themoniczna1 - profil

Na łożu śmierci umrę z ciekawości, czekając by zobaczyć co jest po tamtej stronie.
Ostatnio na blogu: Jedziemy z J. na rekolekcje dla takich fajnych queerów jak my:) Organizuje je ekumeniczna (czyli składająca się z kilku wyznań) grupa, która działa już od jakiegoś czasu. Zajmuję się zrzeszaniem ludzi, którzy nie chcą być odrzucani przez kościół z powodu swojej inności. Mimo to, że jednak tak się dzieje, chcą uczestniczyć i być jego częścią. Spotykamy się pod Warszawą, gdzie przez weekend będziemy mieszkać w klasztorze (!) u Sióstr Jakiśtam. Jest to pierwsze takie nasze spotkanie, w grupie jesteśmy od paru tygodni, także ciężko wyciągać jakieś wnioski, ale pierwsze wrażenie jest jak najbardziej pozytywne. J. (kiedyś może Wam o niej opowiem) w przeciwieństwie do mnie jest wierząca, ale obie nie bardzo rozumiemy jednej rzeczy związanej z rekolekcjami. Mianowicie Siostry nie wiedzą kim jesteśmy! Jedziemy tam incognito, jako ,,Grupa Dorosłych Chrześcijan". WTF? Przecież walczymy o to, żeby nie być wykluczanym ze wspólnoty kościelnej, a sami siebie wykluczamy! Sami siebie stawiamy w pozycji -jestem niewygodny, więc będę niewidzialny-. Może to był pomysł księży duchownych, którzy te spotkania prowadzą, może obawiają się konsekwencji, przeniesienia do innej parafii, czy jeszcze czegoś innego, tylko jeśli tak, to dlaczego? Czy robią coś zakazanego, niezgodnego z nauczaniem kościoła, z jego celem przewodnim? Czy w kodeksie księdza (o ile taki istnieje) jest gdzieś zapisane: ,,Prowadź duszpasterstwa tylko dla przeciętnych Polaków, w szaro-brunatnych odzieniach, normalnych, nie zastanawiających się zbyt wiele nad sobą i nie prezentujących żadnych argumentów podważających naszą nieomylność"? Albo: ,,Każda odmienność w kościele powinna się schować, ukryć, nie wystawiać na widok publiczny a ksiądz mający kontakt z taką odmiennością powinien ukryć to przed normalnymi, bardziej godnymi progów kościelnych, owieczkami" W ogóle nam się to nie podoba. Miało być tak rodzinnie, tolerancyjnie i urlopowo, a wyszło jak zawsze. Trzeba będzie owinąć się w szaro-bury kostium i uśmiechać się przez łzy do Sióstr spod Warszawy. A przecież można by wynająć pensjonat z dużym salonem, kominkiem tlącym się przyjaznym ogniem i naprawdę poczuć się jak u siebie, jak z rodziną, która akceptuje Cię takim jakim jesteś. Ze wszystkimi "innościami". Ale że klasztor...?

PS: Dziś mój profesor wszedł na sale wykładową w koralowym swetrze. Zewsząd było słychać szepty: ,,W co on się ubrał?! Jaki pedalski sweterek!" a ja miałam ochotę podejść i przybić mu piątkę. Gość po pięćdziesiątce! Zaliczam go do grona pozytywnie zakręconych Queerów i proszę o więcej przełamywania szaro-burej nudy!
 KOMENTARZE (0) 

O Tobie:

queerczyliinny.blogspot.com
Nałogi: Muzyka
A poza tym...: Przyroda i przygoda.

Ty w portalu

Jesteś tu bo...? Zapraszam na mojego bloga, tam dowiecie się więcej o mojej osobie i nie tylko. Opisuje świat z jakim mamy do czynienia na co dzień. My - czyli "inni". Piszę też o tym, że warto żyć poza własnymi barierami i szukać szczęścia w szczegółach.
Można Cię spotkać: blogi

Księga gości

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Dopisywanie do księgi gości po zalogowaniu
45Susan992019-09-19 20:15
Hej! Probujesz znalezc kogos na milosc lub seks? Po prostu przyjdz: www.easgirl.com
45Susan992019-09-19 20:15
Hej! Probujesz znalezc kogos na milosc lub seks? Po prostu przyjdz: www.easgirl.com
45Susan992019-09-19 20:15
Hej! Probujesz znalezc kogos na milosc lub seks? Po prostu przyjdz: www.easgirl.com
45Susan992019-09-19 20:15
Hej! Probujesz znalezc kogos na milosc lub seks? Po prostu przyjdz: www.easgirl.com
45Susan992019-09-19 20:14
Hej! Probujesz znalezc kogos na milosc lub seks? Po prostu przyjdz: www.easgirl.com

Witaj, Zaloguj się

themoniczna1 w portalu

KONTAKT DO THEMONICZNA1

 
Imię:Queer

METRYCZKA

Kraj:Polska
Województwo:małopolskie
Miasto:Kraków
Płeć: kobieta
Urodziny:1992-05-06
Imieniny:00-00
W portalu od:2013-02-06 00:00:00
Aktualizacja: 2014-03-06 13:03

Ostatnio komentowane:

opowiadania_erotyczne W rosie podniecenia
jagielko wow...dawno nie czytałam nic bardziej podniecającego...:)super! opinia dodana 2021-01-03 20:48:58
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Bo to jest w miłości najstraszniejsze - Mueller Nicole
Czytana na chwilę po rozstaniu boli... \r\nPiękna, sensualna powieść- zapiski miłości,która minęła.

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2021