Turpistyczna - profil

Wygląd mówi o Tobie, że jesteś Człowiekiem.
Ostatnio na blogu: Mój pierwszy wpis na tutejszym blogu, skopiowany z mojego bloga na Wordpress, ponieważ jestem ciekawa odbioru... a przede wszystkim dlatego, że aktualnie jestem na podobnym etapie... :)

Jestem teraz w stanie, który na pewno znasz. Każdy Człowiek zna ten stan, choć jednym zdarza się częściej, a innym rzadziej. Kiedy ostatnio to czułaś, Droga Osobo ? Kiedy po raz ostatni czułaś, że się rozpadasz ? A może czujesz to właśnie teraz, jak ja ?

Pamiętasz objawy ? Najpierw te fizyczne – drżenie rąk, a może całego ciała ? Przyspieszony oddech. Uderzenia gorąca, a zaraz potem nagły chłód. Ból. Czasem tylko w obrębie klatki piersiowej, innym znów razem w poszczególnych kończynach. Oblewający Cię pot. Przyspieszone tętno i to wrażenie, że Twoja głowa za chwilę eksploduje. Trudności ze złapaniem oddechu. Gęsia skórka. Spierzchnięte usta. Silne pragnienie, ale nie możesz się napić, bo nie dasz rady przełknąć. Pamiętasz to ? I objawy psychiczne ? Jakie masz ? Chwilowy zanik pamięci ? Natłok myśli ? Jedna, uporczywie nawracająca myśl ? Silne pobudzenie, a może spadek nastroju ? Pamiętasz to wszystko ? Może miewasz wszystkie te objawy, a może tylko kilka z nich… co z nimi robisz, jak intrrpretujesz ?

Ja przez wiele lat starałam się wszystkie wymienione objawy sprowadzić do wspólnego mianownika – atak paniki. To jednak zbyt duże uproszczenie. Teraz, mądrzejsza o doświadczenia, wiem już, że nic, ale to nic, nie dzieje się bez przyczyny. Z tego powodu przeczekałam najgorsze, chwyciłam telefon w dłoń i zaczęłam pisać.

Co mi to daje ? Z każdym słowem fizyczne objawy stają się słabsze (choć nadal się pocę, a ręce trzęsą się jak szalone i utrudniają pisanie), a psychiczne zanikają z każdym kolejnym zdaniem.

Lata doświadczeń nauczyły mnie czegoś bardzo ważnego – kiedy coś takiego się dzieje, to znak. Znak, że mój mózg chce zmian. Wtedy są tylko dwa wyjścia. Można tą potrzebę zmian zignorować albo zacząć szukać przyczyn i rozwiązań. Przez całe lata wybierałam pierwszą opcję. To nie była zła droga. Była po prostu łatwiejsza, ale też jedyna, na jaką mogłam sobie wtedy pozwolić. Nie udźwignęła bym ciężaru, jakim bywa samoświadomość. Teraz już wiem, mogę działać. Ba, nawet chcę ! W czasie, kiedy piszę do Ciebie, moje ciało już prawie się uspokoiło, został jeszcze tylko lekko nierówny oddech. Ale to nic. Nie wiem, jaka zmiana nastąpi, jeśli jej to umożliwię. Wiem jednak, że nie będzie to nic złego. Od niedawna jestem pewna, że mogę sobie zaufać, w stu procentach.

A Ty ? Ufasz sobie ? Pozwalasz na zmiany ?
 KOMENTARZE (2) 
Zarra Pisz jak najwięcej i nie trzymaj tego w sobie. ;)
2018-07-27 12:24
Turpistyczna Tak też robię
2018-08-05 17:56

O Tobie:

Pacyfistka. Oczarowana i rozczarowana światem. Choćby nie wiem co, wierzę w siłę jednostki, w moc buntu wewnętrznego.
Czym się zajmujesz, hobby, czas wolny: Jestem opiekunką osób starszych, ale nie wiem jeszcze czy to właśnie będę robić w przyszłości. Kocham pisać, czytać, śpiewać. Jeśli zechcesz zaśpiewam Ci coś, co dobrze mi wychodzi... ;)
Muzyka, kino, ksiązki, do których wracasz: Fantastyka, komedie, dramaty, szerokie horyzonty. ;) Jak coś raz obejrzę czy przeczytam to wracam do tego dość często.
Nałogi: Słodycze i przytulanie.
A poza tym...: Prowadzę bloga, a od jakiegoś czasu także kanał na YT. O tu ----------> https://www.youtube.com/channel/UCTa6M3SrEZMNHrr0hZKpK0A

Ty w portalu

Jesteś tu bo...? Szukam. Dłuższych, mocniejszych relacji, niekoniecznie miłości, ale CZEGOŚ.
Można Cię spotkać: blogi ogłoszenia

Księga gości

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Dopisywanie do księgi gości po zalogowaniu
majeczka282018-07-25 18:53
Rosjanie mowie .. --Znakomim sie po odiezy ,zenim sie po umu....Tak juz jest ze pierwsze spojrzenia ocenia nasz wyglad i nic sie nie da z tym zrobic.
Turpistyczna2018-03-30 00:21
Dzięki, Dziewczyny.
Rozmaryn12018-03-07 08:48
Obejrzałam Twój kanał, bardzo fajnie się ogląda i słucha:) pozdrowienia!
IgnoranceSound2018-03-07 08:24
Witaj :) Podziwiam Cię za ogłoszenie, które dodałaś. Uczę się od takich osób jak Ty :) Nie poddawaj się w poszukiwaniu kogoś wyjątkowego. Jeśli nie w Polsce, to za granicą! :D Trzymaj się ciepło :)
takasamaaleinna2017-09-23 20:04
Podoba mi się Twój kanał :) Keep going!

Witaj, Zaloguj się

Turpistyczna w portalu

KONTAKT DO TURPISTYCZNA

 
Imię:Agnieszka

METRYCZKA

Kraj:Polska
Województwo:mazowieckie
Miasto:Warszawa
Płeć: kobieta
Urodziny:1988-04-07
Imieniny:04-20
W portalu od:2016-12-06 00:44:40
Aktualizacja: 2019-10-06 12:37

Ostatnio komentowane:

lesbijka Znane lesbijki
smaku Ja też bym się wstydziła potem, gdybym zrobiła jakiś błąd w artykule, bo kiedy pisze się komentarze, to wiadomo, że aby pisać i nawet się nie sprawdza za bardzo, bo to bieżące, jak... opinia dodana 2020-07-01 21:49:15
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Radość seksu lesbijskiego - Newman Felice
ma może ktoś do sprzedania tą książkę ??

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2020