Kolejny wyjątkowy turniej Kobiety Kobietom

2009-06-17 - 2999-01-01
Tak jak co roku w turnieju nie triumfowały Chrząszczyki: w wielkim finale spotkały się ponownie te same drużyny co w 2008r., tym razem role się odwróciły i niespodziewanie pucharu nie podniosły Proste Tutki a Kadra. Ale o tym później.
fot. ulskar
fot. ulskar
Mistrzynie Kobiety Kobietom 2009, fot. agata
Mistrzynie Kobiety Kobietom 2009, fot. agata
Wśród nowości tegorocznej edycji najważniejsze jest to, iż turniej z ogólnopolskiego stał się międzynarodowy za sprawą drużyny z Ukrainy.

W rozgrywkach udział wzięło siedem drużyn. Z Warszawy (kolejność alfabetyczna): Chrząszczyki, Digi, KadraProste Tutki, Smok z Łodzi, Społem z Krakowa i Legion z Łucka (Ukraina). Cieszymy się szczególnie z przyjazdu dziewczyn ze stolicy Obwodu Wołyńskiego, które by przyjąć nasze zaproszenie musiały pokonać nie tylko odległość (sporą) i tradycyjnie długie oczekiwanie na granicy z Polską (coś o tym wiemy :), ale przede wszystkim trudności związane z uzyskaniem niezbędnej wizy w ekspresowym tempie.

Było więc "tylko" (lub "aż") siedem drużyn, choć planowałyśmy turniej na osiem: okazało się, że termin turnieju koliduje z sesją na niektórych uczelniach, co uniemożliwiło uczestnictwo kilku drużyn. Grupy rozgrywkowe, które wylosowałyśmy w mniejszym (ale nie zamkniętym) gronie w Bastylii w środę poprzedzającą turniej, wyglądały następująco:

Eudy Simelane
Chrząszczyki
Smok
Kadra

Sahar Al Hawari
Proste Tutki
Społem
Digi
Legion

W grupie "Eudy Simelane" zwyciężyła Kadra, która pokonała kolejno Smoka 2 - 0 i Chrząszczyki 1 - 0, które między sobą zremisowały 0 - 0. Na drugim miejscu więc zaklasyfikowały się Chrząszczyki z powodu lepszej różnicy bramek.

W grupie "Sahar Al Hawari" pierwsze miejsce wywalczyły Proste Tutki po zwycięstwach z Digi (5 - 1), Społem (1 - 0) i Legionem (też 1 - 0). Na drugim miejscu Digi, które wygrały 1 - 0 z Legionem i 2 - 0 ze Społem. O trzecim miejscu zadecydował mecz Legion - Społem, który skończył się wygraną Ukrainek 2 - 0.

W pierwszym półfinale Proste Tutki pokonały Chrząszczyki 1 - 0, w drugim Kadra wygrała z Digi. Finał o piąte miejsce wygrał Smok 2 - 1 z Legionem po rzutach karnych zaś finał o trzecie miejsce pomiędzy Chrząszczykami a Digi wygrała ta ostatnia drużyna 2 - 0. Żeby rozstrzygnąć wielki finał pomiędzy Kadrą a Prostymi Tutkami konieczne okazały się rzuty karne ponieważ czas regulaminowy i dogrywka skończyły się remisem 1 - 1. W końcu wygrały dziewczyny z Kadry, które po raz drugi stały się mistrzyniami Kobiety Kobietom.

Nagrodę dla najlepszej strzelczyni turnieju wygrały Loczek z Kadry i Bambus z Prostych Tutek, obie z trzema bramkami na koncie.

