Emocional83 - profil

Największą satysfakcją jest świadomość,że się nikogo nie skrzywdziło...
Ostatnio na blogu: Troszkę o mnie... Troszkę tego dużo, od dziecka czułam, że coś ze mną nie tak, że jestem inna niż moje koleżanki, nie lubiałam zabaw dla dziewczynek, bawiłam się i rozrabiałam z chłopcami, wtedy byłam sobą. Mając dwa lata, wiem z opowiadań mojej świętej pamięci mamy, że założyla mi śliczną błekitną sukieneczkę, kazała iść na dwòr, długo nie wychodziłam z klatki, zeszła więc na dół, a ja siedziałam na schodku i usilnie próbowałam zedrzeć z siebie tą niby śliczną błekitną sukieneczke. Miałam cudowną i wyrozumiałą mamę, więc zabrała mnie do góry do domu, przebrała w spodnie, a ja z uśmiechem na twarzy poleciałam na dwór. I tak zaczęła się moja historia, od wtedy już wiedziałam, że świat się pomylił, że miałam, że w środku jestem chłopcem. Odwieczny problem, jak mam się ubrać, skoro podobają mi się tylko męskie ubrania. Problem, że muszę mówić "zrobiłam" zamiast "zrobiłem", zaczeło się moje małe piekiełko z samoakceptacją, niskie poczucie wartości, komunia to był koszmar, trzeba było założyć sukienke, bo z zewnątrz wyglądam jak dziewczynka przecież, zazdrościłam chłopcom, że mogą włożyć garnitur. Po przyjściu do domu,szybko ściągałam sukienke,założyłam spodnie i na dwór, w końcu w swoim żywiole. Następne lata, miesiączka, rosnące piersi, to była udręka dla mnie. 3 próby samobójcze, na szczęście była przy mnie wtedy moja kochana mama, chciała uzbierać na operacje dla mnie, niestety w domu się nie przelewało, ale jakoś udało się jej mi przetłumaczyć pewne rzeczy, dzięki niej wciąż tu jestem chociaż niestety jej już nie ma. I tak rozpoczęły się kolejne etapy w moim życiu, przy boku kolejnych kobiet, które doprowadziły mnie w ten punkt, w którym teraz jestem, czyli punkt, w którym nie potrafie być z nikim, zaufać, pokochać. Ale to już następnym razem:)
 KOMENTARZE (3) 
K-passion W życiu bywa i tak, że mamy częściej pod górę niż z góry, a jakby tego było mało, to ciągle schodami. Bywa, że męczymy się okropnie, w końcu tracimy siły, upadamy, ledwo czołgamy się. Ale po tym przychodzi taki moment, że zbieramy się z tej gleby, otrzepujemy, i nagle dostajemy jakiegoś powera, nie wiadomo nawet skąd. Dziś Twoją przewagą jest to, że masz więcej siły i wiedzy, niż dziewczynka w błękitnej sukience.
2022-01-10 21:14
slowemniejednym lubię to! ;)
2022-01-23 09:57
fiocco lubię to! ;)
2022-01-23 18:10

Ty w portalu

Jesteś tu bo...?
Można Cię spotkać:

Księga gości

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Dopisywanie do księgi gości po zalogowaniu
lara_perkins2021-10-16 23:00
Jestem prawdziwa, nie toksyczna, nie należę raczej do patologicznych osób, nie znoszę kłamstwa i osób nie będacych sobą, pozorantek, jestem indywidualistką, nie kręcą mnie imprezy klubowe itp. Bardzo wrazliwa, na tyle by po deszczu przenosić ślimaki z chodnika przede mną..
fiocco2021-02-25 17:37
Oj tak, ale czy to w ogóle jest możliwe?rn"Nikt nie przechodzi przez życie, nie raniąc innych i nie będąc dla kogoś powodem do rozczarowania, troski, nie zadając bólu czy nawet cierpienia. Jednak na każde działanie, które szkodziło innym, można znaleźć odpowiedź i wyrównanie krzywd (...)."rnrnNele Neuhaus, Żywi i umarli

Witaj, Zaloguj się

Emocional83 w portalu

KONTAKT DO EMOCIONAL83

 

METRYCZKA

Kraj:Polska
Województwo:śląskie
Miasto:
Płeć: kobieta
Urodziny:1983-05-05
Imieniny:00-00
W portalu od:2021-02-22 13:29:06
Aktualizacja: 2022-01-10 17:43
© KOBIETY KOBIETOM 2001-2022