Brytyjski akt urodzenia dziecka dwóch kobiet nieakceptowalny w Polsce

Brytyjski dokument nie zostanie wpisany do polskich ksiąg stanu cywilnego. Z powodów formalnych Naczelny Sąd Administracyjny prawomocnie oddalił skargę na orzeczenie sądu I instancji odmawiające transkrypcji aktu.

3 lata temu Polka zwróciła się do Urzędu Stanu Cywilnego o wpisanie do polskich ksiąg stanu cywilnego aktu urodzenia swojego dziecka. Chłopiec przyszedł na świat w 2014 r. w Londynie. Jako rodziców w brytyjskim akcie wpisano dwie kobiety. USC nie zgodziło się na transkrypcję dokumentu, do czego przychylił się potem wojewoda. Kobieta złożyła skargę na decyzję wojewody, ale NSA rację przyznał temu drugiemu.
Data publikacji w portalu: 2018-06-23
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów:
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

smaku2019-08-20 20:16
To ciekawe bardzo, jak można mieć dzieci jako para jednej płci, tej samej, hmm... nigdy to nie będzie prawdziwa rodzina, nie ma to sensu biologicznego, logiczno-rozumnego, naturalnego, naukowego, religijnego nawet, żadnego, hmm... potem dziecko będzie szukało taty i pytało "A gdzie jest mój tata, tak dokładnie? Gdzie mogę znaleźć chociaż bank, w którym by ktoś mógł wiedzieć? Cokolwiek? Jakieś informacje na temat mojego prawdziwego taty? Chciałabym / chciałbym poznać mojego prawdziwego tatę, żeby odnaleźć swoją prawdziwą rodzinę" - tak potem pytałyby dzieci, narodzone z CZEGO? Hmm... ale to dziwne... :)


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Witaj, Zaloguj się

NEWSLETTER I SPOŁECZNOŚCI

Chcesz być powiadamiana o nowościach w portalu? Zarejestruj się i zaprenumeruj nasz newsletter lub kanał Nowości RSS!
Możesz też dołączyć do naszej strony na Facebook lub Twitter. Zapraszamy!

  ZOBACZ TAKŻE  

Ostatnio komentowane:

prasa Geje i lesbijki na celowniku firm z Wall Street
Darthmother Teraz będzie utwierdzony wizerunek osoby lgbt ktora nie zna się na tym co robi ale pracy nie straci ... opinia dodana 2021-04-01 11:46:09
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
© KOBIETY KOBIETOM 2001-2021