Podsumując całe wydarzenie, do plusów trzeba dodać fakt, że poziom drużyn się podniósł jeszcze bardziej w porównaniu z poprzednimi edycjami turnieju. Z drugiej strony, krokiem do tyłu jest to, że się nie udało nam uzbierać kompletu ośmiu drużyn. Zainteresowanie przed samym turniejem był jednak spore, kilka "solidnych" drużyn (m. in. berlińskie Magic Virginias oraz nam dobrze znana z poprzednich edycji wrocławska Woda Power), zrezygnowało z uczestnictwa z powodu siły wyższej, bo termin kolidował z uprzednio ustalonymi zajęciami. Są to argumenty, które weźmiemy pod uwagę przy ustalaniu formuły rozgrywek, kiedy to podejmiemy się organizacji następnego turnieju.
Z pewnością w przyszłości ogłosimy losowanie drużyn do grup rozgrywkowych z wyprzedzeniem, tak jak było w przypadku turnieju Chrząszczykowego. Tym razem nie udało się, gdyż do ostatniej chwili nie miałyśmy kompletu drużyn, ale na prośbę uczestniczek następnym razem uzupełnimy lukę.
Niemniej jednak turniej się udał, zarówno w grupach jak i w finałach gra była zacięta a wynik niepewny do końca.
Wielkie podziękowania należą się wszystkim uczestniczkom za grę fair i pozytywną atmosferę w trakcie całego turnieju i na imprezie w CDQ oraz Markowi i Florkowi za profesjonalne sędziowanie.
Gratuluję Kadrze zwycięstwa, Tutkom drugiego miejsca, Digi trzeciego, sobie i Chrząszczykom czwartego, Smokowi piątego, Legionowi szóstego i Społemowi siódmego miejsca w turnieju.

Żegnając ogłaszam konkurs na najbarwniejszą/ najsympatyczniejszą postać turnieju: osobiście głosuję na bramkarkę z Łodzi :)
zuz@
Podoba Ci się wydarzenie? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów: 0
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

morfi2009-06-18 06:54
witam! turniej strasznie fajny:) milo, ze zjawily sie sympatyczne druzyny spoza warszawy. ja rowniez glosuje na bramkarke z lodzi, yo!

emaila:)  nivea711@o2.pl2009-06-18 12:05
Tak zgadza się jak najbardziej bramkarka z Łodzi najzabawniejszą (najbarwniejszą jeśli o to chodzi:) ) i najsympatniejszą postacią turnieju:) pozdrawiam p.s jeśli będziesz tak broniła rozbawiając przeciwnika z sił to musisz pomyśleć o transwerze do Łodzi:P

karolina812009-06-18 18:38
3. głos na Asie:D! (nikomu naszego Smoka ADHD nie oddamy;P)

fruitflavour2009-06-19 20:29
najsympatyczniejsza najbarwszejsza i najbardziej naj byla mala z digi team

Lampi2009-06-21 20:36
Asia ADHD RULEZZZ!!! ;DD

jaasass2009-06-22 12:01
Kłaniam się wszystkim Panią :) No nie dziewczyny, o jej Wy chyba lubicie mnie zawstydzać,wiecie jakich ładnych kolorków nabrałam jak to przeczytałam...wielkie dzięki za wyraz sympatii ! :)))) Dobra dosyć tego słodzenia,przejdźmy do konkretów...która przeskrobała i chce się podlizać? czy coś zostało sfilmowane i puszczone w necie ? hmm jak dłubałam w nosku lub świeciłam zadem w chwili rzucania się na piłę?Suzi.. ? ;) Oki laski miło się z Wami grało ,mam nadzieję że pierwszy i nie ostatni raz, także głośno piszę DO ZOBACZENIA! Pozdrawiam Asia ADHD. Ahoj !

emaila:)2009-06-27 21:03
Ty ADHAdowcu to gdzie ty wkącu mieszkasz w Wawie czy w Łodzi? Jesteś tak nadpobudliwa, że cię można spotkać wszędzie:) Co do filmiku, o którym wymieniłaś powyżej nie musisz się martwić, napewno nie jest wstawiony na youtobie, ale to nie znaczy, że taki nie istnieje:) żart hahahahahahehehehehe:)

piłkareczka2009-06-28 09:10
zazdrość mnie bierze jak czytam o tych turniejach :P hie hie szkoda że nie mogłam zebrać ekipy z Białegostoku :/ no cóż bede sie starać następnym razem :) Pzdro Proste Tutki i Kadra :D


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Witaj, Zaloguj się

DODAJ ZAPROSZENIE

Organizujesz imprezę? Wiesz coś o ciekawym wydarzeniu? Opublikuj to na naszej stronie! - dodaj wydarzenie

Masz uwagi, zauważyłaś błędy na tej stronie?
A może chciałabyś opublikować swój tekst?
- Napisz do nas!

FACEBOOK

Zapraszamy na nasz profil Facebook
© KOBIETY KOBIETOM 2001-2022