Brytyjski akt urodzenia dziecka dwóch kobiet nieakceptowalny w Polsce

Brytyjski dokument nie zostanie wpisany do polskich ksiąg stanu cywilnego. Z powodów formalnych Naczelny Sąd Administracyjny prawomocnie oddalił skargę na orzeczenie sądu I instancji odmawiające transkrypcji aktu.

3 lata temu Polka zwróciła się do Urzędu Stanu Cywilnego o wpisanie do polskich ksiąg stanu cywilnego aktu urodzenia swojego dziecka. Chłopiec przyszedł na świat w 2014 r. w Londynie. Jako rodziców w brytyjskim akcie wpisano dwie kobiety. USC nie zgodziło się na transkrypcję dokumentu, do czego przychylił się potem wojewoda. Kobieta złożyła skargę na decyzję wojewody, ale NSA rację przyznał temu drugiemu.
Data publikacji w portalu: 2018-06-23
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów:
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

smaku2019-08-20 20:16
To ciekawe bardzo, jak można mieć dzieci jako para jednej płci, tej samej, hmm... nigdy to nie będzie prawdziwa rodzina, nie ma to sensu biologicznego, logiczno-rozumnego, naturalnego, naukowego, religijnego nawet, żadnego, hmm... potem dziecko będzie szukało taty i pytało "A gdzie jest mój tata, tak dokładnie? Gdzie mogę znaleźć chociaż bank, w którym by ktoś mógł wiedzieć? Cokolwiek? Jakieś informacje na temat mojego prawdziwego taty? Chciałabym / chciałbym poznać mojego prawdziwego tatę, żeby odnaleźć swoją prawdziwą rodzinę" - tak potem pytałyby dzieci, narodzone z CZEGO? Hmm... ale to dziwne... :)


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2022