" nie ma w tym nic z nienawiści....Więc zostanę ukarana, bo wg powszechnej i panującej opinii społecznej dana organizacja nie nawołuje do przemocy, a ja z uwagi na swoje przeciwne przekonania nie mam nic do gadania. Ba! Nawet dostanę grzywnę w przypadku odmowy...rnrnTak. I się cieszę, i się nie cieszę. rnrnAle może z uwagi na chorobę głowy rządzących Sąd poczuł się mocniejszy w swej decyzji ;) Bo szczerze wątpię, że gdyby głowa była w stanie coś zdziałać, to by zaniechała i pozwoliła na oddalenie kasacji. Chyba, że to tylko kij i marchewka...a planuje już dla nas coś o wiele gorszego? Hm.


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Ostatnio komentowane:

info HAH
Galindia Muzyka klubowa w Hell to klimatyczne miejsce. Polecam. opinia dodana 2021-05-06 13:41:16
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Widoki Londynu - Woolf Virginia
Jest książka a nie ma opisu

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2021